Gamrot wypowiedział się o wyborze kolejnego rywala przez UFC

W ostatnim programie Oktagon Live na Kanale Sportowym gościem był Mateusz Gamrot, który wypowiedział się o wyborze swojego kolejnego rywala przez Ultimate Fighting Championship. Nasz reprezentant nie ukrywał, że marzył o walce z zawodnikiem z wyższą pozycją w rankingu.

Mateusz Gamrot znajduje się w ścisłej czołówce wagi lekkiej UFC. Wielu kibiców stawia naszego reprezentanta w miejsce pretendenta do walki o pas mistrzowski amerykańskiego giganta MMA. Dlatego kolejne zestawienie z udziałem Polaka nie przypadło wielu do gustu. Przypomnijmy, że Mateusz Gamrot w swoim kolejnym pojedynku zmierzy się z  byłym mistrzem wagi lekkiej Rafaelem dos Anjosem. Ich starcie zaplanowano na 9 marca 2024 roku na gali  UFC 299. Ciekawostką może być fakt, że walka z udziałem naszego reprezentanta będzie jedną z najważniejszych na całym wydarzeniu Ultimate Fighting Championship.

Mimo wszystko nie widać, żeby Mateusz Gamrot nie cieszył się z tego zestawienia. Polak nawet się z tym nie kryje, ponieważ celował w kogoś wyżej w oficjalnym rankingu. Problem jednak w tym, że ścisła czołówka wagi lekkiej UFC jest już po walce lub ma ustalone kolejne starcia. Dlatego Mateusz Gamrot nie miał zbyt dużego pola do popisu. Mógł się nie zgodzić na to zestawienie i czekać kilka miesięcy na lepszą propozycję, albo przyjąć walkę z Rafaelem dos Anjosem i zachować ciągłość. Wybrał drugą opcję, zwłaszcza że ewentualne zwycięstwo poszerzy jego dorobek zawodowy.

Rafael dos Anjos to żywa legenda mieszanych sztuk walki na świecie, która do tej pory stoczyła czteredzieści siedem walk. Trzydzieści dwa razy zawodnik wygrał, więc to naprawdę świetny wynik. Mimo wszystko widać, że Rafael dos Anjos nie jest już w tak dobrej kondycji, bo przeplata wygrane z przegranymi. Swój ostatni pojedynek stoczył w sierpniu tego roku, kiedy to przegrał z Vicente Luque.

Czytaj również:  Mateusz Gamrot odpowiada Chandlerowi!

Czy zatem Polakowi uda się pokonać Rafaela dos Anjos? Jak obstawiacie to starcie?