FAME MMA 3 karta walk i wyniki

Kolejna, już 3 gala Fame MMA 3 odbyła się 30 marca 2019 roku w Atlas Arenie w Łodzi. Dotychczas zorganizowane przyniosły niewątpliwie sukces pod względem organizacyjnym. Czy pod względem sportowym również? Do tej pory zawodnicy nie mieli zbyt wiele wspólnego ze sportem, stąd większość starć była tak mocno jednostronna. W Łodzi wprowadzono kolejną nowość, poza tym doszło do obrony pasa mistrzowskiego.

Aż 5 razy decydowali sędziowie

Gala Fame MMA 3 była o wiele ciekawsza niż 2 wcześniej zorganizowane, ponieważ tutaj walki w większości przypadków kończyły się werdyktem sędziowskim, a więc trwały na pełnym dystansie. To liczba większa niż łącząc obie gale ze sobą. Tym razem odbyło się nie 8, a aż 9 walk, ponieważ po raz pierwszy w Fame MMA walczyły między sobą panie. W 4 walkach doszło do nokautu technicznego, aczkolwiek do tego należy zaliczyć kontuzję jednego z zawodników.

Opis gali

Wszystko rozpoczęło się od pojedynku Maksymiliana Wiewiórki z Kamilem Hassanem. Dla “Hassiego” był to debiut w walkach MMA, natomiast “Wiewiór” miał okazję do rehabilitacji po nieudanym debiucie podczas Fame MMA 1. To ostatecznie się udało, chociaż o wygraną wcale łatwo nie było. Walka trwała pełen dystans, a więc 3 rundy. Sędziowie po tym czasie nie mieli żadnych wątpliwości i zgodnie ogłosili, że zwycięstwo należy się Wiewiórce. Był to pojedynek w kategorii półśredniej.

Określenie idzie nowe w tej organizacji tyczyło się niemal wszystkich aspektów, ponieważ po raz pierwszy któryś z zawodników z powodu urazów nie został znokautowany, jednak zgłosił sędziemu, że nie jest zdolny do kontynuowania walki, stąd też zrezygnował. Stało się tak w pojedynku pomiędzy Krzysztofa Ciesielskiego z Marcinem Wójcikiem. W wyniku rezygnacji “Bodychrista” Ciesielskiego przez techniczny nokaut w 2 rundzie zwyciężył zatem “Mnich terminator”.

Po raz kolejny w Fame MMA zawalczył Krystian Wilczak. Przeciwnikiem popularnego “Krychy” był tym razem Bartosz “Ruby” Brzeziński. Walka dobiegła końca już w 1 rundzie, ponieważ faworyt, którym był Wilczak znokautował swojego przeciwnika. Przewaga od pierwszych sekund była dosyć spora, Brzeziński po pewnym czasie osiągnął zmęczenie i nie miał sił na trzymanie gardy. Przez to “Krycha” dosyć łatwo obijał rywala pięściami. Doszło do zakończenia walki, bowiem “Ruby” padł na matę.

Czytaj również:  Prime Show MMA 4: Królestwo - podsumowanie gali!

Spora kontrowersja

Gala Fame MMA 3 nie obyła się również bez jednej kontrowersji. Doszło do niej w walce numer 4 podczas imprezy w Łodzi. Walczyli ze sobą Adrian Polański, a także Kasjusz Życiński. Pojedynek trwał pełen dystans. Teoretycznie na jego przestrzeni lepiej wyglądał “Don Kasjo”, aczkolwiek sędziowie zadecydowali początkowo o wygranej “Polaka”. Po proteście, który wniósł przegrany decyzja po analizie została zmieniona. To Życiński został uznany za zwycięzcę. Wówczas sędziowie orzekli o jednogłośnym werdykcie. To pierwsza pomyłka sędziowska w historii tej organizacji.

Pierwsza walka kobiet

Zanim doszło do najciekawszych wydarzeń wieczoru na ring wyszli kolejni zawodnicy. Najpierw Filip Marcinek przegrał z Patrykiem Karasiem po werdykcie sędziów. 3 rundy nie przyniosły zwycięzcy, zatem sędziowie orzekli następujący werdykt: zwycięstwo popularnego “Ryby przez jednogłośną decyzję.

