Jak skutecznie typować KSW?

KSW to największa profesjonalna federacja mieszanych sztuk walki w Polsce. Jest chętnie oglądana zarówno przez koneserów MMA, jak również okazjonalnych widzów, którzy w dobrym towarzystwie chętnie obejrzą galę. Sporym zainteresowaniem cieszą się oczywiście KSW typy bukmacherskie, które ułatwiają obstawianie zakładów. W ten sposób można zapewnić sobie większe emocje w trakcie oglądania gali. W tym miejscu dowiesz się, jak samodzielnie wykonać analizę przed galą i wyselekcjonować najlepsze pomysły na kupon.

Kilka słów o zasadach toczenia walk w KSW

Zanim przejdziemy do obstawiania sportów walki, warto oczywiście sprawdzić, na jakich zasadach organizowane są pojedynki, ponieważ jest to istotny czynnik, który wpływa na szansę obu zawodników. KSW to największa federacja w Polsce specjalizująca się w mieszanych sportach walki, czyli MMA. W tej dyscyplinie zawodnicy mają szerokie pole manewru. Dopuszczalne są ciosy pięściami, kopnięcia, uderzenia kolanem, a także łokciem. Zawodnicy mogą również klinczować oraz sprowadzać walkę do parteru, gdzie możliwe jest zadawanie ciosów oraz szukanie technik kończących, takich jak duszenie czy dźwignia na staw w celu wymuszenia poddania.

Walka w KSW trwa trzy rundy po pięć minut. Wyjątkiem są walki o pas mistrzowski, które trwają pięć rund po pięć minut. Jeśli w tym czasie żaden z zawodników nie zakończy pojedynku przed czasem, o wyniku decydują sędziowie punktowi. Wysoki poziom profesjonalizmu sprawia, że KSW zalicza się obecnie do największych federacji MMA na świecie. Jednak włodarze tej federacji starają się łączyć wysoki poziom sportowy z elementami show, dzięki czemu, walki są chętnie oglądane także przez „niedzielnych” kibiców, którzy na co dzień nie interesują się sportami walki.

Jakie zakłady można obstawiać na KSW?

Skoro wiemy już, na jakich zasadach toczone są pojedynki w KSW, warto powiedzieć kilka słów o tym, jakie zakłady można obstawiać na rezultaty każdego pojedynku. W ten sposób, łatwiej dobierać opłacalne KSW typy, które nie ograniczają się do typowania zwycięzcy. Oto zakłady, które można obstawiać na walki organizowane przez KSW:

  • Zwycięzca walki – jest to najprostsza forma zakładu, w którym gracze mają możliwość wytypowania zwycięzcy walki. Teoretycznie walka może zakończyć się remisem, jednak w takiej sytuacji gracze otrzymują zwrot stawki.
  • Liczba rund – gracze mają możliwość typowania, ile ich zdaniem rund potrwa wybrany pojedynek. Można także wskazać, w której konkretnie rundzie dojdzie do zakończenia pojedynku.
  • Czas trwania – uproszczoną formą są zakłady na czas trwania ograniczone do dwóch opcji: walka zakończy się przed czasem lub na pełnym dystansie.
  • Sposób zakończenia walki – można także obstawiać KSW typy na to, jak zakończy się walka, np. decyzją sędziów, nokautem lub poddaniem.
Czytaj również:  Walka Szpilki i Wrzoska na KSW 78 odwołana!

Im większym zainteresowaniem cieszy się walka, tym więcej zakładów bukmacherskich mogą przygotować legalni bukmacherzy, aby zachęcić swoich klientów do obstawiania. Jedno jest pewne, warto dokładnie przeanalizować wszystkie KSW typy dostępne w ofercie bukmachera, ponieważ czasami szczegółowe zakłady okazują się bardziej trafione, aniżeli zakłady na zwycięzcę walki.

Jak poprawić skuteczność swoich typów?

