FEN 17 karta walk i wyniki tej gali

FEN 17

Gala FEN 17, czyli Fight Exclusive Night odbyła się 12 maja 2017 roku w Gdynia Arena. Wydarzenie to odbyło się pod nazwą “Baltic Storm”. Na ten wieczór organizatorzy postanowili zaplanować aż 13 walk, z czego jednak 6 znalazło się na karcie wstępnej. Zabrakło walk o pas mistrzowski. Same pojedynki jednak zapowiadały się bardzo ciekawie. 5 z nich odbyło się na zasadach kickboxingu, zaś pozostałych 8 na zasadach MMA.

FEN 17 – Walki na karcie wstępnej

Pierwsze 4 pojedynki tego wieczoru nie były transmitowane. Dopiero ostatnie 2 na karcie wstępnej były dostępne w Polsacie Sport Fight i Ipla.tv.

Gala rozpoczęła się od pojedynku w kategorii półśredniej. Adam Brzezowski zmierzył się z Damianem Tarabaszem. Pierwszy z wymienionych zawodników okazał się w tej walce lepszy. Udało mu się zmusić swojego rywala do poddania po dźwigni na łokieć. Rywal musiał poddać się i odklepać.

Na zasadach kickboxingu w limicie wagowym do 70 kg zmierzyli się Kamil Mateja i Alan Kwieciński. W przypadku tej walki lepszy okazał się Mateja, który zwyciężył ze swoim rywalem po upływie pełnego czasu walki. Sędziowie musieli wydać werdykt. Orzekli jednogłośnie o wygranej Mateji.

W kategorii półśredniej Ireneusz Szydłowski zmierzył się z Ukraińcem Dmitrijem Borsukiem. po raz kolejny tego wieczoru musiało dojść do ogłoszenia werdyktu przez sędziów stolikowych, ponieważ walka trwała na pełnym dystansie. Ci stwierdzili o wygranej Polaka przez jednogłośny werdykt.

W kategorii średniej doszło do walki pomiędzy Bartoszem Leśko i Aleksandrem Rychlikiem. Do zakończenia walki w limicie wagowym do 84 kg doszło w czasie trwania 2 rundy. Leśko zmusił swojego rywala do poddania po duszeniu zza pleców. Rychlik w tej sytuacji musiał się poddać.

Pierwszą walką transmitowaną był pojedynek pomiędzy Aleksandrem Georgasem i Ukraińcem Aleksiejem Olejnikiem. Polak w tej walce okazał się lepszy od swojego rywala. Walka ta zakończyła się w czasie trwania 2 rundy. Georgas przeniósł walkę do parteru i tam zasypał rywala gradem ciosów. Sędzia musiał interweniować widząc, że Ukrainiec nie broni się. Przerwał walkę i ogłosił wygraną Polaka.

Czytaj również:  KSW 9 karta walk i wyniki gali

Ostatnia walka na karcie wstępnej to pojedynek na zasadach kickboxingu w limicie wagowym do 120 kg. Mateusz Łazowski zmierzył się z Kryspinem Kalskim. Po raz kolejny tego wieczoru walka trwała na pełnym dystansie. Nie było jednak wątpliwości z tym, kto okazał się lepszy. Sędziowie jednogłośnie punktowali na korzyść Kalskiego.

FEN 17 – Walka w kategorii lekkiej

Pierwsza walka na karcie głównej odbyła się pomiędzy Piotrem Hallmannem i Patrykiem Nowakiem. W limicie wagowym do 70.3 kg lepszy okazał się bardziej doświadczony Hallmann, który chociaż nie znokautował swojego rywala to od samego początku kontrolował przebieg starcia i punktował na kartach sędziowskich. Arbitrzy jednogłośnie stwierdzili o wygranej Hallmanna.

FEN 17 – Walka w limicie do 70 kg

Na zasadach kickboxingu zmierzyli się Robert Rajewski Jr i Jarosław Daschke. Po raz 5 tego wieczoru sędziowie musieli decydować o tym, który z zawodników okazał się lepszy. Według nich i ich punktacji to Daschke był zawodnikiem, który bardziej od rywala zasłużył na wygraną. Ich werdykt był jednogłośny.

FEN 17 – Walka w limicie do 95 kg

W 4 walce tego wieczoru na zasadach kickboxingu zmierzyli się Artur Biżewski i Marcin Szreder. Tym razem działo się naprawdę sporo, a zawodnicy pokazali naprawdę spore umiejętności. Chodzi tutaj przede wszystkim o Biżewskiego, który wygrał walkę, a do jej zakończenia doprowadził w 2 rundzie po kapitalnym prawym sierpowym. Posłał dzięki temu rywala na deski.

Walka w kategorii półciężkiej

W limicie wagowym do 93 kg zmierzyli się Michał Oleksiejczuk, a także Włoch Riccardo Nosiglia. Polak zwyciężył w tym starciu po bardzo dobrych umiejętnościach w stójce. Ciosami powalił swojego rywala na matę i to wystarczyło, by zwyciężyć. Walka zakończyła się w 1 rundzie.

Walka w limicie do 85 kg

Ostatnia walka na zasadach kickboxingu odbyła się pomiędzy Radosławem Paczuskim i Holendrem Menno Van Roosmalenem. Walka zakończyła się w 1 rundzie po świetnym prawym sierpowym w wykonaniu Polaka. Holender padł na matę. Był tak zamroczony, że nie był w stanie kontynuować walki.

Czytaj również:  KSW 34 karta walk i wyniki tej gali

Walka w kategorii ciężkiej

W przypadku walki Michała Wlazło i Czecha Martina Chudeja doszło do ciekawej sytuacji. Czech zrezygnował z walki już w czasie trwania 1 rundy, ponieważ według niego dostał cios w krocze i odmówił dalszej walki. Stąd też werdykt o wygranej Polaka przez dyskwalifikację rywala.

Walka w limicie do 74 kg

Ostatnia walka tego wieczoru odbyła się pomiędzy Kamilem Łebkowskim i Litwinem Sauliusem Buciusem. Polak bardzo łatwo poradził sobie ze swoim rywalem. Sprowadził walkę do parteru i będąc w korzystniejszej pozycji zasypał gradem ciosów przeciwnika. Sędzia musiał przerwać tym samym walkę i ogłosić wygraną Łebkowskiego.

Nagrody na gali

Najlepszą walką tego wieczoru było starcie pomiędzy Michałem Oleksiejczukiem, a Włochem Riccardo Nosiglią. Najlepsze poddanie wieczoru zaliczył Bartosz Leśko, zaś autorem najlepszego nokautu wieczoru okazał się być Artur Biżewski.