Filip Zabielski – wszystko na temat zawodnika

Filip Zabielski może się pochwalić tytułem jednego z najbardziej rozpoznawalnych twórców w polskim internecie. Na Tik Toku zebrał ponad 4,5 miliona obserwujących, co jest naprawdę imponującym wynikiem. Jednak od niedawna możemy go oglądać również w oktagonie podczas walk organizowanych przez federację FAME MMA. Chcesz lepiej poznać tego zawodnika? Koniecznie zapoznaj się z poniższym artykułem.

Kto to jest Filip Zabielski?

Filip Zabielski to młody twórca, który szczególnie aktywnie udziela się na takich platformach jak Tik To i Instagram. W wieku zaledwie 26 lat zyskał pokaźne grono wiernych fanów, którzy chętnie oglądają jego publikacje. Mężczyzna poza Tik Tokiem chętnie rozwija swoją działalność na Instagramie, gdzie obecnie zyskał 300 tysięcy obserwujących oraz na platformie YouTube. Jego kanał – Filip Zabielski subskrybuje obecnie ponad 100 tysięcy widzów, co jest całkiem przyzwoitym wynikiem, zwarzywszy na fakt, że mężczyzna prowadzi go od 2020 roku. Do tej pory filmiki udostępniane przez twórcę obejrzano łącznie ponad 8,5 miliona razy. Poza prywatnymi kanałami, Filipa Zabielskiego można było oglądać w programie Fame czy Shame, a także w słynnym Domu TikTokerów.

Choć nigdzie nie są udostępniane oficjalne informacje dotyczące zarobki Filipa Zabielskiego, to patrząc na naprawdę pokaźne grono odbiorców możemy przypuszczać, że są naprawdę imponujące, szczególnie jak na osobę w tak młodym wieku.

Tym, co wzbudza szczególne uznanie jest fakt, że Filip Zabielski doskonale chroni swoją prywatność. Mimo wysokiej aktywności w mediach społecznościowych, w sieci nie znajdziemy szczegółów dotyczących jego życia prywatnego. Jedyne, co o nim wiemy, to że spotyka się z inną Influencerką Julią Pelc, która aktywnie działa na Instagramie.

Filip Zabielski – kariera w FAME MMA

Tak wysoka rozpoznawalność i liczne grono obserwujących nie mogło przejść bez echa. Właśnie dlatego, podczas 9 gali FAME MMA z 2021 roku Filip Zabielski miał swój debiut. Wówczas został wytypowany na zastępstwo za innego zawodnika – Marcina „Rafonixa” Krasuckiego, który niemal w ostatniej chwili wypadł z gry.

Czytaj również:  Mateusz Gamrot UFC – historia i przyszłe pojedynki

Co ciekawe, sam Zabielski przyznaje, że propozycję walki otrzymał tak naprawdę na chwilę przed konferencją FAME MMA 9. Jednak długo się nie zastanawiał i zdecydował się przyjąć propozycję, dołączając tym samym do grona celebrytów-zawodników. Spontaniczna decyzja sprawiła, że Zabielski miał zaledwie trzy tygodnie na to, by poznać tajniki MMA. Jednak jak się później okazało, czas ten okazał się wystarczający, ponieważ udało mu się zakończyć debiutancką walkę sukcesem. Decyzją sędziów Zabielski wygrał pojedynek z Mariuszem „Hejterem” Słońskim, który co warte podkreślenia miał już na swoim koncie dwie stoczone walki, w tym jedną wygraną z Tomaszem Olejnikiem i przegraną z Patrykiem „Mortalcio” Baranem.

Kolejna walka Filipa Zabielskiego również była poniekąd dziełem przypadku. Do walki podczas 11 gali FAME MMA Zabielski wskoczył na miejsce Michała „Boxdela” Barona. Wówczas stanął do walki z Maksymem „Maksymalnie” Ziółkowskim. Pojedynek przez wszystkie rundy był na wyrównanym poziomie, dlatego ostatecznie, decyzją sędziów, zakończył się remisem.

Podczas 15 gali FAME MMA Filip Zabielski został już zaproszony w pierwszym rzucie. Federacja widocznie w końcu przekonała się, że jest on dobrym zawodnikiem, którego warto mieć w swoich szeregach. Co ciekawe, na swoje pierwsze oficjalne zaproszenie, Filip Zabielski został skierowany na walkę w formule K1, gdzie stanął naprzeciw Rafała „Takefuna” Górniaka. Choć obaj zawodnicy mieli już na swoim koncie doświadczenie w mieszanych sztukach walki, to lepszy okazał się Zabielski.  Co ciekawe, wynik ten mógł zaskoczyć wielu kibiców, ponieważ nawet bukmacherzy wskazywali, że nieznacznym, ale jednak faworytem tego spotkania będzie „Takefun”. Ostatecznie  walka została rozstrzygnięta decyzją sędziów, na korzyść Filipa Zabielsiego. Ten niemal od początku prowadził spotkanie, dając się poznać jako naprawdę dobry fighter. W ostatniej rundzie było już niemal przesądzone, że zwycięstwo należeć będzie do Zabielskiego. Aby przeważyć szalę na swoją korzyść Górniak musiałby znokautować swojego rywala, co jak dobrze wiemy, mu się nie udało.

Czytaj również:  Kim jest Juras Jurkowski i z kim może zawalczyć?

Kiedy kolejna walka Filipa Zabielskiego?

Obecnie nie są znane informacje dotyczące kolejnej walki Filipa Zabielskiego. Jednak widowisko, jakie gwarantuje, pozwala nam podejrzewać, że FAME MMA jeszcze nie raz zaprosi go do udziału w swoich galach. Obecnie ten amatorski zawodnik może się pochwalić naprawdę dobrym wynikiem – dwie wygrane i jeden remis przy braku porażek, to jak na nowicjusza, naprawdę dobre statystyki.

Sam Zabielski również podkreśla, że chętnie jeszcze nie raz spróbuje swoich sił podczas walki w klatce. Być może podczas organizacji kolejnej gali, federacji uda się dobrać zawodnika, który poradzi sobie z Zabielskim. Obecnie jednak się to nie udało. Być może Zabielski jest tak dobrym fighterem, a może w dużej mierze ma szczęście do słabszych zawodników. Niemniej jedno jest pewnie, jego udział w galach FAME MMA potrafi zapewnić naprawdę dobre emocje.