Fury podejmie 54-letniego Roya Jonesa? Ojciec nawołuje!

Śledząc sportowe wyczyny Tommy’ego Fury (10-0, 4 KO), można uznać, że niedługo będzie szukał walk z wyżej notowanymi rywalami. Nic jednak bardziej mylnego, bo brytyjski zawodnik w ostatnim czasie stoczył walki z youtuberami, które budzą spore zainteresowanie. Tym razem docierają do nas informacje, że do kolejnej walki stanie z legendarnym Royem Jonesem Jr. Czy plotki się potwierdzą? Czy faktycznie dojdzie do tej walki?

Roy Jonese Jr (66-10, 47 KO) to wielki mistrz, który w swojej karierze sportowej stoczył wiele walk. Niestety 54-letni zawodnik jest już cieniem swojej najlepszej formy, co widać zresztą podczas jego występów. Mimo wszystko wrócił do walk i stoczył trzy pojedynki. Pokazowe starcie miał z Mikem Tysonem. Żelazny Mike zaprezentował się dobrze podczas tej walki. Jego rywal już nie i nie obyło się bez sporej krytyki. To jednak nie wpłynęło na plany Roya Jonese Jr, który zdecydował się na kolejny pojedynek.

W kwietniu tego roku stoczył walkę na Gamebred Boxing 4 z debiutującym w boksie – Anthonym Pettisem, który wszystkim kibicom sportów walki znany jest jako były mistrz UFC. Roy Jones Jr jednak przegrał to starcie większościową decyzją sędziów. Ostatni start 54-letniego zawodnika odbył się w czerwcu na Clash in the Metaverse. Wówczas zmierzył się z Robertem Wilmotem. Tym razem jednak udało mu się odnieść sukcesem, ponieważ przed czasem pokonał swojego rywala.

Czy w kolejnym starciu zmierzy się z Furym?

Nie możemy tego wykluczyć! Okazuje się, że ojciec Tysona i Tommy’ego, John Fury zapewnił, że jest pomysł na organizację takiego starcia. Nie wiadomo tylko, czy będzie to starcie zawodowe, czy też pokazowe. Póki co trwają rozmowy z Royem Jonesem Jr odnośnie walki i to od niego podobno zależy, czy będzie to walka rankingowa, wpisywana do rekordów, czy też tylko potyczka pokazowa.

Czytaj również:  Dana White przekłada start Power Slap League!

Sam Fury ostatnie dwa pojedynki stoczył z popularnymi youtuberami. Były one bardzo udane, bo za każdym razem odnotował zwycięstwo. Zawodnik na punkty pokonał Jake’a Paula i Olajide Olatunji.