Francis Ngannou umieszczony w TOP10 bokserów wagi ciężkiej!

Francis Ngannou, który jest świeżo po walce z Tysonem Furym, został doceniony przez radę gubernatorów, która postanowiła uhonorować nie tak dawnego zawodnika UFC, umieszczając go na 10 miejscu, w oficjalnym rankingu wagi ciężkiej boksu. Jest to z pewnością, historyczne i bardzo zasłużone wyróżnienie, z którego Kameruńczyk może być zadowolony!

Należy pamiętać, że Ngannou był spisywany na sromotną porażkę z mistrzem WBC. Jednak jego walka pokazała, że jest w stanie nie tylko odeprzeć opór jaki w ringu nadawał Tyson Fury, lecz także jest w stanie posłać swojego rywala na deski.

Skutkiem tego, były mistrz UFC pomimo przegranej walki, może mówić o wygraniu wielkiego prestiżu w świecie boksu, który jest bardzo trudny do wypracowania przez wiele lat. Natomiast Francis Ngannou potrzebował zaledwie jednej walki do tego, aby z przytupem wejść do świata zawodowego boksu.

Będąc w TOP 10 wagi ciężkiej w federacji WBC, Francis Ngannou zyskuje szansę na toczenie najlepszych walk, z czołówką światowego boksu. Jest to także wyjątkowa sytuacja, która pobudzi cały świat boksu na nowo, dając mu zupełnie nową świeżość, na najbliższe lata.

Poniżej przypominamy, jak Francis Ngannou posłał na deski Tysona Furego:

Czytaj również:  Tyson Fury wygrywa z Francisem Ngannou na punkty!