Gala XTB KSW 90 przyniesie świetnie zapowiadające się polsko-francuskie starcie!

Choć do gali XTB KSW 90 zostało jeszcze trochę, to już jest o nim bardzo głośno. W dużej mierze to zasługa tego, że Konfrontacja Sztuk Walki zestawiła ze sobą wiele ciekawych postaci. Z pewnością wiele wrażeń dostarczy polsko-francuskie starcie!

20 stycznia 2024 roku na gali XTB KSW 90 na warszawskim Torwarze naprzeciw siebie stanie Dawid Śmiełowski (10-1, 8 KO, 2 Sub) z Ramzanem Jembievem (5-1, 3 KO, 1 Sub). Pojedynek zakontraktowano w wadze lekkiej.

Dawid Śmiełowski to zawodnik słynący z efektownego stylu walki, co zresztą widać we wszystkich jego występach od roku 2022 dla Konfrontacji Sztuk Walki. Swoją pierwszą walkę dla polskiego giganta stoczył z Filipem Pejici, którego znokautował. W drugim starciu można było go zobaczyć z Patrykiem Kaczmarczykiem. Tym razem też okazał się lepszy od rywala i odnotował drugie zwycięstwo z rzędu w Konfrontacji Sztuk Walki. Za dwie wspomniane walki zawodnik został wyróżniony – pierwszy bój został wybrany najlepszą walką wieczoru, a za drugi Śmiełowski zdobył bonus za najlepszy nokaut. Swoje kolejne starcie odbył z Lom-Alim Eskievem. Nie zakończyło się po jego myśli, ponieważ rywal okazał się lepszy. Była to zarazem pierwsza przegrana w karierze zawodowej Dawida Śmiełowskiego, a warto przypomnieć, że tych walk na swoim koncie ma dziesięć. Zatem dziewięć razy wygrał, za każdym razem kończąc starcia przed czasem. Pięć wygranych zanotował już w pierwszej rundzie.

Jego przeciwnik, Ramzan Jembiev dla Konfrontacji Sztuk Walki stoczył dwie walki. Jego debiut odbył się na gali KSW 79. wówczas zmierzył się z  Murilo Delfino, którego znokautował w efektownym stylu. Jego popis został wybrany najlepszym skończeniem wieczoru. W drugiej walce dla polskiego giganta zmierzył się z Fabianem Łuczakiem. Tym razem również odnotował sukces przez poddanie i to już w pierwszej odsłonie walki. Aktualnie 24-letni Ramzan Jembiev jest na fali pięciu wygranych z rzędu. Cztery z nich zdobył przed czasem, więc trzeba przyznać, że to będzie naprawdę ciekawy pojedynek. Czekasz na niego? Jak obstawiasz wynik?

Czytaj również:  Conor McGregor zostanie przetestowany przez USADA!