Jan Błachowicz wypowiedział się o kategorii półciężkiej!

Sytuacja w kategorii półciężkiej UFC wygląda dość zaskakująco. Widać, że panuje w niej bardzo duży bałagan, natomiast matchmakerzy mają coraz słabsze pomysły na to, jak ogarnąć wszystkie nadchodzące zestawienia. Sytuacja jest na tyle skomplikowana, że do głosu postanowił dojść sam Jan Błachowicz, który wypowiedział się na temat aktualnej sytuacji.

Warto przypomnieć, że ostatnim pojedynkiem w tej wadze była walka podczas UFC 283, podczas której Jamahal Hill pokonał na pełnym dystansie Glovera Teixeirę. Dodatkowo sam Glover Teixeia zawiesił rękawice na kołku, dlatego zmiany w tej kategorii są dość spore. Jan Błachowicz nie zabierał oficjalnie głosu w tej sprawie, jednak w ostatni weekend, Polak postanowił przypomnieć o sobie w mediach społecznościowych.

Jak napisał Jan Błachowicz, niejednokrotnie krzyżował on plany najlepszych w kategorii półciężkiej. Polak zauważył także, że aktualnie panuje spory bałagan po tym, kiedy nie dał on dobrej walki z Gloverem. Natomiast Polak jest aktualnie zrobić wszystko, aby naprawić ten stan rzeczy i przywrócić sobie miano najlepszego zawodnika w kategorii półciężkiej.

Poniżej wpis Jana Błachowicza:

Czytaj również:  Mateusz Gamrot zgłasza dyspozycję do walki w UFC!