FAME MMA 6 karta walk i wyniki

Gala Fame MMA 6 odbyła się 28 marca 2020 roku w Alvernia Studios w Nieporazie, a więc małej wiosce położonej w województwie małopolskim. Początkowo gala miała odbyć się w Częstochowie, ale doszło do zmiany na skutek trwającej wówczas pandemii koronawirusa. Przeniesiono ją do wytwórnii filmowej. Impreza odbyła się bez udziału publiczności.

Pierwszy raz bez walki o pas

Każda z 5 poprzednich gal Fame MMA okraszona była walką o pas mistrzowski. W Nieporazie po raz pierwszy zabrakło takiego pojedynku. Jak widać po trzęsieniu ziemi i prawdziwych fajerwerkach, jakie organizatorzy oraz zawodnicy dostarczyli wszystkim w Ergo Arenie tym razem całość była o wiele spokojniejsza, aczkolwiek zainteresowanie nie zmalało z tą jednak różnicą, że o wiele więcej osób niż dotychczas skorzystało z wykupienia opcji pay-per-view.

Opis gali

Ta gala, jak żadna inna dostarczyła wielu debiutantów. Były jednak osoby, które stale walczyli dla federacji. Jedną z takich na pewno był Dawid Ambroziak, który zawalczył z Maciejem Szewczykiem. Pojedynek był bardzo wyrównany i trwał pełen dystans, a sędziowie mieli problem z jednogłośnym wyborem zwycięzcy. Popularny “Szewcu” ostatecznie musiał uznać wyższość rywala, ale jako debiutant pokazał się z naprawdę dobrej strony.

Chwilę później do ringu weszli dwaj debiutanci, a więc Alan Kwieciński oraz Arkadiusz Tańcula. Pojedynek zakontraktowano na 3 rundy i tyle też on trwał. Nikomu nie udało się znokautować swojego rywala, więc werdykt musieli wydać sędziowie. Z przebiegu walki widać jednak było, że to popularny “AroY” był aktywniejszy i lepszy, stąd też jednogłośna decyzja sędziów o wygranej właśnie Tańculi.

Po wyrównanych i długich walkach przyszła w końcu pora na jej szybsze zakończenie, czyli to z czego Fame MMA było do tej pory znane, ponieważ KO, czy TKO było bardzo dużo. Po raz kolejny na ringu zaprezentowali się debiutanci. Mowa o Bartoszu Kubiku, a także Cyprianie Racickim dobrze znanym jako “Cypis”. To właśnie on okazał się górą w tej walce i to już w czasie trwania pierwszej rundy, ponieważ zmusił swojego rywala do poddania dusząc go od tyłu. Kubik musiał po paru sekundach duszenia odklepać i sędzia był zmuszony wówczas do przerwania tej walki.

Czytaj również:  KSW 79 - podsumowanie gali!

Zdecydowanie na gali zaczęło robić się coraz ciekawiej, ponieważ później do ringu wszedł Kasjusz Życiński, który zawsze potrafi dać odpowiedniej jakości show. Jego przeciwnikiem był Maciej Rataj. “Don Kasjo” zademonstrował akcję, której do tej pory kibice w organizacji Fame MMA jeszcze nie widzieli, ponieważ było to duszenie gilotynowe w czasie trwania 2 rundy. Po zapięciu gilotyny Maciej Rataj musiał się poddać i odklepać. W ten sposób doszło do kolejnej wygranej Kasjusza w Fame MMA.

Byliśmy na półmetku zmagań w Nieporazie. Działo się coraz ciekawiej, a do ringu wychodziły coraz ciekawsze postacie. 5 walka to starcie Jakuba Flasa znanego jako “Kubańczyk”, a także Mateusza Łapota znanego jako “L-Pro”. Flas do tej pory miał na koncie 1 walkę i wygrał ją podczas, gdy dla jego przeciwnika był to debiut. “Kubańczyk” miał za sobą już emocje związane z wyjściem na ring i to zaprocentowało. Łapot przegrał i to dosyć wyraźnie, już na etapie 1 rundy. Został on szybko sprowadzony do parteru i tam obijany pięściami przez “Kubańczyka”.

