Jak odstawiać skutecznie walki w KSW?

Od 2022 roku największa federacja MMA w Polsce – KSW organizuje gale każdego miesiąca. Kibice mogą regularnie śledzić te pełne emocji wydarzenia, które pozwalają zaskoczyć nagłymi zmianami, zapewniając doskonałą zabawę. Nie powinno nikogo dziwić, że również w świecie zakładów bukmacherskich cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Poniżej przedstawimy Ci najważniejsze wskazówki, dotyczące tego, w jaki sposób skutecznie typować walki KSW.

Gdzie typować walki KSW?

Większość bukmacherów w swojej ofercie proponuje zakłady na gale KSW. Szukając najlepszych ofert pamiętaj o tym by wybierać wyłącznie legalnych polskich bukmacherów. Decydując się na typowanie zakładów u operatorów bez aktywnej licencji wydanej przez Ministra Finansów nie tylko ryzykujesz utratą własnych środków, ale dodatkowo możesz być narażony na poważne konsekwencje prawne. Na szczęście polski rynek zakładów wzajemnych stale się rozwija, dlatego z pewnością uda Ci się znaleźć operatora odpowiadającego na Twoje potrzeby.

Co można obstawiać w walkach KSW?

Oczywiście pełna oferta rynków na KSW jest zależna od operatora i rangi zawodów, jednak w większości przypadków gracze mogą typować następujące wyniki:

 • wynik walki – zadaniem gracza jest wytypowanie, który zawodnik zwycięży pojedynek,
 • wygrana przez KO – zadaniem gracza jest wytypowanie czy zawodnik zwycięży poprzez nokaut,
 • wygrana przez TKO – zadaniem gracza jest wytypowanie czy zawodnik zwycięży poprzez taktyczny nokaut,
 • wygrana przez poddanie – zadaniem gracza jest wytypowanie czy zawodnik zwycięży na skutek poddania się przeciwnika,
 • wygrana na punkty – zadaniem gracza jest wytypowanie czy zawodnik zwycięży poprzez wynik sędziowski, podczas walki na pełnym dystansie,
 • zakłady under/over liczba rozpoczętych rund – zadaniem gracza jest wytypowanie czy walka zakończy się powyżej/poniżej określonej przez bukmachera liczbie rund.

Dodatkowo gracze mogą typować walki KSW w formacie „TAK” lub „NIE”. Tutaj najczęściej można znaleźć takie typy jak:

 • Czy walka zakończy się przez KO/TKO?
 • Czy walka zakończy się na punkty?
 • Czy walka zakończy się poddaniem?
 • Czy walka zakończy się w 1/2/3 rundzie?
 • Czy walka zakończy się przed upływem pierwszej minuty w pierwszej rundzie?
Czytaj również:  Jak obstawiać Prime MMA?

Jak typować walki KSW, żeby wygrać?

Oczywiście nie ma pewnego sposobu na to, by każdy typ okazał się skuteczny, jednak warto poznać najważniejsze zasady typowania walk KSW, które pozwolą Ci znacząco zwiększyć Twoje szanse na trafiony kupon.

Unikaj wysokiego ryzyka – ta wskazówka jest szczególnie istotna dla początkujących typerów. Możesz odczuwać chęć postawienia na zawodnika, dla którego bukmacherzy wskazali wysokie kursy. Jednak nie oszukujmy się, operatorzy zakładów wzajemnych liczą przede wszystkim na zarobek, dlatego nigdy (poza wyjątkowymi sytuacjami, w których dojdzie do błędu), nie zaproponują wysokiego kursu, dla zawodnika z wyraźną przewagą. Zachowaj chłodny umysł szczególnie podczas typowania kuponów AKO, w których jedno przegrane zdarzenie skutkuje utratą całego kuponu.

Analizuj sytuację przed walką – żyjemy w czasach, kiedy z każdej strony jesteśmy bombardowani informacjami. Wykorzystaj je na swoją korzyść. Sprawdź, czy zawodnicy chwalą się w mediach społecznościowych intensywnymi treningami, czy raczej wrzucają do sieci zdjęcia z mocno zakrapianych imprez. Co więcej, dokładnie śledź spotkania, podczas których dochodzi do ważenia uczestników. Niekiedy zawodnicy muszą szybko zrzucić nadprogramowe kilogramy, co zwykle wiąże się z długą głodówką i zmniejszeniem ilości przyjmowanych płynów. Nie trzeba być specjalistą w dziedzinie dietetyki, by wiedzieć, że takie działania nie wpływają pozytywnie na organizm. Jeśli więc widzisz, że dany zawodnik nagle sporo stracił na wadze, a na ważenie przyszedł w ciemnych okularach, możesz przypuszczać, że jego siła będzie mocno ograniczona.

Nie wierz ślepo w faworytów – sporty walki, jak każda inna dyscyplina bywają nieprzewidywalne. Właśnie dlatego należy dokładnie analizować wszystkie aspekty. Niekiedy wystarczy słabsza forma zawodnika lub niedawno przebyta kontuzja, by nawet najlepszy zawodnik przegrał na punkty. Dlatego zamiast ślepo stawiać na faworytów, podejdź do typowania kompleksowo, analizując wszystkie kluczowe kryteria i statystki.

Czytaj również:  Wszystko na temat obstawiania boksu

Korzystaj z bonusów – szczególnie jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z zakładami bukmacherskimi. Operatorzy oferują różnego rodzaju atrakcyjne bonusy na start. Wielu operatorów posiada w swoich ofertach bonusy na darmowe zakłady, dzięki którym będziesz mógł spróbować swoich sił bez konieczności angażowania własnych środków.

Trzymaj się określonego budżetu – ten punkt jest szczególnie ważny, niezależnie od tego, czy jesteś początkującym graczem czy doświadczonym typerem. Trzymanie się wcześniej określonego budżetu pozwoli Ci uniknąć ryzyka stracenia dużych środków, co często wiąże się z chęcią szybkiego odegrania, tworząc swego rodzaju spiralę, która w prosty sposób może doprowadzić do bankructwa.

Postępując zgodnie z powyższymi wskazówkami znacząco zwiększysz swoje szanse na skuteczne typy. Podchodząc do tego zadania w racjonalny sposób możesz odkryć, że zakłady na walki KSW mogą być naprawdę ciekawe.