FAME MMA 4 karta walk i wyniki

Gala Fame MMA 4 odbyła się 22 czerwca 2019 roku w Hali Sportowej w Częstochowie. Po niezwykle ciekawych wydarzeniach, które kibice mieli okazję obserwować w Łodzi, zapowiadały się bardzo duże emocje. Kolejne walki na specjalnych zasadach, kolejny pojedynek o pas, który był jednocześnie walką wieczoru a także coraz lepsi zawodnicy.

Opis gali

Całość rozpoczęła się od pojedynku w kategorii półciężkiej. Jako pierwsi do ringu wyszli Krystian Brzeziński, a także Kamil Stępiński. Chociaż dla popularnego “Jongmena” był to debiut dla organizacji Fame MMA to widać było, że bardzo dobrze przygotował się do tego pojedynku. “Kasti” został zmuszony przez swojego przeciwnika do poddania już w 2 rundzie, ponieważ Brzeziński wykonał akcję, po której duszenie zza pleców było ostatnią w tej walce.

Okazję do rehabilitacji za porażkę podczas gali Fame MMA 3 dostał Filip Marcinek. Jego przeciwnikiem był Łukasz Imiełowski. Pojedynek trwał pełen dystans, a więc 3 rundy i w tym czasie nie udało się wyłonić zwycięzcy. Sędziowie orzekli, że to “Filipek” był zawodnikiem lepszym, aktywniejszym. Rzeczywiście ten zadawał więcej ciosów, robił więcej skutecznych akcji, stąd też jednogłośnie został wybrany zwycięzcą walki.

3 walka podczas wieczoru w Częstochowie przyniosła pojedynek dwóch debiutantów. Patryk Woziński zmierzył się z Marcinem Makowskim. Chociaż walka dotrwała do 3 rundy, to i tak zakończyła się nokautem w wykonaniu “Kizo”. “Mielonidas” wylądował w parterze i dał się znokautować ciosami pięściami rywala. Sędzia musiał po chwili przerwać walkę.

Kolejny pojedynek miał dać już o wiele więcej emocji, ponieważ na gali po raz kolejny zaprezentował się “Don Kasjo”, a więc zawodnik bardzo kontrowersyjny, jak już wielu zdążyło zauważyć. Przeciwnikiem Życińskiego był tym razem Dawid Ambroziak. Walka odbyła się na specjalnych zasadach, ponieważ w kickboxingu bez podziału na kategorię wagową. Po raz kolejny w historii walk w Fame MMA lepszy okazał się Kasjusz Życiński, aczkolwiek ponownie do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był pełen dystans 3 rund. “Don Kasjo”, który miał doświadczenie z walk w MMA zaprezentował się lepiej niż Ambroziak, był aktywniejszy i dzięki temu wygrał.

Czytaj również:  FAME MMA 10 karta walk i wyniki

Coraz sławniejsi w ringu

Chyba nie ma osoby, która nie zna słynnego rapera “Kubańczyka”. Jakub Flas również pojawił się tego wieczoru w ringu. Nie dlatego, by śpiewać, ale żeby walczyć. Jego przeciwnikiem był Michał Baron, a więc jeden ze współwłaścicieli organizacji. Zwyciężył raper, który już w 1 rundzie znokautował swojego przeciwnika. Od początku to właśnie “Kubańczyk” przejął inicjatywę w walce, częściej atakował Barona, jego ciosy trafiały na ciało “Boxdela” i jeden z nich spowodował nokaut, czego efektem było zakończenie walki przez sędziego.

Pierwsza dźwignia w Fame MMA

Zanim doszło do walki wieczoru, a także pojedynku go poprzedzającego do ringu wyszli Adrian Polański, a także Amadeusz Roślik. Można powiedzieć, że był to pojedynek pomiędzy dwoma wielkimi przegranymi. Ci zawodnicy dostali już od federacji walkę o pas mistrzowski, ale obaj je przegrali. W tym pojedynku, którego główną zasadą była maksymalna waga o wartości 74 kg, zwyciężył Polański. Pojedynek trwał na pełnym dystansie. Sędziowie jednogłośnie orzekli o jego zwycięstwie. Ot takie małe pocieszenie po jego ostatniej walce.

