Islam Makhachev chce walczyć w kategorii półśredniej!

Islam Makhachev chce sięgnąć po drugi pas UFC, ale tym razem w kategorii półśredniej. Czy jego plany wypalą? Odpowiadamy!

Podczas gali UFC 294 w Abu Dhabi w rewanżowej walce zmierzył się Islam Makhachev z Alexandrem Volkanovskim. Australijczyk przyjął wyzwanie niemal na ostatnią chwilę. Jednak wyszło mu to na korzyść, ponieważ znokautował swojego przeciwnika w pierwszej rundzie i obronił po raz drugi mistrzowski pas kategorii lekkiej. W przyszłym roku Islam Makhachev pewnie zmierzy się z Justinem Gaethje lub Charlesem Oliveirą, którego uraz wykluczył z walki na ostatniej gali organizowanej przez Ultimate Fighting Championship.

Jednak w grę wchodzi też inna, zdaniem Islama Makhacheva ciekawsza opcja, o której sam champion mówi od pewnego czasu. Makhachev pragnie bowiem zrobić to, na co nie zdecydował się Khabib Nurmagomedov, czyli mentor zawodnika – sięgnąć po pas w kategorii półśredniej.

Głos w tej sprawie zajął szef Ultimate Fighting Championship (UFC), Dana White. Na konferencji prasowej po UFC 294 wspomniał, że na swoją szansę zasługuje niedoszły oponent Islama Makhacheva, a więc Charles Oliveira. Co zaś się tyczy przejścia Islama Makhacheva dywizję wyżej, to White postawił jeden warunek. Wymaga od Makhacheva tego, że będzie bronił pasa kategorii lekkiej przez kolejny rok i jeśli po tym czasie będzie chciał przejść dywizję wyżej, to zostanie to wzięte pod uwagę. Póki co nie ma na to szans, zwłaszcza że z kim się bić w wadze lekkiej.

Czytaj również:  UFC łączy się z WWE w jedną spółkę!