FEN 21 Wyniki – Kto świętował zwycięstwo, a kto musiał obejść się smakiem? Poznaj zwycięzców gali FEN 21!

FEN 21

Za nami FEN 21. Jak przebiegły walki i kto zakończył starcie z sukcesem? Poznaj szczegółowe wyniki wszystkich walk i dowiedz się, czy Twoje typy były poprawne!

Wyniki FEN 21 – Kto zgarnął tytuł 25.05.2018?

Wyniki najświeższej gali FEN 21 mogliśmy poznać już w piątek wieczorem, 25 maja 2018 roku. Miłośnicy typowania mogli obstawiać zakłady na zwycięzców na stronach internetowych i w placówkach stacjonarnych legalnych polskich bukmacherów. Starcie prawdziwych tytanów zostało zaplanowane na 25 maja 2018 roku i odbyło się we Wrocławskiej Hali Orbita. Poza halą w stolicy dolnego śląska, widowisko można było oglądać na kanale Polsat Sport.

W walce wieczoru zmierzyli się Andrzej Grzebyk i Thiago :Monstro” Viera. Obaj mężczyźni mogli się pochwalić naprawdę dobrymi statystykami, dlatego poza możliwością rozegrania walki wieczoru, zyskali również szansę zawalczenia o pas mistrzowski. A jak rozegrały się majowe walki? Sprawdź koniecznie nasze przejrzyste podsumowanie!

Karta walk podczas 21 gali FEN we Wrocławiu kształtowała się następująco:

 • Thiago Vieira vs. Andrzej Grzebyk – 84 kg,
 • Łukasz Pławecki vs. Wojciech Wierzbicki – 77 kg w formule K-1,
 • Toni Valtonen vs. Marcin Zontek – 93 kg,
 • Jacek Jędraszczyk vs. Tymoteusz Łopaczyk – 77 kg,
 • Łukasz Kopera vs. Mateusz Głąb – 70 kg,
 • Patryk Nowak vs. Marian Ziółkowski – 70 kg,
 • Szymon Dusza vs. Oskar Somerfeld – 77 kg,
 • Grzegorz Ciepliński vs. Marcin Sianos – 120 kg,
 • Kewin Wiwatowski vs. Bartosz Leśko – 93 kg.

Podczas gali FEN 21, która odbyła się 25 maja 2018 roku odbyły się dwie walki o pas mistrzowski federacji Fight Exclusive Night.

FEN 21 – wyniki walki wieczoru

Walka wieczoru jak zawsze przyniosła ze sobą ekstremalne wrażenia. Nie powinno to nikogo dziwić, zwarzywszy na fakt, że podczas walki stanęli naprzeciw siebie prawdziwi zawodowcy. Polak znany z ofensywnego stylu walki przed startem w 21 gali FEN miał na swoim koncie aż 8 zwycięstw (na 12 rozegranych walk) przez nokaut lub poddanie. Z kolei jego rywal z Brazylii mógł się pochwalić wynikiem aż 9 z 10 zwycięstw przez nokaut.

Czytaj również:  KSW 79 - podsumowanie gali!

Walka była naprawdę wyrównania i choć w pierwszej rundzie zdawało się, że spotkanie prowadzi Brazylijczyk, to ostatecznie to nasz zawodnik okazał się lepszy i pokonał swojego rywala przez nokaut techniczny.

Wyniki FEN 21 – walki o pas

Nie da się ukryć, że tuż koło walki wieczoru, największym zainteresowaniem wiernych kibiców MMA cieszą się walki o pas mistrzowski federacji. Podczas gali FEN 21 odbyły się zaledwie dwie walki o pas, jednak ich wysoki poziom zrekompensował niewielką ilość.

Pierwsza i zdecydowanie najważniejsza walka o pas odbyła się pomiędzy zawodnikami wieczoru. Z uwagi na wygraną Andrzeja Grzebyka to właśnie on zgarnął pas mistrzowski federacji w formule MMA w wadze do 84 kg. Co więcej, zwycięstwo nad Vieirą dało mu również tytuł mistrza polski.

Podczas gali FEN 21 o pas mistrzowski w kategorii K-1 w wadze do 77 kg zawalczyli Łukasz Pławecki i Wojciech Wierzbicki. To była bez wątpienia prawdziwa wojna. Nawet sędziowie, pierwszy raz od dawna, nie byli w stanie udzielić jednoznacznego werdyktu. Ostatecznie nowym mistrzem został Łukasz Pławecki, który zapewnił widowisko na naprawdę wysokim poziomie.

Pełne wyniki FEN 21

Gala 21 FEN zapewniła emocje na najwyższym poziomie. Wszyscy zawodnicy pokazali doskonałą forę i umiejętności. Ostateczne wyniki kształtowały się następująco:

Walka wieczoru:

 • starcie w wadze do 84 kg w formule MMA – Andrzej Grzebyk pokonał Thiego Vieirę w trzeciej rundzie przez nokaut techniczny.

Walki z karty głównej wyniki:

 • starcie w wadzie do 77 kg w formule K-1 – Łukasz Pławecki pokonał Wojciecha Wierzbickiego na punkty, przez niejednogłośną decyzję sędziów i tym samym zdobył pas mistrza FEN w kategorii średniej,
 • starcie w wadze do 93 kg w formule MMA – Marcin Zontek pokonał Tonima Valtonena w trzeciej rundzie, przez nokaut techniczny,
 • starcie w wadze do 77 kg w formule MMA – Tymoteusz Łopaczyk pokonał Jacka Jędraszczyka w trzeciej rundzie, przez poddanie, Jędraszczyk nie poradził sobie z duszeniem zza pelców,
 • starcie w wadze do 70 kg w formule MMA – Marian Ziółkowski pokonał Patryka Nowaka w pierwszej rundzie przez nokaut,
 • starcie w wadze do 70 kg w formule MMA – Łukasz Kopera pokonał Mateusza Głąba przez nokaut techniczny,
 • starcie w wadze do 77 kg w formule MMA – Oskar Somerfeld pokonał Szymona Duszę na punkty, przez niejednogłośną decyzję sędziów,
 • starcie w wadze do 120 kg w formule MMA – Grzegorz Ciepliński pokonał Marcina Sianosa na punkty, przez jednogłośną decyzję sędziów,
 • starcie w wadze do 93 kg w formule MMA – Bartosz Leśko pokonał Kewina Wiwatowskiego w pierwszej rundzie przez poddanie, Wiwatowski nie wyswobodził się z duszenia zza pleców.
Czytaj również:  KSW 75: Stasiak vs Ruchała – podsumowanie gali!

Jak można zaobserwować na podstawie wyników, walki były naprawdę ekstremalne. Dawno nie pojawiło się podczas gali FEN tak dużo wygranych przez poddanie. Jedno jest pewnie, ta gala z pewnością na długo zostanie w pamięci wiernych kibiców mieszanych sztuk walki.