Francis Ngannou zawalczy z Chisorą w grudniu tego roku!

Można powiedzieć, że Francis Ngannou rozkręca się nam mocno w świecie boksu. Po bardzo udanym debiucie z Tysonem Furym, Francis Ngannou zmierzy się z kolejnym mistrzem (tym razem byłym). Będzie nim Chisora!

Do walki dojdzie jeszcze w tym roku, w samej Arabii Saudyjskiej, która chce sprowadzać do siebie największe ikony boksu i nie tylko. Dla Francisa Ngannou będzie to drugi pojedynek bokserski, który stoczy nie tylko w swoim życiu, lecz także w tym samym roku. Co więcej, Kameruńczyk cały czas otrzymuje walki z najlepszymi bokserami w tym fachu.

Jest to oczywiście pokłosiem pierwszej, bardzo udanej walki w boksie, którą Francis Ngannou stoczył dopiero co, z Tysonem Furym. Warto przypomnieć, że Ngannou przegrał po nie jednogłośnej decyzji sędziów, co zszokowało świat boksu, który nie dawał szans byłemu mistrzowi UFC, który musiał się „przebranżowić”, właśnie pod taki pojedynek.

Jednak Francis Ngannou trenuje pod okiem najlepszych, co pozwoliło mu wyrównać szanse również z najlepszym pięściarzem, w kategorii średniej.

Tym razem zadanie wydaje się być nieco prostsze, ponieważ Chisora jest byłym mistrzem, który boryka się już z różnymi kontuzjami. Niemniej jednak warto pamiętać o tym, że styl Chisory jest również nieprzyjemny dla każdego potencjalnego przeciwnika. Podobnie jednak mówiło się w wypadku Furego, który jednak miał okazję leżeć na deskach, podczas walki z Ngannou.

Czytaj również:  Joanna Jędrzejczyk mocno na temat swojej walki na KSW Colosseum 2!