High League 2 karta walk i wyniki

High League 2 odbyło się 5 lutego 2022 roku w Tauron Arenie w Krakowie. Wydarzenie zorganizowane kilka miesięcy wcześniej było niewątpliwym sukcesem i przyniosło niemały rozgłos, stąd też nie było innej opcji jak organizacja kolejnej gali. Wszak wówczas doszło do wielu bardzo ciekawych pojedynków, które stały na bardzo dobrym poziomie. Oczekiwano, że tak samo będzie i tym razem. Nie było inaczej, a kartą walk właściciele na pewno mocno zainteresowali kibiców.

Opis gali High League 2

Wydarzenie w Tauron Arenie w Krakowie ponownie do obejrzenia było na platformie HighLive.tv w pay-per-view. Na trybunach zaś zgromadziło się aż 19 tysięcy kibiców, co było tak naprawdę rekordem później już nie pobitym.

Gala rozpoczęła się od walki pomiędzy Konradem Karwatem, a Mateuszem Leśniakiem. Górą w tym pojedynku okazał się Karwat, a więc osoba znana z występów jako strongman. Pokonał on popularnego “Tarzana” już w czasie trwania 2 rundy przez techniczny nokaut. Udało mu się sprowadzić swojego rywala do parteru i ciosami na ciało sprawić, że sędzia musiał przerwać pojedynek. Dosyć standardowa akcja z wykorzystaniem przewagi siły sprawiła, że poznaliśmy tego wieczoru pierwszego zwycięzcę.

Po raz kolejny na gali High League zaprezentował się Jakub Nowaczkiewicz. Tym razem jego przeciwnikiem w wadze piórkowej był Hubert Węzka. Dla Nowaczkiewicza było to 2 zwycięstwo dla tej organizacji i kolejne przez nokaut. Udało mu się wykonać dokładnie taką samę akcję, jak w przypadku Karwata. Widać było u niego większe umiejętności i większe obycie z galą typu freak fight. Zwycięstwo było jak najbardziej zasłużone z jego strony.

W kolejnym pojedynku kibice zgromadzeni na trybunach w Tauron Arenie zobaczyli kolejne przedwczesne zakończenie walki po nokaucie. Dokonał tego Piotr Bylina, który pokonał Piotra Czupryna. Walka dwóch debiutantów w ich historii zmagań we freak fight było dosyć krótkie. Popularny “Edzio” zmusił swojego rywala do poddania po duszeniu trójkątnym rękoma. Była to do tej pory na pewno najbardziej efektowna akcja kończąca tego wieczoru.

Czytaj również:  FAME MMA 4 karta walk i wyniki

W kategorii open na zasadach kickboxingu zmierzyli się ze sobą Alan Kwieciński, a także Denis Załęcki. Wydawało się, że faworytem może być “Alanik”, który znany był z występów w Fame MMA, a więc wyższej lidze. Nic bardziej mylnego. Zwycięzcą okazał się jednak “Bad Boy”, który wygrał ze swoim rywalem po jednogłośnej decyzji sędziów po zakończeniu 3 zaplanowanych rund. Był zawodnikiem aktywniejszym, lepszym i werdykt nie pozostawiał złudzeń.

Po 4 walkach doszło do bardzo ciekawego wydarzenia, jaką była walka o pierwszy pas mistrzowski w historii High League. W kategorii open dla osób niskorosłych zmierzyli się ze sobą Mateusz Krzyżanowski, a także Maciej Jarema, dla którego był to kolejny występ w High League. Pierwszym mistrzem został “Mini Majk”, który nie potrafił zakończyć pojedynku przed czasem, ale w czasie jego trwania był aktywniejszy i zadawał rywalowi więcej ciosów, stąd też werdykt o jego wygranej. Należy dodać, że jednogłośnej.

W kategorii półśredniej walczyli Norbert Gierczak, a także Maciej Zoniuk. Już w 3 walce z rzędu zabrakło zwycięstwa przed czasem i werdykt musieli w tym przypadku wydać sędziowie. Lepszy okazał się Gierczak, a więc popularny “Dis”, który wygrał po jednogłośnej decyzji arbitrów. Dotychczasowe walki były całkiem ciekawe, emocjonujące, a to mogło zapowiadać interesujący przebieg 2 ostatnich pojedynków, które pozostały na karcie walk.