Obstawianie walk na KSW na pewno nie jest zadaniem łatwym, jeśli nie dysponuje się odpowiednią wiedzą na temat zawodników. Można oczywiście stawiać zakłady „na chybił-trafił”, aby zwiększyć emocje w trakcie oglądania gali, ale jeśli zależy Ci na dobrych wynikach, warto poszerzyć swoją wiedzę i zapoznać się z zapowiedziami walk. To jeden z dużych plusów KSW, jako dużej i bardzo znanej federacji. W sieci bez trudu napotkamy liczne analizy, typy i materiały, które ułatwią zbudowanie opłacalnego kuponu z większymi szansami na pozytywne rozliczenie.

Gracze dysponujący większym doświadczeniem i wiedzą naw temat sportów walki wykonują tzw. analizę bukmacherską, która uwzględnia kluczowe czynniki mogące mieć największy wpływ na wynik walki. Na podstawie dobrze przeprowadzonej analizy można oszacować szanse, a następnie sprawdzić realną wartość zakładu w oparciu o dostępne kursy. W ten sposób dużo łatwiej jest wyselekcjonować profesjonalne KSW typy, które opłaca się umieścić na swoim kuponie.

Jak przeprowadzić dobrą analizę przed walką?

Zapewne zastanawiasz się, w jaki sposób profesjonalni gracze wykonują rzetelną analizę i jakie czynniki biorą pod uwagę w trakcie obstawiania zakładów. W gruncie rzeczy, wykonanie takiej analizy wcale nie jest trudne. Wystarczy uwzględnić następujące aspekty:

  • Warunki fizyczne – w sportach walki kluczową zmienną są warunki fizyczne. Zawodnicy o większym wzroście i zasięgu ramion oraz przewadze kilku kilogramów w wadze mają naturalny handicap.
  • Style walki – bardzo istotną kwestią jest to, jaki styl walki preferuje wybrany zawodnik. Czy jest to typowy stójkowicz szukający mocnych ciosów i kopnięć, czy też jest to bardzo doświadczony grappler, który potrafi poddać dużo silniejszego rywala w parterze.
  • Bilans walk – każdy zawodnik posiada swój rekord, w którym znajdziemy informację o liczbie walk wygranych, przegranych, bez rozstrzygnięcia oraz zakończonych przed czasem. To często podstawia nam pod nos KSW typy na konkretny sposób zakończenia walki.
  • Doniesienia medialne – warto także interesować się galą i śledzić doniesienia o przygotowaniach. Zawodnik musi dużo schudnąć, aby wyrobić limit? Jego wydolność może być duża niższa. To samo tyczy się zawodników, o których rozpisuje się w kontekście ewentualnych urazów czy kontuzji.
Czytaj również:  Kolosalna kwota za walkę Mariusza Pudzianowskiego na XTB KSW 77!

Jak już mówiliśmy, KSW jako największa federacja mieszanych sztuk walki cieszy się w Polsce bardzo dużym zainteresowaniem, dzięki czemu, obstawianie zakładów staje się dużo prostsze za sprawą różnych zapowiedzi, analiz, a także programów, w których cenieni eksperci zdradzają swoje KSW typy bukmacherskie na nadchodzącą galę.  

Obstawianie KSW w ofercie na żywo

Walki KSW można obstawiać także za pośrednictwem zakładów na żywo, które są standardem w ofercie legalnych bukmacherów. Plusem jest możliwość wykorzystania wiedzy o przebiegu walki do obstawienia bardziej opłacalnego zakładu. Czasami wystarczy kilka pierwszych sekund, aby sprawdzić nastawienie oraz zweryfikować przygotowanie fizyczne do walki. Z drugiej jednak strony, czasami kursy bukmacherskie zmieniają się w diametralnym tempie, co sprawia, że zakład, który chwilę wcześniej był jeszcze całkiem opłacalny, chwilę później staje się już niewarty obstawiania. Niemniej jednak warto wiedzieć o tym, że KSW typy bukmacherskie można realizować także na żywo.

