GROMDA 2 – karta walk zawodników i wyniki gali!

GROMDA 2

Udany debiut pierwszej gali GROMDA 2 sprawił, że włodarze federacji nie musieli się długo zastanawiać nad organizacją kolejnej gali. Następne starcie zostało zaplanowane na końcówkę sierpnia 2020 roku i ponownie przyciągnęło przed telewizory liczną widownię. Jak przebiegała druga gala GROMDA, kto wystartował w pojedynku i kto zwyciężył w turnieju? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Pełna karta walk na gali GROMDA 2

Kolejna odsłona gali GROMDA została zaplanowana na 28 sierpnia 2020 roku. Jak poprzednia odsłona, również odbyła się w oficjalnym klubie federacji, a transmisja dostępna była wyłącznie w systemie pay-per-wiev Gromda.tv. Tak jak w poprzedniej edycji, również teraz zaplanowano turniej, w którym zawalczyło ośmiu zawodników, a także dwa superfighty. Zawodnicy zostali dobrani z najwyższą starannością. A pełna karta walk kształtowała się w następujący sposób:

 • Rafał „Łazar” Łazarek,
 • Jarek „Dzidziuś” Juchner,
 • Łukasz „Punisher” Parobiec,
 • Miłosz „Ali” Wodecki,
 • Mateusz „Don Diego” Kubiszyn,
 • Artur „Chuligan” Tomala,
 • Dawid „Maximus” Żółtaszek,
 • Dariusz „Kojot” Rzepiński,
 • Michał „Boyka” Walczak – superfight,
 • Krzysztof „Żołnierz” Ryta – superfight,
 • Denis „Bad Boy” Załęcki – superfight,
 • Daniel “Dziku” Soczyński – superfight.

Przebieg gali GROMDA 2

Tak jak w poprzedniej edycji, również i podczas gali GROMDA 2 widzowie formatu znów mogli zobaczyć doskonałe widowisko.

Już pierwsza walka ćwierćfinałowa zapewniła prawdziwe emocje. Co ciekawe, mimo wyraźnie gorszych warunków fizycznych, to Łazarek pokazał prawdziwe umiejętności. Szybko wyprowadził potężne ciosy, które ostatecznie doprowadziły do zerwania barku. Tym samym, Dzidziuś musiał pogodzić się ze swoją porażką.

Momentem, na który czekała największa liczba osób była z pewnością walka finałowa turnieju, do której stanęli Mateusz „Don Diego” Kubiszyn i Dawid „Maximus” Żółtaszek. Już od pierwszych minut walki finałowej dało się zauważyć wyraźną przewagę warunków fizycznych Maximusa. Mężczyzna wykorzystał tę przewagę i jeszcze przed pierwszym gongiem wyprowadził ciosy, które pozwoliły mu powalić swojego rywala na łopatki. Podobnie przebiegła druga runda. Ponownie Maximus powalił swojego rywala na łopatki, a sędzia przystąpił do liczenia. Jednak ostatecznie doszło do prawdziwego zwrotu akcji. Kubiszyn w końcu zebrał się w sobie i wyprowadził potężny cios prawym prostym, który trafiając w oko Maximusa doprowadził do zakończenia walki.

Czytaj również:  UFC 20 - karta walk zawodników i wyniki gali!

Doskonałe widowisko podczas superfightów

Nie da się ukryć, że podczas gali GROMDA 2 ogromne zainteresowanie wzbudziły również superfighty. W pierwszej odsłonie do walki stanęli Krzysztof Ryta i debiutant Michał Walczak. Mężczyźni zaprezentowali widowisko na najwyższym poziomie. Pierwsze liczenie miało miejsce w drugiej rundzie, gdy „Żołnierz” padł na matę po potężnym ciosie Walczaka. Można powiedzieć, że już wtedy los zawodnika został przesądzony. Żołnierz łącznie w pojedynku leżał na macie cztery razy. Ostatecznie sędziowie musieli zakończyć pojedynek z uwagi na mocne rozcięcie twarzy Ryty.

Równie ciekawie przebiegła druga walka w superfightach. Daniel Soczyński szybko przystąpił do ataku, jednak niedługo później padł na kolana, co szybko wykorzystał Załęcki. Wyprowadził potężny cios, który ostatecznie doprowadził do zakończenia walki. Decyzja ta była mocno kontrowersyjna. Nawet komentatorzy zastanawiali się, czy finisz tego pojedynku być legalny. Ich zdaniem Soczyński nie znajdował się w pełni w stójce, tym samym, sędzia nie powinien wyłaniać zwycięzcy turnieju. Ostatecznie jednak wynik ten pozostał w mocy.

Wyniki gali GROMDA 2

Wyniki ćwierćfinałów:

 • Rafał „Łazar” Łazarek pokonał Jarka „Dzidziusia” Juchnera po pierwszej rundzie, przez nokaut techniczny, Juchner doznał poważnej kontuzji bicepsa i tym samym nie mógł kontynuować walki, tym samym Łazarek awansował do półfinału
 • Łukasz „Punisher” Parobiec pokonał Miłosza „Ali” Wodeckiego w piątej rundzie, przez nokaut techniczny, decydujące okazały się ciosy i tym samym awansował do półfinału,
 • Mateusz „Don Diego” Kubiszyn pokonał Artura „Chuligana” Tomalę w drugiej rundzie, przez nokaut techniczny, decydujące okazały się ciosy i tym samym awansował do półfinału,
 • Dawid „Maximus” Żółtaszek pokonał Dariusza „Kojota” Rzepińskiego w pierwszej rundzie, przez nokaut techniczny i tym samym awansował do półfinału.

Wyniki półfinału:

 • Mateusz „Don Diego” Kubiszyn pokonał Rafała „Łazara” Łazarka w piątej rundzie, przez nokaut techniczny i tym samym awansował do finału,
 • Dawid „Maximus” Żółtaszek pokonał Łukasza „Punishera” Parobca w trzeciej rundzie, przez nokaut techniczny i tym samym awansował do finału.
Czytaj również:  XTB KSW 77 - podsumowanie gali!

Wyniki walki finałowej:

 • Mateusz „Don Diego” Kubiszyn pokonał Dawida „Maximusa” Żółtaszka w drugiej rundzie, przez nokaut techniczny, decydujące okazały się ciosy.

Wyniki superfightów podczas gali GROMDA 2:

 • Michał „Boyka” Walczak pokonał Krzysztofa „Żołnierza” Rytę w trzeciej rundzie, przez nokaut techniczny,
 • Denis „Bad Boy” Załęcki pokonał Daniela „Dziku” Soczyńskiego w pierwszej rundzie, przez nokautowanie, decydujące okazały się ciosy.