Israel Adesanya vs. Sean Strickland o pas wagi średniej, podczas UFC 293!

Właśnie poznaliśmy oficjalny main event, podczas gali UFC 293, która odbędzie się w Sydney! Do oktagonu wejdzie Israel Adesanya i Sean Strickland, którzy tego wieczoru, zawalczą o pas kategorii średniej. Zestawienie powinno spełnić oczekiwania widzów, którzy tego wieczoru, będą mogli oglądać bardzo ciekawe zestawienie. Sprawdźcie sami!

Informacja o wyborze main eventu padła z konta społecznościowego, samego Dany White’a. Co ciekawe, wielu fanów i analityków MMA wieszczyło, że w walce wieczoru weźmie udział były mistrz KSW, czyli Dricus Du Plessis. Tak się jednak nie stało, ponieważ o pas kategorii średniej będzie walczył kto inny!

Co ciekawe, swojego czasu Dricus Du Plessis praktycznie wywalczył sobie prawo do walki o pas kategorii średniej, ponieważ wygrał on w pojedynku z Robertem Whittakerem. Co ciekawe, tego wieczoru, po walce obu panów, w klatce zjawił się sam Israel Adesanya, który zwiastował pojedynek obu zawodników. Finalnie, UFC postanowiło postawić na zupełnie inne zestawienie, w swojej karcie walk. Wszystko przez długą kontuzję, którą aktualnie leczy Dricus Du Plessis. UFC widocznie nie chce czekać dłużej na zawodnika, skutkiem czego federacja postawiła na zupełnie inne zestawienie.

Czy Sean Strickland jest dobrym wyborem? Zdania będą oczywiście sprzeczne. Warto jednak pamiętać, że 32 latek wygrał przez TKO z Abusem Magomedovem, tak więc równie mocnym nazwiskiem. Co ciekawe, sam Strickland od dłuższego czasu, bardzo mocno zaczepia Israela w mediach społecznościowych, co z pewnością pomogło mu w otrzymaniu takiej walki.

Poniżej oficjalne potwierdzenie zestawienia:

Czytaj również:  Borys Mańkowski chce wrócić do oktagonu!