Do przykrych scen doszło podczas kolejnej walki. Piotr Witczak walczył z Szymonem Wrześniem. Walka zapowiadała się bardzo ciekawie i na pierwszy rzut oka nic nie zwiastowało szybkiego końca, który rzeczywiście nastąpił. Po zakończeniu 1 rundy “Bonus BGC” padł na matę i zaczął trzymać się za ramię. W wyniku tego nie był w stanie kontynuować walki. Przez techniczny nokaut wygrał zatem “Taxi złotówa”.

Gala widocznie się rozkręcała i działo się coraz ciekawiej. Nie mogło być inaczej, skoro następne w kolejce do wyjścia na ring były panie, a więc Marta Linkiewicz oraz Monika Godlewska. Górą była ta pierwsza, która zwyciężyła przez techniczny nokaut w 1 rundzie. “Linkimaster” udało się sprowadzić przeciwniczkę do parteru, a następnie przez ciosy pięściami w dużej ilości doprowadziła do zakończenia pierwszego pojedynku kobiet w historii Fame MMA.

Udana obrona pasa

Co-main event przyniósł spore emocje, ponieważ Dawid Malczyński walczył z Amadeuszem Roślikiem. Ten pierwszy był mistrzem Fame MMA w kategorii półśredniej, zatem po raz pierwszy bronił swojego pasa. Ostatecznie udało mu się to, chociaż nie było to proste zadanie. Pojedynek trwał pełen dystans, a po zakończeniu walki sędziowie orzekli jednogłośnie o zwycięstwie Dawida Malczyńskiego.

Czytaj również:  KSW 76 - podsumowanie gali

Galę kończyła walka wieczoru, a więc pojedynek Szymona Kasprzyka z Danielem Pawlakiem. Faworytem był “Isamu” i do niespodzianki nie doszło, ponieważ to właśnie on wygrał ten pojedynek. “DeeJayPallaside” był jednak godnym przeciwnikiem. Chociaż przegrał to pozostawił po sobie dobre wrażenie, a co ważne nie pozwolił sobie na nokaut. Werdykt musieli wydać sędziowie. Jednogłośnie zwyciężył Kasprzyk.

Wyraźnie na ten moment widać było, w jak błyskawicznym tempie rozwija się organizacja, skoro zaproszono kobiety, a także coraz lepszych zawodników, którzy podnieśli sportowy poziom wydarzenia.

FAME MMA 3 karta walk:

Fame MMA 3: IsAmU vs. DeeJayPallaside

  • Walka w kategorii półśredniej: (Main Event)  Szymon „IsAmU” Kasprzyk –  Daniel „DeeJayPallaside” Pawlak

Zwycięstwo IsAmU przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach

  • Walka o pas mistrzowski Fame MMA w kategorii półśredniej: (Co-Main Event)  Dawid Malczyński (c) –  Amadeusz „Ferrari” Roślik

Zwycięstwo Malczyńskiego przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach

  • Walka kobiet w kategorii open:  Marta „Linkimaster” Linkiewicz –  Monika „Esmeralda” Godlewska

Zwycięstwo Linkimaster przez TKO (ciosy pięściami w parterze) w 1 rundzie

  • Walka w kategorii open:  Piotr „Bonus BGC” Witczak –  Szymon „Taxi Złotówa” Wrzesień

Zwycięstwo Taxi Złotówy przez TKO (niezdolność do kontynuowania walki) w 1 rundzie

  • Walka w kategorii półśredniej:  Filip „Filipek” Marcinek –  Patryk „Ryba” Karaś

Zwycięstwo Ryby przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach

  • Walka w kategorii open:  Adrian „Polak” Polański –  Kasjusz „Don Kasjo” Życiński

Zwycięstwo Don Kasjo przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach (początkowo wygrana Polaka niejednogłośnie, jednak werdykt został zmieniony)

  • Walka w kategorii półśredniej:  Krystian „Krycha” Wilczak –  Bartosz „Ruby” Brzeziński

Zwycięstwo Krychy przez KO (kolano) w 1 rundzie

  • Walka w kategorii ciężkiej:  Krzysztof „Bodychrist” Ciesielski –  Marcin „Mnich Terminator” Wójcik

Zwycięstwo Mnicha Terminatora przez TKO (niezdolność do kontynuowania walki) w 2 rundzie

  • Walka w kategorii półśredniej:  Maksymilian „Wiewiór” Wiewiórka –  Kamil „Hassi” Hassan
Czytaj również:  FAME MMA 1: Karta walk i wyniki

Zwycięstwo Wiewióra przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach: