Jakie gale i walki zobaczymy w najbliższym czasie w Łodzi?

We wrześniu kibice sportów walki z Polski szturmem uderzą na Łódź, w której odbędzie się jedno z ważniejszych wydarzeń w świecie krajowych sportów walki. Mowa oczywiście o dziesiątej gali Polsat Boxing Promotions, podczas której do walki staną najlepsi z najlepszych. Kibiców czeka aż 9 walk, a każda z nich wyróżnia się poziomem zawodowym i olimpijskim. Smaczku doda przy tym fakt, że całe wydarzenie zostanie uświetnione występem naszego legendarnego rapera – TEDE.

Łódź – nadchodzące wydarzenia

Kibice z Łodzi nie mogą narzekać na brak wydarzeń organizowanych w ich mieście. Te pojawiają się cyklicznie, dzięki czemu kibice mogą pokusić się o zakup wejściówki, zamiast jak zazwyczaj obchodzić się smakiem wybierając system pay-per-view. Nawet teraz wielkimi krokami zbliża się wielka waga bokserska, podczas której zmierzą się ze sobą najlepsi pięściarze.

Tym co wzbudziło szczególne zainteresowanie fanów jest fakt, że gala została zaplanowana na dworcu kolejowym. Takie rozwiązanie jest nowością, jednak nie da się ukryć, że Łódzki dworzec kolejowy z powodzeniem można uznać za jeden z największych i najnowocześniejszych obiektów tego typy w całej Europie.

Na 24 września 2022 roku zaplanowano jubileuszową galę Polsat Boxing Promotions, która choć powstała niewiele ponad rok temu, to przyciąga licznych kibiców, zapewniając naprawdę wysoki poziom. Federacja stale rozwija swoją markę, dbając o to, by jak najlepiej wspierać rozwój swoich podopiecznych.

Łódź – kto zawalczy w nadchodzących wydarzeniach?

Zaplanowanej w Łodzi gali bokserskiej daleko od organizacji freakowych. Podczas gali wystąpią wyłącznie osoby na stałe związane ze światem sportu, które boksem zajmują się zawodowo. Taki dobór zawodników sprawia, że gala z pewnością będzie trzymała bardzo wysoki poziom.

Podczas nadchodzącej gali PBP 10 wystąpią naprawdę ciekawi zawodnicy. Nie zabraknie jednego z podopiecznych Polsat Boxing Promotions, widowiskowo walczącego i niezwykle przebojowego Osleys’a Iglesias’a – kubańczyka, który walczyć będzie o miano oficjalnego kandydata do walki w nadchodzących mistrzostwach świata.

Czytaj również:  DSF Kickboxing Challenge – najważniejsze informacje o gali

Poza tym niewątpliwym liderem spotkania, do pojedynku w ramach gali Polsat Boxing Promotions staną niezwykle utalentowani Aleksander Bereżewski oraz Miłosz Grabowski. Co ciekawe, obaj mężczyźni mieszkają w niedalekiej okolicy, co sprawi, że występy w Łodzi traktują zwykle jak te domowe. Warto w tym miejscu podkreślić, że zajmujący 5 pozycję polskiej klasyfikacji wagi półśredniej Aleksander Bereżewski może się pochwalić aż sześcioma nokautami, we wszystkich swoich sześciu pojedynkach. Wynik ten udało mu się osiągnąć podczas walk z wyraźnie bardziej doświadczonymi przeciwnikami, jak m.in. w walce z Przemysławem Saletą. Jak podkreślił sam były mistrz Europy, mimo młodego wieku Aleksander Bereżewski doskonale radzi sobie na ringu. Tym co go wyróżnia jest naprawdę imponujący styl oraz dojrzałość i konsekwencja podczas wykorzystywania szans, gwarantowanych przez promotorów.

Warto przy tym podkreślić, że młodzi zawodnicy mieli naprawdę dużą szansę, otrzymując możliwość trenowania w najlepszych warunkach. Podczas rozwijania swojej kariery bokserskiej objęci są wsparciem najlepszych lekarzy i dietetyków. Co więcej, ostatnio mieli możliwość wyjechania na sparingi do Anglii, gdzie jak wiadomo, boks przeżywa właśnie swoją drugą młodość.

Młodzi zawodnicy nie muszą się przy tym zmagać, ze sztucznie pompowanym, medialnym balonikiem. Mogą doskonalić swoje umiejętności w dogodnych warunkach, bez dodatkowych nacisków ze strony sponsorów. Takie rozwiązanie z pewnością dobrze wpływa na ich umiejętności, co podkreślają liczne sukcesy chłopaków.

Podczas łódzkiego wydarzenia boksować się będą również pozostali podopieczni Polsat Boxing Promotions. Na ringu zobaczymy między innymi takie nazwiska jak Gracjan Królikowski, Niko Zdunowski czy Max Suske. Szczególnie ten ostatni wzbudza zainteresowanie. Sam Przemysław Saleta podkreśla, że posługujący się lewą ręką Niemiec ma naprawdę dobre warunki na to, by stać się gwiazdą wielkiego formatu.

Czy poza Polsat Boxing Promotions w Łodzi czekają nas jeszcze inne wydarzenia sportowe?

Dla Łódzkich kibiców nie mamy najlepszej informacji. Niestety obecnie w Łodzi nie są planowane żadne dodatkowe wydarzenia sportowe. Z kalendarza wydarzeń sportowo-rozrywkowych wynika, że posucha w Łodzi będzie trwała aż do października 2023 roku. Warto jednak pamiętać, że Łódzka Atlas Arena jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych hal widowiskowo-sportowych w naszym kraju, dlatego bardzo prawdopodobne jest, że jeszcze zostanie coś zaplanowane. Atlas Arena może pomieścić nawet 14 tysięcy gości, w tym 10,4 tysiąca na trybunach i aż 3 tysiące osób na płycie. Tak wysoka pojemność hali automatycznie przekłada się na wysokie zyski ze sprzedaży biletów, dlatego organizatorzy wydarzeń sportowych chętnie stawiają właśnie na to miejsce.

Czytaj również:  Wszystko o gali Open Fight Night

Warto w tym miejscu pamiętać, że gale zwykle ogłaszane są z niedużym wyprzedzeniem. Szczególnie jeśli chodzi o miejsce realizacji walk. Dlatego istnieje naprawdę duże prawdopodobieństwo, że ten obecnie lichy kalendarz spotkań okaże się bardziej zapełniony.