High League 1 karta walk i wyniki

28 sierpnia 2021 roku w Ergo Arenie w Trójmieście odbyło się High League 1. Jest to polska federacja, która skupia na sobie walki głównie na zasadzie MMA, aczkolwiek może być to również kickboxing, czy boks. Gale typu freak fight organizowane są przy zaproszeniu celebrytów, raperów, youtuberów. Najważniejszą postacią w organizacji jest raper Malik Montana.

Opis gali

Na trybunach w Ergo Arenie było 10 tysięcy kibiców, a osoby, którym nie udało się zakupić biletu mogły obejrzeć widowisko na platformie HighLive.tv po wykupieniu pay-per-view.

Premierowa gala dostarczyła kibicom 8 walk z udziałem tylko i wyłącznie polskich celebrytów ze świata muzyki, czy mediów.

Całość rozpoczęła się od pojedynku w kategorii lekkiej. Jakub Nowaczkiewicz walczył z Przemysławem Kolarczykiem. Górą okazał się ten pierwszy i to po zakończeniu 1 rundy. Nowaczkiewicz w taki sposób znokautował swojego rywala, że temu potrzebna była interwencja lekarza. Ten stwierdził, że nie ma sensu, aby “Kolar” dalej walczył, stąd sędzia zakończył pojedynek. Nowaczkiewicz zwyciężył tym samym przez techniczny nokaut.

Następnie do ringu wyszli zawodnicy walczący w kategorii muszej. Byli to Maciej Jarema, a także Jakub Olewiński. Zwyciężył ten pierwszy, a więc Jarema, który znany jest bardziej jako “Big Jack”. W 2 rundzie udało mu się sprowadzić swojego rywala do parteru i tam rozstrzygnąć losy pojedynku po dużej liczbie ciosów na twarz. Sędzia musiał przerwać walkę i ogłosić Jaremę zwycięzcą walki.

W kategorii open prawdopodobnie po raz pierwszy w historii polskiego freak fight doszło do pojedynku pomiędzy 3 zawodnikami walczącymi pomiędzy sobą. Na ring wyszli Łukasz Wdowiak, Sebastian Szabunio, a także Kamil Kossakowski. Walka trwała ponad 2 rundy, aczkolwiek nie pełen dystans, ponieważ do nokautu ze strony “Lukasa TV” doszło w czasie trwania ostatniej odsłony. Udało mu się znokautować jednego z przeciwników sprowadzając go do parteru i po obaleniu wykorzystać przewagę pozycji i zadać serię ciosów.

Czytaj również:  GROMDA 11 - podsumowanie!

Kolejne starcie odbyło się w kategorii lekkiej. Jose Simao walczył z Gabrielem Bystrzyckim. Jeśli chodzi o tego pierwszego jest to naturalizowany Polak, aczkolwiek osoba urodzona na terenie Angoli. Zwycięzcą okazał się właśnie ten raper, aczkolwiek do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był pełen dystans walki, a więc zakontraktowane 3 rundy. Popularny “Josef Bratan” zwyciężył po jednogłośnej decyzji sędziów.

Walka numer 5 na gali odbyła się pomiędzy Piotrem Witczakiem, a Jakubem Piotrowiczem. Wydawało się, że faworytem w tym starciu może być zawodnik z doświadczeniem w pojedynkach w Fame MMA, a więc wyższej lidze freak fight, ale kibice mocno się na nim zawiedli., ponieważ “Bonus BGC” nie wygrał. Lepszy w tej parze okazał się “Japczan”, który zwyciężył pojedynek przez jednogłośną decyzję sędziów.

W kategorii półciężkiej naprzeciw siebie stanęli Adrian Salamon, a także Maciej Rataj. W przypadku tej walki doszło do poddania na etapie 3 rundy. Wówczas to popularny “Medusa”, a więc Adrian Salamon zdecydował się na założenie swojemu przeciwnikowi kimury, po której Maciej Rataj nie miał tak naprawdę innego wyboru, jak tylko odklepać. Sędzia musiał przerwać walkę i ogłosić zwycięzcę tego pojedynku.

Po odbyciu dotychczasowych starć do zakończenia gali pozostały 2 walki. W co-main event zmierzyły się ze sobą panie. Konkretnie były to Ewa Brodnicka, a także Aniela Bogusz. Zwyciężyła ta, która później bardzo dobrze radziła sobie w Fame MMA zdobywając 3 pasy mistrzowskie, a więc Aniela Bogusz znana dobrze jako “Lil Masti”. W czasie trwania 3 rundy udało jej się obalić swoją rywalkę, sprowadzić do parteru i tam zakończyć pojedynek po serii ciosów na ciało Brodnickiej.

Wydarzeniem wieczoru, a więc najciekawszą walką imprezy w Ergo Arenie był pojedynek pomiędzy Lexy Chaplin, a Natalią Kaczmarczyk. Do momentu rozpoczęcia tej walki żadna z pań nie miała na koncie choćby jednej walki w MMA, dlatego też ten pojedynek tak bardzo podobał się kibicom, ponieważ jedna, jak i druga zawodniczka dała z siebie tyle, ile była w stanie. Górą była Natalia Kaczmarczyk, która zwyciężyła po jednogłośnej decyzji sędziów po 3 rundach walki. Po starciu wzniosła w górę trofeum w postaci pucharu. Jej przeciwniczka nie zawiodła i pomimo porażki pokazała się z naprawdę dobrej strony.

Czytaj również:  FAME MMA 14 karta walk i wyniki

Czy to sukces?

Jako, że organizatorzy na czele z Malikiem Montaną postanowili po premierowej gali kontynuować to wydarzenie i za kilka miesięcy zrobić następną to wydaje się, że całość miała pozytywny odbiór wśród kibiców. Zaproszeni goście zrobili dobre wrażenie swoją postawą sportową. Ze strony organizacyjnej wszystko wyglądało tak, jak trzeba. Przede wszystkim zabrakło skandalu, czy też kontrowersji związanej z postawą któregokolwiek z zawodników, zawodniczek, co podczas Fame MMA tak naprawdę było chlebem powszednim.

Pomimo niższego poziomu i mniejszego prestiżu wydaje się, że galę High League 1 trzeba ocenić jak najbardziej na plus. Wydaje się, że podczas następnych organizatorzy mogą zaskoczyć przygotowując dla kibiców coś nowego.

High League 1 karta walk:

High League 1: Lexy vs. Natsu

  • Walka kobiet w kategorii open: (Main Event)  Lexy Chaplin –  Natalia „Natsu” Karczmarczyk

Zwycięstwo Natsu przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach

  • Walka kobiet w kategorii koguciej: (Co-Main Event)  Ewa „Kleo” Brodnicka –  Aniela „Lil Masti” Bogusz

Zwycięstwo Lil Masti przez TKO (ciosy pięściami w parterze) w 3 rundzie

  • Walka w kategorii półciężkiej:  Adrian „Medusa” Salamon –  Maciej Rataj

Zwycięstwo Medusy przez poddanie (kimura) w 3 rundzie

  • Walka w kategorii ciężkiej:  Piotr „Bonus BGC” Witczak –  Jakub „Japczan” Piotrowicz

Zwycięstwo Japczana przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach

  • Walka w kategorii lekkiej:  Jose „Josef Bratan” Simao –  Gabriel „Cesarz Narcyz” Bystrzycki

Zwycięstwo Josefa Bratana przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach

  • Walka w kategorii open: (Walka trzech na raz-1 vs. 1 vs. 1)  Łukasz „Lukas TV” Wdowiak –  Sebastian „Bunio” Szabunio –  Kamil Kossakowski

Zwycięstwo Lukasa TV przez TKO (ciosy pięściami w parterze) w 3 rundzie

  • Walka w kategorii muszej:  Maciej „Big Jack” Jarema –  Jakub „Carlito” Olewiński
Czytaj również:  FAME MMA 7 karta walk i wyniki

Zwycięstwo Big Jacka przez TKO (ciosy pięściami w parterze) w 2 rundzie

  • Walka w kategorii lekkiej:  Jakub Nowaczkiewicz –  Przemysław „Kolar” Kolarczyk

Zwycięstwo Nowaczkiewicza przez TKO (niezdolność do kontynuowania walki) w 1 rundzie