FEN 41 – najważniejsze informacje na temat nadchodzącej gali

Przed nami 41. gala Fight Exclusive Night zaplanowana na 27 sierpnia. Tym razem karta walk oferuje widzom 12 walk, w tym jeden pojedynek o pas mistrzowski. W Mrągowie nie zabraknie zatem dużych emocji, zwłaszcza, że w oktagonie zamelduje się wielu perspektywicznych i utalentowanych zawodników. Walką wieczoru na FEN 41 będzie pojedynek Kateryny Szakałowej z Suvi Salmimies o pas kategorii koguciej. Co warto wiedzieć o nadchodzącej gali FEN 41?

Co warto wiedzieć o gali FEN 41?

Gala Fen 41: Tauron Fight Night Mrągowo odbędzie się 27 sierpnia w Amfiteatrze w Mrągowie. Na gali odbędzie się 11 pojedynków w formule MMA (3 rundy po 5 minut) oraz jedna walka w formule Kick-Boxingu (3 rundy po 3 minuty). Walka wieczoru odbędzie się na dystansie pięciu rund po 5 minut, ponieważ stawką będzie pas mistrzowski. Kateryna Szakałowa i Suvi Salmimies powalczą o pas kategorii koguciej. Zapowiada się emocjonujące widowisko, które na pewno dostarczy wiele wrażeń kibicom, którzy zasiądą na trybunach Amfiteatru. W tym miejscu sprawdzisz aktualną kartę walk na FEN 41, a także znajdziesz zapowiedzi i analizy najciekawszych pojedynków.

Jak prezentuje się karta walk na FEN 41?

Galę FEN 41 rozpoczną trzy walki z karty wstępnej. Będą one ogólnodostępne także dla tych widzów, którzy nie wykupili transmisji PPV. W tych pojedynkach zmierzą się:

 • Arkadiusz Dzikielewski vs Jakub Wiśniewski
 • Krystian Olszta vs Igor Włodarczyk
 • Dawid Dryń vs Michała Malinowski

Następnie czeka nas dziewięć pojedynków z karty głównej FEN 41. Te walki będzie można oglądać jedynie w przypadku wcześniejszego wykupienia dostępu. W oktagonie zmierzą się:

 • Michał Dąbrowski vs Mateusz Olech
 • Lukáš Chotěnovský vs Adrian Błoński
 • Karol Łasiewicki vs Kamil Paczulski (w formule K1)
 • Damian Rzepecki vs Hubert Sulewski
 • Paweł Biernat vs Karol Żołowski
 • Damian Bujkowski vs Adam Bieganski
 • Marcin Filipczak vs Piotr Kalenik
 • Bartosz Szewczyk vs Dimitrij Mikutsa
 • Kateryna Szakałowa vs Suvi Salmimies (o pas mistrzowski FEN w kategorii koguciej)
Czytaj również:  Jak obstawiać skutecznie walki w FEN?
fen 41

Analizy i typy na walkę Szakałowa vs Salmimies

Ukraińska zawodniczka Kateryna Szakałowa wywalczyła pas 22 stycznia 2022 roku pokonując na FEN 38 Julię Kucenko. Teraz stanie do pierwszej obrony pasa, a jej rywalką będzie Suvi Salmimies. Ukrainka prezentuje bardzo wysoką formę i już od sześciu walk jest niepokonana. Całkiem dobrze prezentuje się także bilans Salmimies, która z ostatnich pięciu walk wygrała cztery. Będzie to jej pierwsza walka dla federacji FEN. Wcześniej walczyła dla CAGE. Chociaż lekką przewagę warunków fizycznych ma Finka, to aktualna mistrzyni jest faworytką w nadchodzącym pojedynku.

Analizy i typy na walkę Szewczyk vs MIkutsa

Szewczyk po porażce o pas wagi ciężkiej z Szymonem Bajorem postanowił spróbować swoich sił w niższych kategoriach wagowych. Na FEN 39 pokonał Ezequiela Silvino, a teraz jego rywalem będzie Dimitrij Mikutsa. Zwycięzca tego pojedynku być może otrzyma niebawem szansę pojedynku o pas mistrzowski. Mikutsa to zawodnik, który w ostatnich walkach prezentował się dla federacji ACA. Swoją ostatnią walkę stoczył w grudniu 2021 roku, ale przegrał z Muratem Gugovem. Przewagę warunków fizycznych będzie miał Szewczyk i to on jest faworytem tego pojedynku. Patrząc jednak na kursy, bukmacherzy uważają, że będzie to jeden z bardziej wyrównanych pojedynków.

fen 41

Analiza i typy na walkę Filipczak vs Kalenik

W kategorii półciężkiej zmierzą się także Marcin Filipczak oraz Piotr Kalenik. Filipczak wraca do oktagonu FEN po dwóch walkach dla innych organizacji, w tym po jednym starciu bokserskim. Jego rywalem będzie Piotr Kalenik, dla którego występ na FEN 41 będzie debiutem w tej organizacji. Swoją ostatnią walkę stoczył on w maju 2022 roku pokonując Patryka Rogóża. Przewagę warunków fizycznych będzie miał Filipczak, który jest od rywala 6 cm wyższy. I to właśnie on zdaniem bukmacherów będzie zdecydowanym faworytem w walce z Kalenikiem.

Czytaj również:  Wszystko na temat prime mma kiedy

Gdzie będzie można oglądać galę FEN 41?

Walki z karty wstępnej będzie można oglądać za darmo na kanale Polsat Sport Fight. Pojedynki z karty głównej FEN 41 będzie można oglądać jedynie po wykupieniu dostępu. PPV można kupić na dwa sposoby: na oficjalnej platformie internetowej FENMMA.TV lub w usłudze Polsat Box i Polsat Box GO. Początek gali zaplanowano na godzinę 18:00. Będzie to pierwsza gala Fight Exclusive Night zorganizowana w Mrągowie. Gale FEN przyzwyczaiły nas do bardzo wysokiego poziomu sportowego, a karta na FEN 41 każe nam sądzić, że nie zabraknie emocji oraz efektownych akcji.

fen 41

Gdzie obstawiać zakłady na FEN 41?

W ofercie legalnych bukmacherów będzie można obstawiać wszystkie walki dostępne na karcie FEN 41. To dobra informacja dla widzów, którzy są w stanie zafundować sobie większe emocje w trakcie oglądania gali, a także zyskać szanse na wygranie dodatkowych pieniędzy. Już teraz dostępne są kursy bukmacherskie na zwycięzców pojedynków. Co ciekawe, w każdej walce wskazano zdecydowanego faworyta. To dobra wiadomość dla osób, które interesują się sportami walki i spodziewają się niespodzianek. Czy jedna z nich będzie miała miejsce w walce wieczoru?