Jake Paul – znany youtuber i zawodnik

Jake Joseph Paul to gwiazda młodego pokolenia. Urodzony w 1997 roku w Cleveland w stanie Ohio mężczyzna ma na swoim koncie liczne sukcesy medialne. W 2016 roku rozpoczął karierę aktorską występując w filmach i serialach dla nastolatków. W międzyczasie rozwijał również własne media społecznościowe, by obecnie stać się jednym z najpopularniejszych influencerów młodego pokolenia. Od 2018 roku mężczyzna jest związany ze światem sportu. Jak obecnie kształtuje się jego kariera i kim właściwie jest Jake Paul? O tym dowiecie się z poniższego artykułu.

Kim jest Jake Joseph Paul?

Ten zaledwie 25 letni mężczyzna pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, jednak jego korzenie sięgają znacznie dalej, łącząc w sobie angielskie, irlandzkie, szkockie, walijskie, żydowskie i niemieckie pochodzenie. Dorastał w Westlek w stanie Ohio wraz ze swoim starszym bratem Loganem Paulem, który podobnie jak Jake również rozwija swoje media społecznościowe. Bracia zaczęli nagrywać pierwsze filmy mając zaledwie 10 lat, co pozwoliło im zbudować potężną markę.

Jako osobowość społecznościowa i uznany amerykański bokser Jake Paul zgromadził majątek wyceniany na 17-30 milionów dolarów. Z danych Forbes wynika, że w samym 2021 roku z samego tylko udziału w galach boksu zawodowego zdobył ok. 38 milionów dolarów, co czyni go 46 najlepiej opłacanym sportowcem na świecie.

Jake Paul – kariera bokserska

Pierwszy raz Jake Paul stanął na ringu w 25 sierpnia 2018 roku, startując w amatorskim pojedynku youtuberów. Zmierzył się wówczas z Olajidem Olayinką Williamsem „JJ” Olatunjim, znanym lepiej jako KSI. Mężczyźni walczyli ze sobą w ramach gali organizowanej w Manchester Arenie. Dla Paula był to debiutancki pojedynek, podczas gdy jego rywal miał już za sobą swoje pierwsze starcia w rękawicach bokserskich.

Z uwagi na wysoką rozpoznawalność obu youtuberów, walka była promowana jako „największe wydarzenie internetowe w historii” i zakończyła się remisem większościowym, po przetoczeniu wszystkich rund. Tylko jeden sędzia przyznał jeden punkt przewagi dla KSI. Wynik ten nie usatysfakcjonował zawodników, dlatego 9 listopada 2019 roku odbył się rewanż, już w formie pojedynku zawodowych bokserów.

Czytaj również:  Szalony reporter kim jest – nowa postać

Ogłoszenie debiutu w boksie zawodowym Jake’a Paula miało miejsce w grudniu 2019 roku, kiedy to przedstawiono jego rywala, którym okazał się AnEsonGib, znany jako Gib. Tym razem debiutantowi udało się pokonać swojego rywala poprzez nokaut techniczny w drugiej minucie i osiemnastej sekundzie pierwszej rundy.

Od tego czasu zauważyć się dało wyraźny rozkwit zawodnika. Kolejne walki okazały się dla niego wygrane. 28 listopada 2020 pokonał swojego rywala Nate Robinsona nokautując go w pierwszej minucie i dwudziestej czwartej sekundzie drugiej rundy.

W kolejnych latach Jake Paul zmierzył się z Benem Askernem, którego pokonał w pierwszej rundzie oraz dwukrotnie z Tyronem Woodleyem, którego znokautował podczas ostatniego pojedynku, który odbył się 18 grudnia 2021 roku.

Kiedy kolejna walka Jake Paula?

Kolejny raz Jake Paul zawalczy na ringu już 29 października 2022 roku. Gala odbędzie się w Gilla River Arena w Glendale w Arizonie. Podczas spotkania mężczyzna zmierzy się z Andersonem Silvą.

Kontrowersje wokół Jake Paula

Nazwisko Jake Paula łączy się z licznymi kontrowersjami, wśród których wymienić można kontrowersje związane z publikowaniem nieodpowiednich treści, w tym zawierających nagość i rasistowskie hasła. Dodatkowo, w 2018 roku mężczyzna usłyszał zarzuty oszustwa, po tym, jak przygotował dla swoich fanów kompendium wiedzy pozwalające, w teorii, rozwinąć swoje media społecznościowe i zbudować zawrotną karierę. Zgodnie z informacjami podawanymi przez Jake Paula dostęp do treści miał kosztować 7 dolarów. Tymczasem wpłata kwoty skutkowała wyłącznie odblokowaniem kilku podstawowych wskazówek.

W kolejnych latach pojawiały się kolejne oskarżenia o oszustwo, w tym w związku z promowaniem MysteryBrandu czy tokena SafeMoon.

Mężczyzna został również oskarżony o udział w zamieszkach w centrum handlowym w Arizonie, w ramach protestów po śmierci George’a Floyda. Jak sam tłumaczył, jego celem było sfilmowanie całego wydarzenia, wraz z akcją FBI aby następnie móc podzielić się z widzami doświadczeniem, a także zwrócić uwagę amerykanów, jakie nastroje panują wśród mieszkańców wszystkich dzielnic, którymi się przemieszczali. Widząc niezadowolenie swoich fanów, mężczyzna przeprosił za udział w akcji i zaprzeczył, by brał udział w grabieżach.

Czytaj również:  Jaś Kapela – opis zawodnika freak fight

Jednak ten najpoważniejszy zarzut dotyczył rzekomej napaści na tle seksualnym. Z opublikowanego 9 kwietnia 2021 roku na Tik Toku wideo wynika, że Justine Paradise, inna osobowość medialna, została zmuszona przez Paula Jake do seksu oralnego. Jake Paul zaprzeczył, by takie wydarzenie miało miejsce. Jednak niedługo później, bo zaledwie 21 kwietnia 2021 pojawiło się kolejne oskarżenie, tym razem opublikowane na łamach The New York Times, w którym to modelka i aktorka Railey Lollie opowiedziała, że mając zaledwie 17 lat padła ofiarą Paula, który dopuścił się molestowania.