Chyba nie ma osób, które nie lubią oglądać w akcji Marcina Najmana. Chociaż “El Testosteron” nie jest najlepszym fighterem to jednak jego sposób bycia powoduje, że zainteresowanie jego osobą jest bardzo duże. Najman walczył z Piotrem Piechowiakiem i tym razem poległ. Popularna “Bestia” dosyć łatwo sprowadziła przeciwnika do parteru i tam zakończyła walkę. Po raz kolejny sprawdziło się to, że jeśli walka nie odbywa się tylko i wyłącznie w stójce to Najman nie ma większych szans. Piechowiak wygrał w pełni zasłużenie.

Co-main event zapowiadał się niezwykle ciekawie, ponieważ udział w walce wziął jeden ze współwłaścicieli organizacji, a więc Wojciech Gola. Jego przeciwnikiem był Marcin Krasucki. Do tej pory bilans osób, dzięki którym powstają gale wynosił 1 wygrana i 1 porażka. Gola sprawił, że po tej gali był on ponownie korzystny. Pokonał “Rafonixa” przez nokaut techniczny. Po duszeniu zza pleców rywal Goli postanowił się poddać. Co ciekawe nie bezpośrednio w trakcje tej akcji, jednak nieco później, po wydostaniu się z trudnej sytuacji. Całe zajście miało miejsce jeszcze w czasie trwania 1 rundy.

Czytaj również:  High League 5 - podsumowanie gali!

Całą galę zakończył pojedynek pań w wadze koguciej. Dobrze znana w organizacji Marta Linkiewicz walczyła z Kamilą Smogulecką. W walce wieczoru górą była “Linkimaster”, chociaż pojedynek trwał pełne 3 rundy i był całkiem interesujący. Sędziowie uznali jednak i to też po przebiegu walki było widać, że aktywniejsza i lepsza była Linkiewicz i to ona wygrała ten pojedynek.

Sportowo na wysokim poziomie

To kolejny event, który popsuty został przez pandemię koronawirusa. Bez udziału kibiców całość wyglądała co najmniej dziwnie. Na szczęście dla organizatorów zawodnicy stanęli na wysokości zadania i dali kibicom przed telewizorami odpowiedniej jakości show.

FAME MMA 6 karta walk:

Fame MMA 6: Zusje vs. Linkimaster

  • Walka kobiet w kategorii koguciej: (Main Event)  Kamila „Zusje” Smogulecka –  Marta „Linkimaster” Linkiewicz

Zwycięstwo Linkimaster przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach

  • Walka w kategorii półśredniej: (Co-Main Event)  Wojciech Gola –  Marcin „Rafonix” Krasucki

Zwycięstwo WG przez TKO (poddanie się rywala po duszeniu zza pleców) w 1 rundzie

  • Walka w kategorii ciężkiej:  Piotr „Bestia” Piechowiak –  Marcin „El Testosteron” Najman

Zwycięstwo Bestii przez TKO (ciosy pięściami w parterze) w 1 rundzie

  • Walka w kategorii open:  Jakub „Kubańczyk” Flas –  Mateusz „L-Pro” Łapot

Zwycięstwo Kubańczyka przez TKO (ciosy pięściami w parterze) w 1 rundzie

  • Walka w kategorii półciężkiej:  Maciej Rataj –  Kasjusz „Don Kasjo” Życiński

Zwycięstwo Don Kasjo przez poddanie (duszenie gilotynowe) w 2 rundzie

  • Walka w kategorii półśredniej:  Bartosz „Qbik” Kubik –  Cyprian „Cypis” Racicki

Zwycięstwo Cypisa przez poddanie (duszenie zza pleców) w 1 rundzie

  • Walka w kategorii półciężkiej:  Alan „Alanik” Kwieciński –  Arkadiusz „AroY” Tańcula

Zwycięstwo AroYa przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach

  • Walka w kategorii średniej:  Dawid „Ambro” Ambroziak –  Maciej „Szewcu” Szewczyk

Zwycięstwo Ambra przez niejednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach