FEN 19 Karta walki i wyniki – poznaj zwycięzców gali!

FEN 19

14 października 2017 roku we Wrocławiu odbyła się gala FEN 19, która zyskała chwalebny tytuł „Bitwy o Wrocław”. Niesamowite emocje towarzyszyły nam przez 10 pojedynków, spośród których, w aż trzech toczyła się walka o mistrzowskie pasy federacji.

Jak zakończyło się to trzymające w napięciu spotkanie i kto zgarnął tytuł mistrzowski? Koniecznie sprawdź nasze podsumowanie!

Pełna karta walk w ramach FEN 19 Bitwa o Wrocław prezentowała się następująco:

 • Igor Danis vs. Paweł Biszczak – 77 kg w formule K-1,
 • Bartłomiej „Ruby” Brzeziński vs. Gabriel „Arab” Al.-Sulwi – 77 kg MMA,
 • Nikolaj Falin vs. Arkadiusz Wrzosek – +95 kg w formule K-1,
 • Nassourdine Imavov vs. Michał Michalski – 77 kg MMA,
 • Marta Waliczek vs. Róża Gumienna – 65 kg w formule K-1,
 • Bartosz Leśko vs. Paweł Brandys – 84 kg MMA,
 • Tymoteusz Łopaczyk vs. Adrian Błeszyński – 77 kg MMA,
 • Magdalena Rak vs. Raffaela Milner – 56 kg MMA,
 • Patryk Nowak vs. Jakub Mroczkowski – 70 kg MMA,
 • Marcin Stopka vs. Krzysztof Kottas – 70 kg w formule K-1.

FEN 19 Wyniki – kto świętował zwycięstwo 14.10.2017?

Już w sobotę 14 października 2017 roku mogliśmy się przekonać, kto zakończył pojedynek z sukcesem. Gala odbyła się w hali Orbita we Wrocławiu, a kibice, którym nie udało się zdobyć biletu, mogli oglądać transmisję na kanale Polsat Sport.

W walce wieczoru podczas niezaprzeczalnie najważniejszej gali na koniec roku 2017 zmierzyli się Michał Michalski i Nassourdine Imavova. Z kolei o pas mistrzowski federacji walczyli Paweł Biszczak z Igorem Danisem, Arkadiusz Wrzosek z Nikolajem Falinem, a także Marta Waliczek z Różą Gumienną. Jednak nie tylko oni zapewnili niezwykłe emocje. Każdy z pojedynków zwracał uwagę doskonałą formą zawodników, a samym wydarzeniem interesowali się również legalni polscy bukmacherzy, którzy udostępnili możliwość typowania zakładów na pojedynki.

Czytaj również:  KSW 41 - karta walk i wyniki walk na tej gali

Wyniki FEN 19

Nie da się ukryć, że wyniki gali FEN 19 interesowały wszystkich kibiców MMA. W szczególności oczy wszystkich wiernych fanów mieszanych sztuk walk skierowane były na pojedynek Michała Michalskiego z Nassourdinem Imavovem. Nie da się ukryć, że nasz zawodnik wrócił do walk w doskonałej formie. Niemal cały pojedynek toczony był w stójce, a ostatecznie mimo ciężkich rozważań, jednogłośną decyzją sędziów, tytuł mistrza walki wieczoru zdobył Michał Michalski.

Pozostałe walki FEN 19 – wyniki

Kolejnymi ważnymi wydarzeniami podczas toczącej się 14 października 2017 roku „Bitwy o Wrocław” były aż trzy walki o pas mistrzowski. W pierwszym pojedynku stanęli naprzeciw siebie Paweł Biszczak z Igorem Danisem. Już w pierwszej rundzie mogliśmy zobaczyć imponujący nokaut, który zapewnił Biszczakowi utrzymanie pasa wagi półśredniej.

O pas wagi ciężkiej zawalczyli Arkadiusz Wrzosek i Nikolaj Falin. Tutaj również spotkanie zakończyło się nokautrm już w pierwszej rundzie i zdobyciem pasa przez Wrzoska.

W starciu o pas kobiet zmierzyły się Marta Waliczek i Róża Gumienna. Kobiety zapewniły ekstremalne emocje, a rozstrzygnięcie nastąpiło po dogrywce, w której jednogłośną decyzją sędziów to Marta Waliczek zdobyła pas.

Pełne wyniki:

Podczas zaplanowanej na 14 października 2017 roku gali FEN 19 mogliśmy oglądać i typować walki 20 zawodników. Największym zainteresowaniem cieszyła się walka wieczoru, między doskonałymi zawodnikami. Jednak nie da się ukryć, że również pozostałe walki zapewniły niezapomniane emocje.

Wyniki walk:

Walka wieczoru:

 • starcie w wadze 77 kg w formule MMA – Michał Michalski pokonał Nassourdine’a Imavova na punkty, jednogłośną decyzją sędziów.

Wyniki walk z karty głównej:

 • starcie w wadze 77 kg w formule K-1 – Paweł Biszczak pokonał Igora Danisa przez nokaut w pierwszej rundzie i tym samym obronił pas mistrzowski w wadze półśredniej,
 • starcie w wadze 77 kg w formule MMA – Gabriel „Arab” Al.-Sulwi pokonał Bartłomieja „Rubego” Brzezińskiego przez poddanie narożnika,
 • starcie w wadze 95+ kg w formule K-1 – Arkadiusz Wrzosek pokonał Nikolaja Falina przez nokaut w pierwszej rundzie i tym samym zdobył pas wagi ciężkiej,
 • starcie w wadze 65 kg w formule K-1 – Marta Waliczek pokonała Różę Gumienną na punkty, przez jednogłośną decyzję sędziów i tym samym zdobyła pas mistrzowski,
 • starcie w wadze 84 kg w formule MMA – Bartosz Leśko pokonał Pawła Brandysa na punkty, przez jednogłośną decyzję sędziów,
 • starcie w wadze 77 kg w formule MMA – Tymoteusz Łopaczyk pokonał Adriana Błeszyńskiego na punkty, przez jednogłośną decyzję sędziów,
 • starcie w wadze 56 kg w formule MMA – Magdalena Rak pokonała Rafaellę Milner na punkty, przez jednogłośną decyzję sędziów,
 • starcie w wadze 70 kg w formule K-1 – Marcin Stopka pokonał Krzysztofa Kottasa na punkty, przez jednogłośną decyzję sędziów.
Czytaj również:  FAME MMA 9 karta walk i wyniki

Doskonała kondycja zawodników podczas 19 gali FEN sprawiła, że zdecydowana większość walk rozegrała się w pełnym czasie, a o wyniku starcia zadecydowali sędziowie. Jednak wiernych fanów tego formatu nie powinno to dziwić. W galach FEN udział biorą wyłącznie najlepsi zawodnicy, zapewniając niezapomniane wrażenia i ogromne emocje.