Grzegorz Szulakowski – wielka gwiazda KSW!

Grzegorz Szulakowski

Grzegorz Szulakowski, znany również pod pseudonimem Wariato lub Szuli, to polski zawodnik, który urodził się 30 grudnia 1986 w Namysłowie.  Szuli może poszczycić się wieloletnim doświadczeniem oraz pewnymi sukcesami na swoim koncie. Jednym z ważniejszych jest oczywiście mistrzostwo TFL w wadze lekkiej, ale walczył też w  PLMMA, FEN oraz KSW. Jako zawodnik MMA ma już za sobą kilka zawodowych spotkań w wadze lekkiej, a aż 9 z nich zakończyło się wygraną.

Grzegorz Szulakowski – kariera MMA

Zawodowy debiut Grzegorz Szulakowskiego przypada na 15 maja 2010 roku. To właśnie wtedy wystąpił na gali „VIP MMA Night 2” i już w pierwszej rundzie poddał tam dźwignią prostą na staw łokciowy Krystiana Bartczaka. Drugi pojedynek stoczył już na gali w Stand Up War 3 w Finlandii, gdzie stanął do pojedynku z Teemem Packalénem. Walkę zwyciężył Finlandczyk i to już w pierwszej rundzie, ponieważ Szulakowski nie dał rady wyjść do drugiej rundy. W trzecim pojedynku podczas gali „PLMMA 20: Extra”  pokazał już klasę, ponieważ poddał Marcina Ochtabińskiego duszeniem zza pleców w pierwszej odsłonie walki.

Kolejna walka Szulakowskiego odbyła się 16 listopada 2013 i także zakończyła się dla niego sukcesem. Stanął w niej naprzeciwko Patryka Grudniewskiego, którego pokonał duszeniem zza pleców w drugiej rundzie. Sam pojedynek odbył się na gali „Fight Exclusive Night” we Wrocławiu i był walką wieczoru.

Następne dwa pojedynki także zapisały się w karierze Szulakowskiego, ponieważ zwyciężył je na galach Thunderstrike Fight League (TFL: 4,6) m.in. z Tomaszem Nebelingiem oraz Łukaszem Bieńkiem. Warto zauważyć,  że to właśnie po wygraniu z Bieńkiem Szuli zdobył mistrzowski pas organizacji TFL w wadze lekkiej.

Oczywiście po tych wydarzeniach kariera Szulakowskiego zaczęła nabierać tempa i już 23 maja 2015 zadebiutował w najlepszej polskiej federacji, Konfrontacji Sztuk Walki (KSW). Podczas „KSW 31” stanął do rewanżowego pojedynku z Patrykiem Grudniewskim. Jednak i tym razem udało mu się go pokonać. Ciekawostką może być fakt, że jego taktyka nie uległa zmianie, co oznacza, że Szuli pokonał rywala w ten sam sposób co poprzednio, a więc wykorzystując duszenie zza pleców. Na swoim koncie ma również wygraną na gali „KSW 36: Trzy Korony” w Zielonej Górze, gdzie stanął do pojedynku z Bartłomiejem Kurczewskim. Trzeci pojedynek dla Konfrontacji Sztuk Walki stoczył na gali„KSW 38: Live in Studio”. Ten występ również zakończył się dla niego sukcesem i ostatecznie pokonał byłego pretendenta do pasa mistrzowskiego Brazylijczyka – Renato Gomesa Gabriela. 28 grudnia 2018 roku na „KSW 41” w Katowicach także zanotował zwycięstwo i już w rundzie pierwszej poddał bolesną skrętówką byłemu mistrzowi PLMMA w wadze półśredniej, Kamilowi Szymuszowskiemu.

Czytaj również:  Jak wyglądała walka Rutkowski vs Parnasse?

Jednak w karierze Grzegorza Szulakowskiego nie zabrakło też kilku bolesnych porażek. Jedna miała już miejsce 3 marca 2018 podczas gali „KSW 42” w Łodzi. Tam stoczył pojedynek z championem Mateuszem Gamrotem, który zakończył się porażką. Jednak w pojedynku można było zauważyć determinację Gamrota, ponieważ stawką był pas międzynarodowego mistrza KSW w wadze lekkiej. Dwa kolejne pojedynki również zakończył przegraną. Podczas gali „KSW 46” został jednogłośnie rozpracowany przez byłego mistrza PLMMA w wadze lekkiej, Mariana Ziółkowskiego. Druga przegrana walka miała miejsce w grudniu i to właśnie na „KSW 52” został znokautowany obrotowym backfistem przez Szamila Musajewa.

W sierpniu 2021 w wywiadzie z MMA-bądź na bieżąco ogłosił, że oficjalnie rozstaje się z KSW, zaś 8 stycznia 2022 roku ogłosił, że otworzył nowo powstałą organizację MMA – „Solo Combat Federation”. Pierwsza gala  SCF miała mijesce się 11 marca tego samego roku w Kępnie i była transmitowana w systemie pay-per-view. 24 lutego 2023 roku odbyła się czwarta gala organizowana przez federację Solo Combat Federation. Podczas niej zmierzył się osobiście z Arturem Sowińskim i była to walka na zasadach grapplingu, czyli walki na chwyty. Starcie zakończyło się remisem.W międzyczasie  Grzegorz Szulakowski zadebiutował także dla federacji typu freak show fight – Prime Show MMA. Dokładniej mówiąc 9 lipca 2022 roku podczas gali „Prime 2: Kosmos”, gdzie zawalczył z Normanem Parke. Walka niestety zakończyła się dla Szuli przegraną.

Grzegorz Szulakowski – osiągnięcia

Największe osiągnięcie Grzegorza Szulakowskiego odnotowana w Mieszanych sztukach walki. Jest to oczywiście tytuł mistrza TFL w wadze lekkiej, który zdobył w 2015 roku.

Grzegorz Szulakowski – bilans walk zawodowych

Grzegorz Szulakowski ma na swoim koncie czternaście walk zawodowych. Aż dziewięć z nich zakończyło się zwycięstwem dla Szuli. Przez nokaut wygrał dwa razy, przez poddanie pięć razy i przez decyzje dwie walki. To bardzo dobry wynik, zważywszy na to, że na czternaście walk zawodowych tylko pięć zakończyło się dla niego porażką. 

Czytaj również:  Robert Ruchała - wielka gwiazda federacji KSW!

Pseudonim: Szuli, Wariato

Data i miejsce urodzenia: 30 grudnia 1986 Namysłów

Obywatelstwo: Polska

Wzrost: 180 cm

Masa ciała: 77 kg

Styl walki: zapasy

Debiut: 2010 rok

Federacja: SCF, Prime Show MMA

Kategoria wagowa: lekka

Klub: Solo Team Namysłów/Arrachion Berkut Olsztyn