Filip Stawowy – kariera i profil zawodnika MMA!

Filip Stawowy

Filip Stawowy urodził się 27 lipca 1996 roku w Glinno. To polski zawodnik mieszanych sztuk walki (MMA), który walczył dla Slugfest, RWC, czy dla Babilon MMA. Miał okazję zmierzyć się z wieloma dobrymi zawodnikami, w tym na przykład z Marcinem Sianosem, Arturem Walczakiem, czy z Filipem Toe. Warto też zauważyć, ze to właśnie pojedynki dla Babilon MMA zaowocowały tym, że Stawowy został dostrzeżony przez jedną z czołowych organizacji w Polsce – Konfrontację Sztuk Walki, z którą ostatecznie postanowił podpisać kontrakt.

Filip Stawowy – kariera MMA

Zawodowy debiut Filipa Stawowego przypada na 11 marca 2017 roku. Wówczas zmierzył się z Arturem Walczakiem na gali Slugfest 10 – Murowana Goslina. Był to bardzo dobry występ, ponieważ Stawowy pokonał rywala przez KO w drugiej rundzie. Kolejna walka z jego udziałem odbyła się 28 października 2017 roku na Slugfest 12, gdzie miał okazję zmierzyć się z Bartołmiejem Drobką. Tutaj również odnotował sukces, pokonując Drobka przez TKO w drugiej rundzie. Swoją trzecią zawodową walkę na pewno zapamiętał na długo, ponieważ wtedy po raz pierwszy odnotował porażkę w karierze. Mowa tutaj o walce, która odbyła się 13 kwietniu 2018 roku na Slugfest 14 – Murowana Goslina, gdzie został pokonany przez Filipa Toe przez decyzję.

Filipem Toe. Tym razem jednak zanotował swoją pierwszą porażkę, ponieważ przegrał w trzeciej rundzie przez decyzję. 9 lutego 2019 roku stanął do walki z Dawidem Sadowskim na XFS – Poznan Fight Night 3, którego pokonał w ekspresowym tempie, bo w zaledwie dwadzieścia cztery sekundy pierwszej rundy. Zaledwie dwa miesiące później, bo już 13 kwietnia 2019 roku wziął udział w RWC 2 – Turniej Wagi Ciezkiej. Ten występ także Stawowy może zaliczyć do bardzo udanych, ponieważ pokonał Mateusza Śledzia w trzeciej rundzie. Stawowy wystąpił również podczas Nocy Wojowników, czyli gali, która odbyła się 23 listopada 2019 roku. Tym razem miał okazję zmierzyć się z Dawidem Kobierą. Walka zakończyła się po jego myśli i to już po pierwszej rundzie.

Czytaj również:  Ciryl Gane - świetny zawodnik KSW!

Rok 2020 przyniósł pewne zmiany w karierze sportowej Filipa Stawowego, ponieważ zaczął walczyć dla jednej z najpopularniejszych organizacji – Babilon MMA. Jego debiut dla nowego szefa odbył się 7 lutego 2020 roku podczas Babilon MMA 12. Jego rywalem był wówczas Konrad Dziczek, którego udało mu się pokonać już w trakcie pierwszej rundy. Druga walka dla Babilon MMA z udziałem Stawowego odbyła się 25 września 2020 roku. Tym razem przyszło mu się zmierzyć z Marcinek Kalatą, którego pokonał w pierwszej rundzie. Po tak dobrej serii walk można było uznać, że już nic, ani nikt nie powstrzyma Stawowego i dalej będzie zwyciężał. Jednak 12 lutego 2021 roku trafił na godnego siebie przeciwnika – Kevina Szaflarskiego. Ostatecznie walkę na Babilon MMA 19 przegrał w trzeciej rundzie przez decyzję. Po kilku miesiącach przerwy Filip Stawowy powrócił do walk i tym razem mogliśmy go oglądać w starciu z Toni Valtonem na Babilon MMA 23 – Stawowy vs. Valtonen. Ich starcie było dość zacięta i do ostatniej chwili nie było wiadomo, kto wygra. Jednak po trzech rundach zapadła decyzja o zwycięstwie Polaka. Kolejny swój występ dla Babilon MMA miał 12 listopada 2021 roku. Na gali Babilon MMA 26 – Wawrzyniak vs Lopaczyk

zmierzył się z Marcinem Sianosem, którego udało mu się pokonać przez TKO w drugiej rundzie. 20 maja 2022 roku na Ares FC 6: Damiani vs. Tulshaev miała odbyć się walka Filipa Stawowego z Marselem Sychevem. Jednak ostatecznie do tego strarcia nie doszło, a walka całkowicie wypadła z rozkładu.

Wiele dobrych walk dla Babilon MMA nie umknęło innej, również słynnej organizacji – Konfrontacji Sztuk Wali, która zaproponowała Filipowi Stawowemu kontrakt. Ten się zgodził i już 18 czerwca 2022 roku mogliśmy zobaczyć jego pierwszy występ dla polskiego giganta. Na gali KSW 71: Ziółkowski vs. Rajewski stanął naprzeciw Michala Martinka, ale nie był to zbyt dobry początek, ponieważ przegrał przez decyzję. 22 stycznia 2023 roku wziął jeszcze udział w KSW 81 – Bartosinski vs. Szczepaniak. Podczas swojego występu miał okazję zmierzyć się z Markiem Samociukiem. Trzeba przyznać, że ta walka była dość zacięta, co zapewniło też sporo emocji fanom MMA, czy tym, którzy obstawiali, kto ostatecznie wygra. Po dwóch rundach zwycięzcą okazał się Filip Stawowy, który pokonał swojego rywala przez poddanie.

Czytaj również:  Słynne już zatrzymanie Tysona

Filip Stawowy – osiągnięcia

Jak do tej pory Filip Stawowy nie odnotował większych sukcesów. Jednak patrząc po jego dobrych walkach, możemy wnioskować, że wszystko jeszcze przed nim.

Bilans walk zawodowych

Filip Stawowy ma za sobą trzynaście walk zawodowych w MMA. Dziesięć razy udało mu się odnotować zwycięstwo, z czego sześć razy wygrał przez TKO. Raz zwyciężył przez KO, raz przez poddanie oraz raz przez decyzję. Cztery razy odnotował porażkę, a jedna walka nie doszła do skutku.

Pseudonim: Czołg

Data i miejsce urodzenia: 27 lipca 1996 roku, Glinno

Obywatelstwo: Polska

Wzrost: 187 cm

Masa ciała: 120 kg

Styl walki: boks

Debiut: 2017 rok

Federacja: KSW

Kategoria wagowa: ciężka

Klub: Murowana Goślina Team