GROMDA 14 – zapowiedź gali i karta walk fighterów

GROMDA14

Fani największej organizacji zajmującej się walkami na gołe pięści musieli czekać od maja na kolejną edycję GROMDY. Warto jednak było uzbroić się w cierpliwość, biorąc pod uwagę, jak ciekawe zestawienia na kolejną galę przygotowali organizatorzy. Gala GROMDA 14: Prawo ulicy odbędzie się już 8 września w Gromda Fight Club w Pionkach. W długo wyczekiwanej walce wieczoru wystąpi Łukasz „Goat” Parobiec, a jego rywalem będzie Luke „Loose Cannon” Atkin.

Najważniejsze informacje o gali GROMDA 14

Gala GROMDA 14 przyniesie nam kolejny turniej walk na gołe pięści, w którym uczestnicy będą mogli powalczyć o 100,000 zł, a także o popularność, która być może pozwoli im na dłużej zagościć w obsadzie największej polskiej organizacji zajmującej się walkami na gołe pięści. Organizatorzy przygotowali również pięć super-fightów, na czele z walką wieczoru, w której zmierzą się Łukasz „Goat” Parobiec oraz Luke „Loose Cannon” Atkin. Zawodnicy na gali GROMDA 14 będą walczyli w specjalnych, old-schoolowych spodenkach bokserskich, typowych dla najlepszych pięściarzy wagi ciężkiej z lat 90. Gala GROMDA 14 odbędzie się już w piątek 8 września. Podobnie jak poprzednie gale, wydarzenie odbędzie się w obiekcie Gromda Fight Club w Pionkach.

Drabinka w turnieju GROMDA 14

Na gali GROMDA 14 odbędzie się kolejna edycja turnieju, w którym nowi zawodnicy będą mieli okazje powalczyć o popularność oraz o 100,000 zł nagrody przygotowanej dla zwycięzcy. W zmaganiach weźie udział 8 zawodników, którzy rozpoczną rywalizację od etapu ćwierćfinałów. Jeśli pozwoli na to stan zdrowia, najlepsi zawodnicy zmierzą się następnie w półfinałach i wielkim finale. Poznaliśmy już pary ćwierćfinałowe, które prezentują się następująco:

  • Damian „Spejson” Waluch vs. Adam „Cyc” Cybiński
  • Marcin „Maniu” Kujda vs. Serey „Basque” Lander
  • Michał „Ragnar” Chodaczek vs. Michał „Buła” Bańbuła
  • Krystian „Koala” Głowinkowski vs. Artur „Arczi” Chmielewski
Czytaj również:  UFC 289: Nunes vs. Aldana – zapowiedź gali i karta walk

Zasady pozostają niezmienione. Zawodnicy walczą na dystansie 4 rund po 2 minuty, a starcia mogą zakończyć się na cztery sposoby: nokautem, technicznym nokautem, dyskwalifikacją lub poddaniem. Jeśli 4 rundy nie przyniosą zwycięzcy, wówczas miejsce ma runda piąta bez limitu czasowego, która będzie toczyć się aż do skutku. Może dojść do sytuacji, w której zwycięski zawodnik nie będzie w stanie dalej walczyć. Wówczas zastąpi go „szczęśliwy przegrany”, który będzie zdolny do walki. Jeśli uczestnicy wielkiego finału nie będą w stanie wyjść do klatki, walka ta zostanie przełożona na kolejną edycję, co w przeszłości dość często miało miejsce na GROMDZIE.

Karta superwalk na gali GROMDA 14

Pomiędzy ćwierćfinałami i półfinałami oraz półfinałami i finałem odbywać się będą super fighty. Dzięki temu, uczestnicy turnieju będą mieli czas na to, aby odpocząć i przygotować się do kolejnych pojedynków.  Zwieńczeniem wydarzenia GROMDA 14 będzie natomiast walka wieczoru, która odbędzie się już po finale turnieju. W super walkach biorą udział zawodnicy, którzy zdążyli już zbudować status mocnego zawodnika w świecie walk na gołe pięści. Są to m. in. mistrzowie byłych turniejów oraz zagraniczne gwiazdy z całego świata. Tak prezentuje się karta super fightów na galę GROMDA 14:

  • Łukasz „Goat” Parobiec vs. Luke „Loose Cannon” Atkin (walka wieczoru)
  • Mariusz „Siwy” Siwiak vs. Rafał „Wazyl” Szczerbiński
  • Denis „Romuś” Romek vs. Paul „Paris” Bichet
  • Vasyl „Vasyl” Halych vs. Przemysław „Reksio” Rekowski
  • Sebastian „Scarface” Skiermański vs. Dustin „Teddy” Rabiega

Zapowiedź walki Parobiec vs. Atkin

Luke Atkin to postać mało znana w Polsce, za to świetnie rozpoznawana w Wielkiej Brytanii. To trzykrotny mistrz walk na gołe pięści w dwóch różnych kategoriach wagowych. Należy do niego również rekord najszybszego KO w tej dyscyplinie na wyspach. To wystarczy, aby stwierdzić, że popularny „Goat” stanie przed trudnym wyzwaniem pokonania bardzo utytułowanego rywala. Parobiec to prawdziwy weteran GROMDY, który na ostatniej gali bardzo szybko rozprawił się z francuskim zawodnikiem, Valentinem Vauthiers. Ciężko wskazać jednoznacznego faworyta nadchodzącego pojedynku. Parobiec niewątpliwie ma po swojej stronie liczne atuty i ma spore szanse na to, aby pokonać utytułowanego Anglika. Nie ulega jednak wątpliwości, że Atkin to jeden z najbardziej wymagających rywali z jakimi do tej pory przyszło mierzyć się polskiemu weteranowi walk na gołe pięści. 

Czytaj również:  Zarobki KSW - Jakich zarobków można spodziewać się w KSW?

Gdzie będzie można oglądać galę GROMDA 14?

GROMDA to największa i najpopularniejsza polska organizacja zrzeszająca zawodników rywalizujących w boksie na gołe pięści. Mały ring (4×4 metry) oraz brak limitu wagowego to gwarancja widowiskowych pojedynków i ciężkich nokautów. Gala GROMDA 14: Prawo ulicy odbędzie się już 8 września w Pionkach, a start wydarzenia zaplanowano na godz. 20:00. Osoby, które chcą oglądać galę GROMDA 14 muszą wykupić dostęp w ramach transmisji PPV, która będzie dostępna na oficjalnej stronie internetowej, Gromda.tv. Koszt zakupu PPV zaczyna się od 39,99 zł.