FEN 13 karta walk i wyniki tej gali

FEN 13

FEN 13 to gala Fight Exclusive Night, która odbyła się 13 sierpnia 2016 roku w Gdynia Arena. Po raz kolejny, ponieważ już po raz 3 wydarzenie to odbyło się pod nazwą “Summer Edition” i gospodarzem była miejscowość z północy Polski. Tego wieczoru na kibiców zgromadzonych w Gdyni czekało aż 13 bardzo ciekawych walk. Tym razem zabrakło starć o pas mistrzowski. 5 pojedynków odbyło się na zasadach kickboxingu, zaś pozostałe 8 na zasadach MMA.

FEN 13 – Walki na karcie wstępnej

Wśród walk dodatkowych znalazło się 5 starć. Fakt, że mieliśmy do czynienia z mniej doświadczonymi i mniej znanymi zawodnikami nie oznaczał, że kibiców nie czekały emocje. Wręcz przeciwnie.

Gala rozpoczęła się od walki w limicie do 80 kg. W niej Paweł Kordylewicz walczył z Karolem Trzebiatowskim. Starcie to zakończyło się bardzo szybko, ponieważ jeszcze w czasie trwania 1 rundy. W niej Kordylewicz zmusił rywala do poddania po duszeniu gilotynowym.

W następnej walce Filip Sadowski walczył z Jakubem Rajewskim na zasadach kickboxingu. Także i w tym przypadku walka dobiegła końca jeszcze w 1 rundzie. Rajewski w tym pojedynku okazał się lepszy, a kluczowe okazały się ciosy na tułów, po których przeciwnik padł na matę. Sędzia musiał zakończyć starcie.

3 walka na karcie wstępnej to pojedynek pomiędzy Aleksandrem Georgasem, a także Robertem Rajewskim Jr. Tego dnia w Gdyni działo się naprawdę sporo, ponieważ zawodnicy mieli za cel szybkie zakończenie walk. Tym razem stało się to nie w 1, a w 2 rundzie. Georgas zmusił swojego rywala do poddania po udanej dźwigni na staw łokciowy.

W kategorii półśredniej Kamil Gniadek walczył z Klemensem Ewaldem. Po raz kolejny tego wieczoru doszło do bardzo efektownego zakończenia walki. W 2 rundzie Gniadek zmusił swojego rywala do poddania po udanej akcji duszenia zza pleców. Ewald musiał w tym przypadku odklepać i poddać się.

Czytaj również:  FEN 15 karta walk i wyniki tej gali

Ostatnia walka na karcie wstępnej to pojedynek w kategorii półśredniej. Bartosz Chyrek walczył z Ireneuszem Szydłowskim. Górą w tej walce był drugi z wymienionych zawodników, który znokautował swojego rywala po kopnięciu na tułów. Akcja ta okazała się na tyle skuteczna, że przeciwnik padł na matę. Do zdarzenia doszło w 2 rundzie.

FEN 13 – Walka w kategorii piórkowej

W walce w limicie wagowym do 65.8 kg zmierzyli się Bartłomiej Kopera i Nikodem Szymański. Tendencja szybkiego zakończenia walk tego wieczoru została podtrzymana, ponieważ w tym przypadku koniec nastąpił jeszcze w 1 rundzie. Kopera zmusił swojego rywala do poddania po efektownej dźwigni na łokieć. Szymański musiał w tym przypadku poddać się i odklepać.

FEN 13 – Walka w limicie do 70 kg

Na zasadach kickboxingu zmierzyli się Jarosław Daschke i Marcin Stopka. Po raz pierwszy tego wieczoru żaden z zawodników nie znokautował, ani nie poddał drugiego. Starcie to trwało pełen dystans, aczkolwiek z jego przebiegu widać było, że to Daschke jest lepszym zawodnikiem. To również zauważyli sędziowie, którzy zgodnie punktowali na jego korzyść.

FEN 13 – Walka w limicie do 65 kg

Tego wieczoru nie mogło również zabraknąć walki z udziałem kobiet. Kamila Bałanda walczyła z Różą Gumienną na zasadach kickboxingu. Jak można było się spodziewać, wygrała zawodniczka bardziej doświadczona i obyta z galami FEN. Co prawda do zakończenia walki przed czasem nie doszło, ale Gumienna miała sporą przewagę w walce i to wystarczyło, by sędziowie jednogłośnie punktowali w jej stronę.

Walka w limicie do 95 kg

Kolejny tego wieczoru pojedynek na zasadach kickboxingu odbył się pomiędzy Marcinem Szrederem i Arturem Bizewskim. Po raz kolejny również to sędziowie musieli zadecydować o tym, który z zawodników okazał się w tym starciu lepszy. Według nich i ich punktacji lepiej prezentował się Artur Bizewski.

Czytaj również:  KSW 33 karta walk i wyniki tej gali

Walka w limicie do 95 kg

5, a zarazem ostatnią walką tego wieczoru na zasadach kickboxingu było starcie pomiędzy Arkadiuszem Wrzoskiem i Kryspinem Kalskim. W przypadku tego pojedynku nie mogło dojść do niespodzianki. Wrzosek był faworytem starcia, był bardziej doświadczony i to wszystko wykorzystał pokonując Kalskiego po jednogłośnej decyzji sędziów.

Walka w kategorii ciężkiej

Ostatnią walką na karcie głównej przed pojedynkami wieczoru była walka pomiędzy Michałem Wlazło i Marcinem Gułasiem. Do zakończenia tego starcia doszło w 2 rundzie, kiedy to Wlazło przeniósł walkę do parteru i tam rozstrzygnął starcie na swoją korzyść obijając swojego rywala. Sędzia musiał interweniować i zakończyć pojedynek.

Walki wieczoru

Przyszła pora na najciekawsze wydarzenia tego wieczoru. Najpierw w kategorii lekkiej Jacek Kreft przegrał z Marianem Ziółkowskim już w 1 rundzie. Kreft został zmuszony do poddania po akcji trójkąta nogami. Musiał odklepać, a walka została zakończona.

Ostatnia walka w Gdyni odbyła się pomiędzy Kamilem Łebkowskim i Piotrem Hallmanem. Była to walka w kategorii piórkowej. Zwyciężył ten pierwszy, aczkolwiek do wyłonienia lepszego z tej pary potrzebny był werdykt sędziów. Ci jednogłośnie zdecydowali o wygranej Łebkowskiego.

Nagrody na gali

Najlepszą walką wieczoru był pojedynek Piotra Hallmana z Kamilem Łebkowskim. Najlepsze poddanie wieczoru zaliczył Marian Ziółkowski, a najlepszy nokaut Ireneusz Szydłowski.