High League 6 – podsumowanie gali!

Gala High League 6 jest już za nami! Kolejne, świetne widowisko, które zgotowali nam organizatorzy sprawia, że mamy coraz większe oczekiwania odnośnie przyszłych gal. Warto wspomnieć, że podczas gali High League 6 ogłoszono kolejny event, który odbędzie się 17 czerwca. High League 7 odbędzie się na Tauron Arenie, co tylko oznacza, że organizatorzy szykują nam bardzo mocną kartę, która będzie miała za zadanie wypełnić tak duży obiekt. My jednak wracamy do gali High League 6, podsumowując to wydarzenie. Zapraszamy!

High League 6 to jak zwykle, bardzo mocne wydarzenie zarówno pod kątem sportowym, jak i show. Od samego początku mogliśmy zobaczyć imponującą oprawę wizualną, która uzdatniała galę. Studio ruszyło już o godzinie 19:15 i fani mogli obejrzeć pierwsze wywiady, opinie ekspertów, a także pierwszą walkę, w której zmierzyli się Roger Salla, wraz z Mateuszem Haribo Gąsiewskim. Następnie gala przeszła do regularnego PPV.

Jarosław pasha Jarząbkowski vs Marcin Dubiel:

Walka wieczoru choć krótka, z pewnością nie zawiodła, a z pewnością zaskoczyła wielu fanów Jarosława Jarząbkowskiego. Cała akcja trwała bardzo szybko, ponieważ obaj zawodnicy ruszyli na siebie i weszli w wymianę, która miała znokautować jedną ze stron. Mocny cios otrzymał jednak pashaBiceps, który padł na matę dość mocno naruszony, jednak próbował ratować się obaleniem, szukając nóg Marcina Dubiela. Marcin Dubiel miał jednak wszystko pod kontrolą i szybko złapał za gilotynę, dusząc skutecznie pashę, aż do nieprzytomności. Skutkiem tego, Marcin Dubiel wygrywa w pierwszej rundzie!

Lexy Chaplin vs Paulina Hornik:

Czytaj również:  KSW 19 karta walk i wyniki tej gali

Walka, która była spisywana na straty względem wielu osób, mogła podobać się kibicom. Paulina Hornik postawiła się Lexy już na samym początku walki, próbując obalić swoją przeciwniczkę. Jednak nie doszło do obalenia Lexy, która świetnie broniła się przed Pauliną Hornik. Dodatkowo, to Lexy wykorzystywała ten moment i trafiała ciosami w stójce, kiedy Paulina Hornik próbowała ją obalać. Po kilku nieudanych próbach Paulina Hornik zaczęła tracić siły i wiarę w siebie, skutkiem czego zaczęła przyjmować coraz więcej ciosów. Finalnie jednak nie udało się jej skończyć w pierwszej rundzie pojedynku.

Druga runda znów przyniosła mocny atak ze strony Pauliny Hornik, która próbowała znów agresywnie rozpocząć walkę, jednak jej taktyka nie przyniosła skutki. Jednocześnie zawodniczka High League naraziła się na mocne kontry, które skutkowały jej obaleniem i dosiadem ze strony Lexy Chaplin. W tym momencie Lexy rozpoczęła mocny grad ciosów i sędzia nie miał wyjścia. Lexy Chaplin wygrywa pewnie swoją walkę.

Marcin Najman vs Paweł Jóźwiak:

Wiele osób czekało na ten pojedynek i kibice z pewnością nie mogą czuć się zawiedzeni. Wszystko dlatego, że walka dotrwała do trzeciej rundy, co z pewnością nie było przewidywane przez wielu fanów High League. Zacznijmy jednak od początku.

W pierwszej rundzie Marcin Najman postanowił ruszyć od razu, na swojego przeciwnika. Standardowy atak okazał się jednak tym razem skuteczny, ponieważ po 10 sekundach szarży, Marcin Najman miał Pawła Jóźwiaka w dosiadzie, jednak prezes FEN bardzo szybko wstał. Marcin Najman jednak dalej napierał, bardzo mocnymi sierpami i kombinacjami, które z pewnością zaskoczyły Pawła Jóźwiaka. Prezes FEN przyjął kilka ciosów, jednak stabilnie stał na nogach. Pierwsza runda zakończyła się dużą przewagą aktywnością Marcina Najmana, co mogło zaskoczyć wielu fanów.

Czytaj również:  FAME 17: Podsumowanie gali!

Druga runda zaczęła się tym razem ze strony Pawła Jóźwiaka, który trafił Marcina Najmana bardzo mocnym sierpem. Marcin Najman ewidentnie odczuł ten cios i zaczął słaniać się na nogach. Niestety Paweł Jóźwiak nie wykorzystał tego momentu, skutkiem czego Marcin Najman znów mógł atakować dalej, ponieważ powrócił do swojej pierwotnej dyspozycji. Paweł Jóźwiak nie tylko wykazał się brakiem kontroli i wykończenia, lecz także i brakiem defensywy, ponieważ zaczął przyjmować coraz więcej ciosów i mocnych, niskich kopnięć. Widać było także zmęczenie na twarzy Pawła Jóźwiaka, który ewidentnie nie był przygotowany na tak długi pojedynek.

Trzecia runda była już wyłożeniem wszystkich kart, ze strony Pawła Jóźwiaka. Prezes FEN szybko sprowadził Marcina Najmana na deski i udało mu się zdobyć pozycję boczną. Najman jednak wykazał się dużym spokojem i przeczekał moment, w którym Paweł Jóźwiak szybko się wypompował z sił. Marcin Najman dał radę wytrzymać do ostatniego gongu, skutkiem czego sędziowie zadecydowali o jego zwycięstwie nad Pawłem Jóźwiakiem.

Denis Załęcki Paweł Tybori Tyburski:

Zdecydowanie nie tego fani spodziewali się po pojedynku, który był tak mocno awizowany przez media, federację i samych zawodników. Walka na samym początku zaczęła się od mocnego startu Denisa Załęckiego, który zdecydowanie chciał trafić mocno swojego przeciwnika. Jego ciosy pomimo dużej siły, okazały się bardzo niecelne i po kilku szarżach Denis Załęcki ewidentnie pokazywał grymas na twarzy, wynikający z jego kontuzji nogi. Pojedynek zaczął przejmować Paweł Tyburski, jednak nie to było najbardziej zaskakujące w całym zamieszaniu.

Denis Załęcki postanowił pierw wyprowadzić uderzenie kolanem, a następnie kopnął Tyburskiego w walce bokserskiej. Sędzia dał jedno upomnienie, jednak przy drugim faulu musiał zdyskwalifikować Denisa Załęckiego. Walka zakończyła się niezwykle szybko i bardzo niespodziewanie, jeśli chodzi o cały przebieg.

Czytaj również:  UFC 285 wyniki i podsumowanie gali!

Wyniki walk gali High League 6:

Jarosław pasha Jarząbkowski – Marcin Dubiel

Lexy Chaplin – Paulina Hornik

Marcin Najman – Paweł Jóźwiak

Denis Załęcki – Paweł Tybori Tyburski

Konrad Karwat – Denis Labryga

Mateusz Don Diego Kubiszyn – Dawid Załęcki

Kacper Ludwiczek Bociański – Dariusz Daro Lew Kaźmierczuk

Tomasz Szalony Reporter Matysiak – Michał Cichy

Mateusz Haribo Gąsiewski – Roger Salla