Jak znaleźć skuteczne typy w sportach walki?

Sporty walki z uwagi na swoją specyfikę, są doskonałym materiałem do typowania zakładów wzajemnych. Zdobywane przez zawodników punkty i wiele mierzalnych elementów gry sprawia, że również operatorzy zakładów wzajemnych chętnie wprowadzają do swojej oferty zakłady na sporty walki. W zależności od preferencji, gracze typować mogą MMA, UFC, KSW czy FEN, a także inne sporty jak boks czy jiu-jitsu. Jednak niezależnie od tego, jaki typ sportu walki cię interesuje, powinieneś wiedzieć, w jaki sposób znajdować skuteczne typy na sporty walki. W poniższym poradniku znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje, które pomogą ci pomnażać środki z zakładów bukmacherskich.

Znajdź typy na sporty walki

W pierwszym kroku, planując znalezienie skutecznych typów na sporty walki powinieneś przystąpić do skrupulatnej analizy dotychczasowych wyników. Dobrze, byś w pierwszej kolejności zapoznał się z dostępnymi u bukmacherów propozycjami, a następnie zapoznał się z danymi historycznymi. Podczas typowania wyników walki powinieneś w szczególności zwrócić uwagę na kluczowe czynniki, które w ostatecznym rozrachunku mogą wpłynąć na wynik spotkania. Typowanie zakładów bukmacherskich może być świetną zabawą, jednak musisz wiedzieć, w jaki sposób przeprowadzić poprawną analizę statsytyczną. Pamiętaj, by podczas szukania sprawdzonych typów kierować się pięcioma kluczowymi czynnikami:

  • poznaj zasady rozgrywania pojedynku,
  • poznaj rekordy i bilanse ostatnich walk,
  • poznaj charakterystykę zawodników,
  • przeanalizuj warunki fizyczne,
  • zapoznaj się z doniesieniami medialnymi.

Odpowiednio zestawiając ze sobą wszystkie powyższe czynniki, nie będziesz musiał marnować więcej czasu na szukanie pewnych typów, dostępnych w sieci. Wystarczy, że samodzielnie oszacujesz prawdopodobieństwo zwycięstwa swojego zawodnika.

Zasady rozgrywania pojedynku

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, jest to kluczowy punkt, na który powinieneś zwrócić uwagę podczas typowania zakładów bukmacherskich. Wiedząc, na jakich zasadach toczyć się będzie pojedynek, będziesz w stanie lepiej oszacować, jak może przebiegać rozgrywka. Oczywiście najwyższej rangi federacje stosują ujednolicone zasady, jednak niekiedy może dojść do walki specjalnej, która rządzi się swoimi prawami. Chcąc obstawić skuteczny typ, powinieneś zwrócić szczególna uwagę na to, czy podczas interesującej cię rozgrywki nie pojawią się jakiekolwiek zmiany, mogące wpłynąć na ostateczny wynik.

Czytaj również:  Tybura vs Romanov – Polak pokonał trudnego rywala

Rekordy i bilans ostatnich walk

Ten punkt to podstawa, podstaw podczas analizowania sztuk walki. Rekordy danego zawodnika podawane są zwykle w ujęciu wygrane, przegrane, remisy, pojedynki zakończone przed czasem (w tym nokauty i poddania). Pamiętaj, że już sam rekord jest w stanie powiedzieć ci bardzo dużo o danym zawodniku, szczególnie zaś istotna jest liczba nokautów. Jeśli planujesz typować doświadczonych zawodników, to pamiętaj, by przeanalizować większą liczbę starć, ponieważ sam wynik za wiele ci nie powie.

Charakterystyka zawodników

Szczególnie podczas mieszanych sztuk walki punkt ten ma bardzo duże znaczenie. Gdy zawodnicy mogą wyprowadzać ciosy zgodnie ze swoimi upodobaniami konieczne jest zapoznanie się z ich stylem walki. Nie trudno zauważyć, że inaczej będzie wyglądało starcie dwóch zawodników walczących w stójce, a inaczej punchera ze specjalistą od walki w parterze, który za wszelką cenę będzie dążył do obalenia zawodników. Wiedząc, jakie techniki preferują stający ze sobą do walki zawodnicy, będziesz mógł jeszcze skuteczniej przeanalizować statystyki.

Warunki fizyczne

W tym punkcie kluczowy dla ciebie będzie wzrost i waga zawodnika, a także zasięg jego ramion. Wzrost okaże się szczególnie istotny w przypadku walki na ciosy. W takiej walce wyższy wzrost daje wyraźną przewagę, pozwalając utrzymać rywala na dystans. Tak samo sprawa będzie wyglądała w przypadku zasięgu ramion. Z kolei waga będzie odgrywała kluczowe znaczenie podczas walki na ciosy. Bardzo często wyższa waga pozwala na zwiększenie siły uderzenia. Podczas szukania typów na sporty walki nie bazuj wyłącznie na sylwetce. Choć idealna rzeźba wskazuje, że dany zawodnik spędza dużo czasu na siłowni, to nie przeważa nad jego wygraną.

Doniesienia medialne

Na bieżąco śledź informacje dostępne w mediach. Szczególną uwagę zwróć na relacje z ważenia, ponieważ to właśnie tam możesz najlepiej przyjrzeć się nastawieniu zawodników. Co więcej zweryfikuj, czy zawodnik nie stracił w ostatnim czasie dużej liczby kilogramów. Agresywne odchudzanie nie wpływa dobrze na kondycję zawodnika i tym samym może znacząco wpłynąć na wynik spotkania.

Czytaj również:  Arkadiusz Wrzosek vs Tomasz Sarara na KSW 73

Na koniec zapoznaj się z kursami bukmacherskimi

Co tu dużo kryć, zakłady bukmacherskie powstały z myślą o zarobku operatorów zakładów wzajemnych. Jeśli więc zastanawiasz się, czy twoja analiza pozwoliła ci wybraż dobre typy na sporty walki, możesz dodatkowo zapoznać się z kursami zaproponowanymi przez bukmacherów. Pamiętaj, że również oni muszą określić prawdopodobieństwo wystąpienia określonego wyniku na podstawie danych statystycznych.