W co-main event w kategorii koguciej zmierzyły się Agata Fąk, a także Lexy Chaplin, dla której była to kolejna walka w High League. Po naprawdę dobrym występie kilka miesięcy temu przeciwko Natalii Kaczmarczyk Lexy udowodniła tym pojedynkiem, że jest naprawdę utalentowaną zawodniczką. W tym pojedynku nie miała większego problemu z pokonaniem swojej rywalki, którą udało jej się znokautować jeszcze w czasie trwania 1 rundy. Techniczny nokaut po sprowadzeniu rywalki do parteru, a następnie obiciu jej ciosami pięściami spowodował, że sędzia był zmuszony do przerwania walki. Kariera w tej organizacji dla Lexy Chaplin zapowiadała się ciekawie, a organizatorzy w przyszłości mieli wiązać z nią duże nadzieje.

Czytaj również:  XTB KSW 77 - podsumowanie gali!

Ostatnim pojedynkiem tego wieczoru było bardzo duże wydarzenie. Walka numer 8 tej gali odbyła się w kategorii półciężkiej na zasadach boksu w rękawicach do MMA. Jarosław Jarząbkowski dobrze znany wszystkim jako “pashaBiceps” zmierzył się z Michałem Owczarzakiem. Osoba znana w przeszłości z występów w Virtus.Pro jako zawodnik Counter Strike nie miał tak naprawdę zbyt wielkich problemów z tym, aby wygrać walkę. Od samego początku był aktywniejszy i dosyć mocno obijał swojego rywala. Chociaż obaj panowie ruszyli do ofensywy to widać było przewagę Jarząbkowskiego, który szansę na zakończenie walki miał już w 1 rundzie, kiedy udało mu się powalić rywala. Ten jednak wstał i kontynuował walkę. Do tego doszło jednak w następnej odsłonie. Znów silne ciosy wędrujące na ciało Owczarzaka sprawiły, że ten padł na matę, ale tym razem nie miał zamiaru kontynuować walki.

High League 2 karta walk:

High League 2: pashaBiceps vs. Owca

  • Walka w kategorii półciężkiej: (Boks w rękawicach MMA, Main Event)  Jarosław „pashaBiceps” Jarząbkowski –  Michał „Owca” Owczarzak

Zwycięstwo pashyBicepsa przez TKO (niezdolność do kontynuowania walki) w 2 rundzie

  • Walka kobiet w kategorii koguciej: (Co-Main Event)  Lexy Chaplin –  Agata „Fagata” Fąk

Zwycięstwo Chaplin przez TKO (ciosy pięściami w parterze) w 1 rundzie

  • Walka w kategorii półśredniej:  Norbert „Dis” Gierczak –  Maciej „Zony” Zoniuk

Zwycięstwo Disa przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach

  • Walka o pas mistrzowski niskorosłych High League w kategorii open:  Mateusz „Mini Majk” Krzyżanowski –  Maciej „Big Jack” Jarema

Zwycięstwo Mini Majka przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach

  • Walka w kategorii open: (Kick-boxing/K-1)  Alan „Alanik” Kwieciński –  Denis „Bad Boy” Załęcki

Zwycięstwo Bad Boya przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach

  • Walka w kategorii lekkiej:  Piotr „czuuX” Czupryn –  Piotr „Edzio” Bylina
Czytaj również:  FAME MMA 2 karta walk i wyniki

Zwycięstwo Edzia przez poddanie (duszenie trójkątne rękoma) w 1 rundzie

  • Walka w kategorii piórkowej:  Jakub Nowaczkiewicz –  Hubert „Dredziasty” Węzka

Zwycięstwo Nowaczkiewicza przez TKO (ciosy pięściami w parterze) w 2 rundzie

  • Walka w kategorii ciężkiej:  Konrad Karwat –  Mateusz „Tarzan” Leśniak

Zwycięstwo Karwata przez TKO (ciosy pięściami w parterze) w 2 rundzie