FEN 22 Wyniki – Kto okazał się najlepszy? Dowiedz się, jak kształtują się  wyniki październikowej gali FEN!

FEN 22

20 października 2018 roku w poznańskiej hali UAM odbyła się gala FEN 22. Co ze sobą przyniosła i kto zakończył spotkanie z tytułem zwycięzcy? Sprawdź poniższe zestawienie!

FEN 22 wyniki – kto zwyciężył 20.10.2018?

Zwycięzców gali FEN 22 mogliśmy poznać już 20 października 2018 roku. Bilety na wydarzenie zaplanowane w poznańskiej hali UAM rozeszły się jak świeże bułeczki, a pozostali kibice mogli oglądać transmisję na żywo na kanałach Polsat Sport, Super Polsat oraz Polsat Sport Fight. Wysokie zainteresowanie galą nie przeszło bez echa, w ofertach legalnych polskich bukmacherów, którzy przygotowali interesujące oferty zakładowe.

W walce wieczoru naprzeciw siebie stanęli Dariusz Grabowski i Jose Rodrigo Guelke. Podczas Poznań Fight Night odbyła się jedna walka o pas mistrzowski, między Mateuszem Rębeckim a Łukaszem Koperą. Chcesz dowiedzieć się, jak zakończyły się wszystkie walki? Koniecznie zapoznaj się z naszym podsumowaniem!

Karta walk na FEN 22 prezentowała się w następujący sposób:

 • Damian Gravowski vs. Jose Rodrigo Guelke – 120 kg,
 • Łukasz Kopera vs. Mateusz Rębecki – 70 kg,
 • Bartosz Leśko vs. Tomasz Kondraciuk – 84 kg,
 • Jacek Jędraszczyk vs. Kamil Gniadek – 77 kg,
 • Łukasz Demczur vs. Kamil Łebkowski – 66 kg,
 • Mateusz Kubiszyn vs. Łukasz Radosz – 85 kg w formule K-1,
 • Edilson Teixera vs. Krzysztof Klaczek – 66 kg,
 • Rafał Statkiewicz vs. Dawid Pasternak – 61 kg.

Wyniki walki wieczoru FEN 22

Podczas 22 gali FEN z dnia 20 października 2018 roku Damian Grabowski pochwalił się formą na najwyższym poziomie. Mężczyzna niemal bez większego problemu pokonał swojego rywala już kilka chwil po tym, gdy mężczyźni stanęli do walki. Nokaut techniczny w pierwszej rundzie podkreśla, że nasz polski pitbull nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i powraca, by dalej triumfować w klatce. Zwycięstwo nad Jose Rodrigo Guelką to bez wątpienia powód do dumy i doskonała rozrywka dla wszystkich kibiców mieszanych sztuk walk.

Czytaj również:  UFC 285 wyniki i podsumowanie gali!

Walka o pas – wyniki

Nie ma doskonałej gali MMA bez walki o pas. Podczas FEN 22, poprowadzonej w poznańskiej hali dnia 20 października 2018 roku o tytuł najlepszego fightera zawalczyli Mateusz Rębecki i Łukasz Kopera. Walka była przeprowadzona na naprawdę wysokim poziomie, a Rębecki zrobił wszystko, aby pozostać w posiadaniu pasa mistrzowskiego w kategorii lekkiej. Skłamalibyśmy, mówiąc, że jego wysiłki poszły na marne.

Rębecki wręcz zmasakrował Koperę w trzeciej rundzie. Jednak już wcześniej zaobserwować można było prawdziwą przewagę dotychczasowego mistrza. Jednak nie sposób się temu dziwić. Tytuł mistrza zobowiązuje, a Rębecki zrobił wszystko, by pozostać w jego posiadaniu.

Pełne wyniki gali

Nie ulega wątpliwości, że gala FEN 22 na długo utrzyma się w pamięci wiernych kibiców. Wszystko za sprawą niesamowitych emocji, jakich dostarczyli zawodnicy w klatkach. Podczas gali z 20 października 2018 roku zaledwie dwie z sześciu walki zostały przeprowadzone od początku do końca, a o wyniku starcia decydowali sędziowie i choć zwykle to walka wieczoru wzbudza największe emocje, to nie da się ukryć, że te towarzyszyły widzom przez cały czas i z każdą kolejną walką przybierały na sile, by eksplodować podczas starcia Grabowskiego z Guelką.

Walka wieczoru:

 • starcie w wadze do 120 kg w formule MMA – Damian Grabowski pokonał Jose Rodrigo Guelkę w pierwszej rundzie, przez nukaut techniczny.

Wyniki pozostałych walk z karty głównej FEN 22:

 • starcie w wadze do 70 kg w formule MMA – Mateusz Rębecki pokonał Łukasza Koperę w trzeciej rundzie, przez nokaut techniczny i tym samym zdobył pas wagi lekkiej FEN MMA,
 • starcie w wadze do 84 kg w formule MMA – Bartosz Leśko pokonał Tomasza Kondraciuka w pierwszej rundzie, przez poddanie, Kondraciuk nie podołał z wyswobodzeniem się  z duszenia zza pleców,
 • starcie w wadze do 77 kg w formule MMA – Kamil Gniadek pokonał Jacka Jędraszczyka w pierwszej rundzie przez nokaut techniczny,
 • starcie w wadze do 66 kg w formule MMA – Kamil „Bomba” Łebkowski pokonał Łukasza Demarczuka.
 • starcie w wadze do 66 kg w formule MMA – Krzysztof Klaczek pokonał Edilsona Teixeirę w drugiej rundzie przez poddanie, Teixeirę musiał się poddać w wyniku duszenia zza pleców,
 • starcie w wadze do 85 kg w formule K-1 – Łukasz Radosz pokonał Mateusza Kubiszyna na punkty, jednogłośną decyzją sędziów,
 • starcie w wadze do 61 kg w formule MMA – Rafał Statkiewicz pokonał Dawida Pasternaka na punktu, przez jednogłośną decyzję sędziów.
Czytaj również:  High League 1 karta walk i wyniki

22 gala FEN z pewnością na długo zapisze się w historii, za sprawą wyjątkowych emocji, które zapewnili zawodnicy. Mimo niewielkiej liczby walk o pas mistrzowski, zawodnicy dali z siebie naprawdę wszystko, sprawiając, że kibice mogli oglądać naprawdę dobre widowisko. Takie wyniki z pewnością zaskoczyły również legalnych polskich bukmacherów, którzy musieli się sporo nagłowić, by oszacować odpowiednio dochodowe kursy na walki podczas gali FEN 22.