Zakłady combi z typami KSW

Niektóre walki przynajmniej pozornie wydają się oczywiste, co sprawia, że także bukmacherzy oferują dość dużą różnicę kursów na przeciwstawne do siebie zdarzenia. To oznacza, że najbardziej prawdopodobne scenariusze są dostępne po dość niskich kursach. Czy to oznacza, że musimy z nich rezygnować? Absolutnie nie! Przede wszystkim warto sprawdzić, czy są to zakłady Value, czyli wartościowe. W tym celu przyda się analiza i określenie szans na taki wynik. Następnie stosujemy wzór: prawdopodobieństwo x kurs bukmacherski. Wynik powyżej 1 oznacza, że jest to Value Bet, a poniżej 1 to zakłady nieopłacalne. Pod uwagę bierzemy tylko te pierwsze. Dobrym pomysłem może być postawienie zakładu combi z dwóch, trzech, ewentualnie większej liczby takich typów, dla uzyskania wyższego kursu całkowitego. Należy jednak pamiętać, że kolejne KSW typy zawsze obniżają szansę takiego kuponu, dlatego warto budować zakłady combi z rozwagą.

Czy warto wykorzystywać analizy i KSW typy innych graczy?

Samodzielne wykonanie analizy przedmeczowej początkowo bywa trudne, jednak z czasem staje się to zadanie rutynowe i szybkie. W ten sposób łatwiej wybierzesz opłacalne KSW typy, które warto obstawić przed rozpoczęciem gali. Oczywiście można sięgnąć po udogodnienia, takie jak analizy i typy ze strony ekspertów oraz innych graczy. Są one dostępne na forach bukmacherskich, na typerskich grupach w social media, jak również na ligach typerów. Cennym źródłem informacji mogą być konferencje oraz liczne programy tematyczne poprzedzające kolejne gale KSW.

Czytaj również:  Marcin Wrzosek na temat płac w KSW i Freak Fight!

Jeśli zależy Ci przede wszystkim na dużych emocjach podczas oglądania gali, nic nie stoi na przeszkodzie, aby obstawiać zakłady wyłącznie na podstawie typów innych graczy. Jeśli jednak chcesz, aby Twoje kupony częściej okazywały się wygrane, wówczas, dużo lepszym rozwiązaniem mogą okazać się KSW typy bukmacherskie sporządzone samodzielnie. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby sprawdzić przewidywania oraz punkt widzenia innych graczy i ekspertów.

Gdzie można obstawiać zakłady na KSW?

Na początek warto wspomnieć o tym, że oficjalnym sponsorem federacji KSW jest firma Fortuna zakłady bukmacherskie i to ona oferuje swoim klientom bogaty wybór zakładów. Jednak także inni legalni bukmacherzy mają możliwość udostępniania zakładów na KSW w swoich serwisach, dzięki czemu, gracze mają możliwość porównywania kursów oraz wybierania najlepszych ofert. Z tego względu, warto posiadać konto przynajmniej w kilku serwisach, jako iż wysoki kurs to absolutna podstawa opłacalnego zakładu bukmacherskiego. Dodatkowo, KSW typy bukmacherskie mogą stać się bardziej opłacalne za sprawą ciekawych promocji oraz bonusów, które pozwolą zdobyć dodatkowe środki za obstawianie zakładów u konkretnego bukmachera.

Gdzie można oglądać gale KSW?

Na przestrzeni lat sposób transmitowania gal KSW ulegał zmianom. Początkowo federacja współpracowała z telewizją Polsat, a następnie udostępniała swój własny kanał, do którego dostęp można było uzyskać po wykupieniu PPV u swojego operatora. W listopadzie 2021 roku pojawiła się informacja o zawarciu współpracy pomiędzy włodarzami KSW i platformą streamingową Viaplay. OD tego momentu, gale KSW mogą oglądać wszyscy użytkownicy opłacający abonament w Viaplay. Część osób może posiadać dostęp do Viaplay w ramach umowy ze swoim dostawcą usług Internetu i telewizji. Sposób transmitowania gal to niejedyna zmiana wynikająca ze współpracy Viaplay i KSW. Od tego momentu, gale KSW mają się odbywać co miesiąc.