FAME MMA 8 karta walk i wyniki

Gala Fame MMA 8 odbyła się 21 listopada 2020 roku. Ponownie całe wydarzenie miało miejsce w Hotelu DoubleTree by Hilton w Łodzi. Kolejny raz zorganizowano 10 walk, aczkolwiek w końcu można było emocjonować się walką o pas mistrzowski. Ciekawe jest to, że od momentu tej gali w nazwie zaczęło brakować MMA jako, że zbyt wiele pojedynków toczyło się na innych zasadach. Była to ostatnia gala Fame MMA.

Obcokrajowiec tylko z nazwy

Prawdziwym zdziwieniem dla wielu było pojawienie się w ringu Gamou Falla. Niech nikogo nie dziwi jego imię i nazwisko. Jest to osoba, która urodziła się na terenie naszego kraju. Jego ojciec jest z pochodzenia Senegalczykiem. Jak jednak pokazała ta walka, warto było zaprosić go na galę, ponieważ w świetny sposób udało mu się pokonać Macieja Szewca zmuszając go do poddania w 2 rundzie przez duszenie zza pleców.

Po naprawdę dobrym pokazie umiejętności Gamou Falla emocje stawały się coraz większe, ponieważ do ringu wyszli zawodnicy, którzy mieli walczyć o pas mistrzowski XFC w kategorii półśredniej na zasadach K-1. Piotr Pająk zmierzył się z Alanem Kwiecińskim i to ten drugi z pary był w tym starciu górą, chociaż do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był werdykt sędziów. Ci jednak jednogłośnie orzekli o wygranej “Alanika”, który tym samym stał się mistrzem i posiadaczem pasa XFC.

Inne walki nie mniej ciekawe

Warto zwrócić uwagę na to, że im dalej w kolejne imprezy Fame tym pojedynki stawały się coraz bardziej zacięte i dochodziło do mniejszej ilości nokautów. Stąd też kolejny pojedynek pomiędzy Patryka Barana z Mariuszem Słońskim zakończył się w 3 rundzie poprzez poddania.

Wyjątkiem od reguły była tego wieczoru walka pań. Starcie Kamili Smoguleckiej z Dagmarą Szewczyk było jedyną, kiedy to doszło do nokautu. “Zusje” sprowadziła swoją rywalkę do parteru i obijając Szewczyk pięściami dosyć szybko zakończyła pojedynek, ponieważ akcja toczyła się jeszcze w czasie 1 rundy.

Czytaj również:  KSW 79 - podsumowanie gali!

Do końca gali pozostało tym samym 6 walk. Ani razu kibice nie doczekali się nokautu. Większość pojedynków była tak naprawdę dosyć mocno wyrównana i o wyniku kilka razy musieli orzekać sędziowie. Nie było zbyt wielu efektownych akcji, po których jeden z zawodników padał na matę. Jedna walka była jednak bardzo interesująca.

Kolejne poddanie

W kategorii ciężkiej zawalczyli Piotr Szeliga, a także Piotr Piechowiak. W pojedynku osób o tym samym imieniu zwyciężył ten drugi, który zmusił swojego przeciwnika do poddania w czasie trwania 3 rundy. Klasycznie doszło tutaj do duszenia rywala zza pleców, po którym Szeliga musiał odklepać. W taki oto sposób mieliśmy połowę zmagań za sobą.

Kolejny raz na gali swoje umiejętności miał okazję zaprezentować Paweł Tyburski, który walczył z Gabrielem Al-Sulwi. Niech nikogo nie myli nazwisko, ponieważ popularny “Arab” to też osoba, która urodziła się na terenie naszego kraju. To właśnie on wygrał to starcie, ponieważ na przestrzeni 3 rund był zawodnikiem aktywniejszym. Sędziowie orzekli jednogłośnie o zwycięstwie debiutanta na gali Fame MMA.

Kolejne starcie, tym razem pomiędzy Amadeuszem Roślikiem, a Maksymilianem Wiewiórką odbyło się na nieco innych zasadach, bowiem w K-1 w małych rękawicach. W tym przypadku także potrzebny był werdykt sędziowski. Lepszy przez jednogłośną decyzję sędziów okazał się popularny “Wiewiór”.

Nie inaczej było w przypadku starcia w kategorii półśredniej. Michał Sobolewski walczył z Filipem Marcinkiem. Tak samo walka toczyła się na pełnym dystansie i po upływie 3 rund sędziowie musieli wydać wyrok. Zwycięzcą został w tym przypadku popularny “Filipek”.