Po 6 walkach, należy dodać, że bardzo interesujących doszło do tego, co miało być tego wieczoru najciekawsze. Najpierw co-main event, a więc pojedynek pomiędzy Adrianem Salamonem, a także Piotrem Knasiem. Było to starcie dwóch debiutantów dla organizacji Fame MMA. Salamon znany jako “Medusa” zwyciężył w 2 rundzie. Zmusił swojego przeciwnika do poddania, ponieważ udało mu się założyć dźwignię na staw łokciowy. Był to pierwszy taki przypadek w historii Fame MMA, a dopiero 2, gdzie zawodnik był zmuszony do poddania.

Walka o pas kobiet

Organizatorzy gal Fame MMA już po jednej walce w wykonaniu kobiet postanowili, że na następnej pojedynkiem wieczoru będzie starcie pań o pas mistrzowski w kategorii open. Jako, że inauguracyjną walkę wygrała Marta Linkiewicz to ona miała prawo w niej wystąpić. Przeciwniczką “Linkimaster” była Aniela Bogusz znana jako “Lil Masti”.

Czytaj również:  FAME MMA 11 karta walk

Walka była krótka i dosyć mało emocjonująca. Wydawało się, że Linkiewicz uda się wygrać po raz kolejny, jednak tego wieczoru lepiej dysponowana była Bogusz, której bardzo szybko udało się obalić swoją rywalkę. Linkiewicz, która leżała plecami na macie nie miała w zasadzie żadnego argumentu, by odwrócić losy walki na swoją korzyść. Była zasypywana gradem ciosów i sędzia musiał po pewnym czasie zdecydować się na przerwanie walki.

Zwycięstwo Bogusz oznaczało, że to ona dzierży pas mistrzowski kobiet w kategorii open.

Kolejny sukces

Rozwój organizacji był bardzo widoczny. Fame MMA w bardzo krótkim czasie stało się największą polską galą sportów walki po KSW, choć oczywiście tutaj zapraszani byli celebryci, a nie zawodowi zawodnicy. Organizacyjnie, a także sportowo całość wyglądała coraz lepiej, co sprawiało, że coraz więcej osób interesowało się wydarzeniem.

FAME MMA 4 karta walk:

Fame MMA 4: Linkimaster vs. Lil Masti[edytuj | edytuj kod]

  • Walka o pas mistrzowski Fame MMA kobiet w kategorii open: (Main Event)  Marta „Linkimaster” Linkiewicz –  Aniela „Lil Masti” Bogusz

Zwycięstwo Lil Masti przez TKO (ciosy pięściami w parterze) w 1 rundzie

  • Walka w kategorii średniej: (Co-Main Event)  Adrian „Medusa” Salamon –  Piotr „Knaziuu” Knaś

Zwycięstwo Medusy przez poddanie (dźwignia na staw łokciowy) w 2 rundzie

  • Walka w umownym limicie -74 kg:  Adrian „Polak” Polański –  Amadeusz „Ferrari” Roślik

Zwycięstwo Polaka przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach

  • Walka w kategorii open:  Michał „Boxdel” Baron –  Jakub „Kubańczyk” Flas

Zwycięstwo Kubańczyka przez TKO (ciosy pięściami) w 1 rundzie

  • Walka w kategorii open: (Kick-boxing/K-1)  Dawid „Ambro” Ambroziak –  Kasjusz „Don Kasjo” Życiński

Zwycięstwo Don Kasjo przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach

  • Walka w kategorii open:  Patryk „Kizo” Woziński –  Marcin „Mielonidas” Makowski
Czytaj również:  Jan Błachowicz remisuje z Ankalaevem

Zwycięstwo Mielonidasa przez TKO (ciosy pięściami w parterze) w 3 rundzie

  • Walka w kategorii open:  Filip „Filipek” Marcinek –  Łukasz „Tomb” Imiełowski

Zwycięstwo Filipka przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach

  • Walka w kategorii półciężkiej:  Krystian „Jongmen” Brzeziński –  Kamil „Kasti” Stępiński

Zwycięstwo Jongmena przez poddanie (duszenie zza pleców) w 2 rundzie: