Hybrid MMAHybrid MMA – najważniejsze informacje o organizacji

Hybrid MMA to nowa organizacja założona w 2023 roku skupiająca swoją działalność na sportach walki. Sama nazwa tej organizacji zdradza nam główny zamysł jej zarządców. Otóż ma to być swoiste połączenie profesjonalnych walk oraz pojedynków freak show fight, w których występować będą znani amatorzy, np. influencerzy i twórcy internetowi. Pierwsza gala tej organizacji odbyła się 4 listopada. Początek działalności tej organizacji jest naprawdę obiecujący i zwiastuje, że polska scena sportów walki może zyskać kolejnego, ważnego gracza.

Czym właściwie jest Hybrid MMA?

Włodarze Hybrid MMA pragną pogodzić sympatyków profesjonalnych sportów walki oraz kibiców, którzy śledzą przede wszystkim freak fighty. Łatwo bowiem dostrzec, że największe federacje freak show fight coraz częściej kontraktują profesjonalnych zawodników, aby podnieść poziom sportowy. To samo zamierza robić organizacja Hybrid MMA, tyle tylko, że w odwrotnych proporcjach. Tutaj na pierwszym miejscu postawiona jest profesjonalna rywalizacja sportowa, a dopiero na drugim pojedynki w formule freak fight. W zamyśle włodarzy każda gala ma posiadać dwie walki wieczoru – jedną dla zawodników freakowych i drugą dla zawodników profesjonalnych. To bardzo ciekawa koncepcja, która ma spore szanse na to, aby odnieść sukces.

Kto jest właścicielem organizacji Hybrid MMA?

Prezesem i czołowym włodarzem organizacji Hybrid MMA jest Mikołaj Kołacki. To on w głównej mierze odpowiada obecnie za kontakty z mediami i promuje organizację. W gronie udziałowców posiadających po 50% udziałów w spółce Hybrid MMA znajdują się także Łukasz Szulc oraz Anna Kołacka. Siedziba spółki jest usytuowana w Poznaniu, przy ul. Świętego Marcina. Możemy przypuszczać, że spółka dysponuje sporym kapitałem początkowym, ponieważ jest w stanie angażować zawodników o uznanym nazwisku, co na początku istnienia organizacji nie jest zadaniem łatwym. O promocję swoich gal organizacja dba przy pomocy firmy promotorskiej Tuco Promotion.

Na jakich zasadach toczone są pojedynki?

Choć w nazwie organizacji pojawia się człon „MMA”, to jednak włodarze nie chcą ograniczać się wyłącznie do tej dyscypliny sportu. Na galach organizowane będą również pojedynki w innych dyscyplinach, takich jak chociażby kick-boxing, a także boks. To oznacza, że zasady pojedynków będą ustalane indywidualnie dla każdego wydarzenia. Różni się także wymiar czasowy – walki profesjonalistów w MMA są rozgrywane na dystansie 3 rund po 5 minut, natomiast w przypadku walk amatorów będą to 3 rundy po 3 minuty. Nad bezpieczeństwem zawodników czuwa sędzia ringowy. W przypadku pojedynków rozegranych na pełnym dystansie, zwycięzca zostanie wskazany poprzez werdykt trzech sędziów punktowych.

Jak często organizowane są gale Hybrid MMA?

Trzeba przyznać, że początki organizacji Hybrid MMA są naprawdę obiecujące. Rzadko bowiem zdarza się sytuacja, w której nowa organizacja byłaby w stanie zorganizować dwie gale w przeciągu zaledwie jednego miesiąca. Taki ambitny plan mają natomiast włodarze Hybrid MMA. Inauguracyjna gala pod nazwą „Początek” odbyła się 4 listopada. Tymczasem już 15 grudnia w Lesznie ma się odbyć druga gala nowej organizacji. O sile tego projektu najlepiej świadczą uczestniczące przy nim podmioty. Partnerem organizacji jest firma Tuco Promotion oferująca profesjonalne doradztwo w tego typu eventach. Ponadto, gale organizacji będą transmitowane na antenatach telewizji Polsat.

Czołowi zawodnicy występujący w tej organizacji

Pierwsza gala Hybrid MMA nie zachwycała pod względem nazwisk na karcie walk. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że w ostatnim momencie z karty wypadła walka wieczoru PRO, w której wystąpić miał Michał Dreczkowski, niepokonany jak dotąd zawodnik, który w październiku 2023 zadebiutował w największej polskiej organizacji MMA, KSW. Na drugiej gali w karcie walk ma się pojawić Daniel Skibiński, który w przeszłości był mistrzem kategorii półśredniej w organizacji Babilon MMA. Z organizacją związany jest także Hubert Lotta, były zawodnik Babilon MMA, który na pierwszej gali nowej organizacji sprawdził się w kick-boxingu. To pokazuje, że Hybrid MMA ma bardzo ambitne plany i poważnie myśli o kontraktowaniu zasłużonych zawodników, którzy zagwarantują wysoki poziom sportowy. A to wszystko przy udziale „freaków”, którzy zapewnią większą oglądalność.

Gdzie można oglądać gale Hybrid MMA na żywo?

Pierwsza gala Hybrid MMA była dostępna w systemie PPV w serwisie zewnętrznego dostawcy takiej usługi. Przy okazji drugiej gali pojawiła się informacja, że od tego momentu kolejne gale organizacji będzie można oglądać w telewizji. Na ten moment nie wiemy jednak, czy będzie to równoznaczne z całkowitym wycofaniem PPV, czy obie te opcje będą dostępne równolegle. Transmisje gali mają być bowiem dostępne na kanale Polsat Sport Fight, który jest dostępny wyłącznie dla osób posiadających odpowiedni abonament telewizyjny. Tak czy inaczej, współpraca z telewizją Polsat to bez wątpienia duży sukces nowej organizacji Hybrid MMA.