Dyskwalifikacja Najmana

Do rozegrania na gali pozostały już tylko 2 walki. W co-main event Kasjusz Życiński walczył z Marcinem Najmanem. “El Testosteron” znany z dosyć kontrowersyjnego stylu bycia podczas imprez MMA i tym razem dał znać o sobie. Nie mając wielu argumentów na pokonanie “Don Kasjo”, Najman posunął się do nieczystej zagrywki, a więc nielegalnego kopnięcia przeciwnika, po czym musiał zostać zdyskwalifikowany. Co ciekawe po tym incydencie organizacja postanowiła usunąć Najmana z federacji. Chodziło o to, że walka toczyła się na zasadach boksu, a “El Testosteron” postanowił obalić rywala i sprowadzić do parteru. Później po wkroczeniu ochrony do zajścia wkroczył trener Najmana, który wykręcił Życińskiemu nogę.

Czytaj również:  KSW 75: Stasiak vs Ruchała – podsumowanie gali!

Kontrowersji było bardzo dużo, ale galę wypadało zakończyć, ponieważ pozostała ostatnia walka, a więc pojedynek wieczoru. Marcin Dubiel miał walczyć z Kacprem Błońskim. Tutaj obyło się bez nielegalnych akcji i zwycięzcą został “Blonsky”, który wygrał po jednogłośnej decyzji sędziów po odbyciu się 3 rund.

Rozwiązywanie konfliktów medialnych podczas gal Fame MMA miało stać się czymś normalnym, ale w niektórych przypadkach tylko powiększało to problem. Po kilku dniach od zakończenia gali Najman ogłosił publicznie, że żąda od Życińskiego odszkodowania, ponieważ to on zachował się nieodpowiednio. Oczywiście były to puste słowa ze strony zawodnika, który nie potrafił pogodzić się z porażką i zakończeniem kariery, jeśli chodzi o federację Fame.

FAME MMA 8 karta walk:

Fame 8: Dubiel vs. Blonsky

  • Walka w kategorii średniej: (Main Event)  Marcin Dubiel –  Kacper „Blonsky” Błoński

Zwycięstwo Blonsky’ego przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach

  • Walka w kategorii ciężkiej: (Boks w rękawicach MMA, Co-Main Event)  Kasjusz „Don Kasjo” Życiński –  Marcin „El Testosteron” Najman

Zwycięstwo Don Kasjo przez dyskwalifikację rywala (nielegalne kopnięcie) w 1 rundzie

  • Walka w kategorii półśredniej:  Michał „Sobota” Sobolewski –  Filip „Filipek” Marcinek

Zwycięstwo Filipka przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach

  • Walka w kategorii średniej: (K-1 w małych rękawicach)  Amadeusz „Ferrari” Roślik –  Maksymilian „Wiewiór” Wiewiórka

Zwycięstwo Wiewióra przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach

  • Walka w umownym limicie -88 kg:  Paweł „Tybori” Tyburski –  Gabriel „Arab” Al-Sulwi

Zwycięstwo Araba przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach

  • Walka w kategorii ciężkiej:  Piotr „Szeli” Szeliga –  Piotr „Bestia” Piechowiak

Zwycięstwo Bestii przez poddanie (duszenie zza pleców) w 3 rundzie

  • Walka kobiet w kategorii koguciej:  Kamila „Zusje” Smogulecka –  Dagmara Szewczyk

Zwycięstwo Zusje przez TKO (ciosy pięściami w parterze) w 1 rundzie

  • Walka w kategorii półśredniej:  Patryk „Mortalcio” Baran –  Mariusz „Hejter” Słoński
Czytaj również:  GROMDA 11 - podsumowanie!

Zwycięstwo Mortalcia przez poddanie (duszenie zza pleców) w 3 rundzie

  • Walka o pas mistrzowski XFC w kategorii półśredniej: (K-1)  Piotr Pająk –  Alan „Alanik” KwiecińskiLogo federacji XFC

Zwycięstwo Alanika przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach

  • Walka w kategorii półśredniej:  Gamou Fall –  Maciej „Szewcu” Szewczyk

Zwycięstwo Gamou przez poddanie (duszenie zza pleców) w 2 rundzie