Israel Adesanya złapany na jeździe pod wpływem alkoholu!

Israel Adesanya, czyli aktualnie były mistrz wagi średniej w organizacji UFC został złapany przez policję, prowadząc auto, pod wpływem alkoholu. Cała sprawa obiegła światowe media, tak więc Israel Adesanya został zmuszony do komentarza, w którym przeprasza wszystkich kibiców, którzy zawiedli się na jego postawie. Nigeryjczyk tym samym zmienił swój medialny obraz, co nie wyjdzie mu na dobre.

Jako pierwszy do sieci udostępnił informację dziennik The New Zealand Herald, który wprost informował o tym, że Israel Adesanya przyznał się do tego, że prowadził auto pod wpływem alkoholu. Jeśli chodzi o zawartość alkoholu we krwi zawodnika UFC, stwierdzono tutaj poziom 0.87 promila.

Jak odniósł się do całej sprawy sam Adesanya? Przyznał się medialnie do błędu, do którego samodzielnie doprowadził. Co prawda, nic wielkiego nie grozi zawodnikowi, ponieważ zapewne skończy się na karze w wysokości 2680 dolarów, które zawodnik będzie musiał pokryć. W najgorszym wypadku, Adesanya będzie musiał spędzić 3 miesiące w areszcie.

Sam Adesanya przyznał, że przeprasza swoich fanów, rodzinę, a także całą społeczność, która zawiodła się jego zachowaniem. Według samego zainteresowanego, jazda autem miała miejsce po spożyciu alkoholu, podczas kolacji. Na sam koniec Adesanya dodał, że jest mu bardzo przykro, ponieważ wie, że wiele osób bierze z niego przykład.

Czytaj również:  Nie ma przeciwnika dla Krzysztofa Radzikowskiego!