FEN 18 karta walk i wyniki tej gali

FEN 18

FEN 18, czyli gala Fight Exclusive Night odbyła się 12 sierpnia 2017 roku w Hali Widowiskowo – Sportowej w Koszalinie. Po raz kolejny w historii wydarzenie to odbyło się pod nazwą “Summer Edition”. Organizatorzy na ten wieczór zaplanowali 12 pojedynków. Tylko 1 z nich odbył się na zasadach kickboxingu. Pozostałe 11 odbyły się na zasadach MMA.

FEN 18 – Walki na karcie wstępnej

Łącznie na karcie tego wieczoru znalazło się walk dodatkowych.

Gala rozpoczęła się od pojedynku w kategorii średniej. Mateusz Symoczko walczył z Piotrem Walawskim. Zwycięzcą w tym przypadku okazał się ten pierwszy, który pokazał się z naprawdę dobrej strony i w swoim debiucie na gali Fight Exclusive Night zwyciężył po jednogłośnej decyzji sędziów.

W drugim pojedynku, również w kategorii średniej Filip Tomczak walczył z Markiem Woroncowem. Tym razem doszło do szybszego zakończenia pojedynku, ponieważ już w czasie trwania 1 rundy. Tomczak wygrał, ponieważ zmusił swojego przeciwnika do poddania. Kluczem do zwycięstwa okazała się gilotyna, po której Woroncow musiał poddać się i odklepać.

W kategorii półśredniej Adrian Błeszyński walczył z Piotrem Tutkowskim. Walka zakończyła się już w 1 rundzie, ponieważ Błeszyński zmusił swojego przeciwnika do poddania po duszeniu trójkątnym rękoma. Akcja ta była na tyle skuteczna, że Tutkowski był zmuszony do poddania się.

Po raz 3 z rzędu tego wieczoru doszło do poddania. Było tak w walce w kategorii półśredniej, w której uczestniczyli Tomasz Stasiak i Łukasz Stanek. Do zakończenia walki doszło w czasie trwania 2 rundy, a zdecydowało duszenie zza pleców. Taką akcję wykonał Stasiak. Po niej Stanek musiał odklepać i poddać się.

W kategorii półciężkiej walczyli Wojciech Janusz, a także Rosjanin Chanin Aleksandr. Po raz 2 tego wieczoru doszło do sytuacji, w której o wyniku musieli decydować sędziowie. Niestety dla Janusza to jego rywal w tym pojedynku okazał się lepszy. Rosjanin wygrał po jednogłośnej decyzji sędziów.

Czytaj również:  KSW 10 karta walk i wyniki gali

Ostatnia walka na karcie wstępnej odbyła się w kategorii półśredniej. W limicie wagowym do 77 kg walczyli Tomasz Romanowski, a także Igor Michaliszyn. Walka stała na dobrym poziomie, zaś zwycięzcą tego starcia okazał się debiutujący na gali Fight Exclusive Night Michaliszyn, który wygrał po jednogłośnej decyzji sędziów.

FEN 18 – Walka w kategorii ciężkiej

W pierwszym starciu na karcie głównej doszło do pojedynku w limicie wagowym do 120 kg. Zmierzyli się w nim  Mateusz Łazowski, a także Marcin Sianos. Do zakończenia tego pojedynku doszło już w czasie trwania 1 rundy. Zadecydowały o tym ciosy na ciało Łazowskiego w wykonaniu Sianosa. Były one na tyle mocne, że Mateusz nie był w stanie już się bronić, a impet rywala był po prostu zbyt duży.

FEN 18 – Walka w kategorii lekkiej

W następnym pojedynku Mateusz Rębecki walczył z Ukraińcem Dmitrijem Golbajewem. Polak zwyciężył w tym starciu i to w 2 rundzie. Popisał się bardzo dobrą akcją, ponieważ zmusił swojego przeciwnika do poddania się. Użył dźwigni na staw łokciowy, a więc popularnej balachy. Po niej Ukrainiec był zmuszony do poddania się.

Walka w limicie do 95 kg

W jednym walce tego wieczoru na zasadach kickboxingu zmierzyli się Artur Bizewski, a także Mateusz Dumczal. W tej walce nie mogło dojść do niespodzianki. Musiał wygrać faworyt i zawodnik o wiele bardziej doświadczony, a więc Bizewski. Właśnie tak się stało, ponieważ Artur zwyciężył, aczkolwiek potrzebny był werdykt sędziów. Ci orzekli jednogłośnie o wygranej tego zawodnika.

Walka w kategorii piórkowej

Najmniej kilogramów tego wieczoru do ringu wnieśli Bartłomiej Kopera i Aleksander Georgas walczący w limicie wagowym do 65.8 kg. Kopera w tej walce zmusił swojego przeciwnika do poddania. Doszło do tego w czasie trwania 2 rundy. Wówczas akcja duszenia zza pleców zadecydowała o tym, że Georgas był zmuszony odklepać.

Czytaj również:  UFC 285 wyniki i podsumowanie gali!

Walka w kategorii średniej

Ostatni pojedynek przed walką wieczoru to starcie pomiędzy Andrzejem Grzebykiem, a Marcinem Naruszczką. Trzeba powiedzieć, że ta walka stała na naprawdę bardzo dobrym poziomie. Obaj zawodnicy pokazali naprawdę wysokie umiejętności, ale jednak to Grzebyk pokazał się z lepszej strony i to on lepiej punktował na kartach sędziowskich. To przełożyło się tym samym na werdykt. Sędziowie orzekli jednogłośnie o wygranej Andrzeja.

Walka wieczoru

W kategorii piórkowej zmierzyli się Kamil Łebkowski, a także Francuz Daguir Imamow. W tym pojedynku doszło do 1 porażki Polaka podczas walk na gali Fight Exclusive Night. Jednocześnie Francuz Imamow wygrał w Polsce po raz kolejny w swoim 2 pojedynku. Starcie to trwało pełen dystans i było naprawdę dobre do oglądania. Imamow zwyciężył po jednogłośnym werdykcie sędziów. Tym samym zakończyła się kolejna gala FEN, która znów stała na wysokim poziomie i była naprawdę dobrze zorganizowana.

Nagrody na gali

Za najlepszą walkę tego wieczoru organizatorzy uznali pojedynek pomiędzy Andrzejem Grzebykiem i Marcinem Naruszczką. Nagrodę za najlepsze poddanie otrzymał Bartłomiej Kopera za duszenie zza pleców przeciwko Aleksandrowi Georgasowi. Najlepszy nokaut zaliczył Marcin Sianos w starciu z Mateuszem Łazowskim.