Fame MMA 18 – zapowiedź gali i karta walk

FAME 18

Przed nami osiemnasta odsłona gali Fame MMA, w której mierzą się ze sobą najsłynniejsi freak fighterzy, ale również profesjonalni sportowcy, którzy chcą zakosztować smaku adrenaliny w oktagonie. Federacja po raz trzeci w historii zagości w Łodzi, w Atlas Arenie. Fame MMA 18 to wyjątkowa gala, która przyniesie nam aż dwa main-eventy, a główną gwiazdą tego wieczoru będzie Amadeusz „Ferrari” Roślik.

Najważniejsze informacje o gali Fame MMA 18

Po raz pierwszy w historii gala Fame MMA będzie miała dwie walki wieczoru. Pierwszy Main event to pojedynek Kacpra „Crushera” Błońskiego i Amadeusza „Ferrariego” Roślika. Jeśli Ferrari wygra pojedynek i będzie zdolny do dalszej walki, odbędzie się drugi main event, w którym rywalem Roślika będzie Marcin Dubiel. Na Fame MMA 18 dojdzie także do walki o pas mistrzowski kat. średniej pomiędzy Maksymilianem Wiewiórką i Arkadiuszem Tańculą. Gala odbędzie się już 20 maja w Atlas Arenie w Łodzi.

Pełna karta walk na Fame MMA 18

Na Fame MMA 18 zaplanowano w sumie 10 pojedynków, w 8 z nich zmierzą się panowie, w 2 pozostałych panie. Jedna z walk będzie toczyć się o pas mistrzowski w kat. średniej. Karta walk na Fame MMA 18 prezentuje się następująco:

  • Marcin Dubiel vs. Amadeusz „Ferrari” Roślik (Main event II)
  • Kacper „Crusher” Błoński vs. Amadeusz „Ferrari” Roślik (Main event I)
  • Marta „Linkimaster” Linkiewicz vs. Ewa „Kleo” Brodnicka (Co-main event)
  • Rober „Sutonator” Pasut vs. Dawid „Dzinold” Rzeźnik (K1 w małych rękawicach)
  • Maksymilian „Wiewiór” Wiewiórka vs. Arkadiusz Tańcula (o pas kat. średniej)
  • Tomasz „Zadyma” Gromadzki vs. Alan Kwieciński
  • Michał „Wampir” Pasternak vs. Piotr „Szeli” Szeliga
  • Natan „Pierzasty” Marcoń vs. Dariusz „Daro Lew” Kaźmierczuk
  • Elizabeth „Lizi” Anorue vs. Dominika Rybak
  • Mateusz Spysiński vs. Jakub „Paramaxil” Frączek

Analiza i zapowiedź podwójnej walki Ferrariego

1 kwietnia włodarze Fame MMA ogłosili, że ich 18 gala będzie miała dwa main eventy. W obu wystąpi Amadeusz „Ferrari” Roślik, który najpierw zmierzy się z Kacprem Błońskim, a następnie z Marcinem Dubielem. Początkowo wydawało się to primaaprilisowym żartem, ale okazało się, że włodarze naprawdę mają taki plan na Fame MMA 18. Choć dwie walki jednego wieczora nie są nowością w Fame, to jednak żadne zastawienia nie budziły takich emocji, jak ta podwójna walka. Zwłaszcza ze względu na to, że obaj rywale Ferrariego do łatwych nie należą, a sam Ferrari w przeszłości miewał problemy z wydolnością w dłuższych walkach.

Czytaj również:  Wszystko na temat High League

W walce z Błońskim Ferrari będzie murowanym faworytem. W końcu na ostatniej gali był o krok od tego, aby zwyciężyć niepokonanego pięściarza, Kamila Łaszczyka. Zabrakło kilku sekund. Jeśli jednak dojdzie do drugiej walki (Ferrari musi wygrać pierwszy pojedynek i zostać dopuszczony przez lekarza do drugiego starcia), tutaj faworytem będzie już Marcin Dubiel. Ciężko bowiem przewidywać, aby zawodnik, który ostatnio błyskawicznie pokonał Jarosława Jarząbkowskiego nie uporał się z mocno zmęczonym rywalem. Jeśli Roślikowi udałoby się wygrać obie walki, niewątpliwie byłaby to duża sensacja. Wydaje się, że jedynym sposobem na osiągniecie celu będzie szybki nokaut na Błońskim.

Analiza i zapowiedź walki Linkimaster vs Kleo

Jeśli mielibyśmy wskazać osobę, która dokonała największego postępu w historii Fame MMA, Linkiewicz na pewno znalazłaby się w czołówce. Od dziewczyny, która nie potrafiła kompletnie nic, po zawodniczkę, która ciężko trenuje i z walki na walkę jest coraz lepsza. Swoją ostatnią walkę przegrała z Anielą „Lil Masti” Bogusz, która jest uważana za najlepszą freak fighterkę w Polsce. Bogusz pokonała zresztą Brodnicką. O ile Linkiewicz pierwszą walkę z Bogusz przegrała z kretesem w pierwszej rundzie, o tyle na Fame 15 zaprezentowała się z bardzo dobrej strony i przegrała przez decyzję sędziów. Bogusz to jak dotąd jedyna zawodniczka, z którą Linkiewicz przegrała. Teraz jej rywalką będzie Ewa Brodnicka, była mistrzyni świata w boksie federacji WBO w wadze super piórkowej. Zdecydowaną faworytką w formule MMA będzie Linkiewicz, która może na Fame MMA 18 dołożyć kolejny duży sukces do kolekcji.

Analiza i zapowiedź walki Wiewiór vs Tańcula

Na Fame MMA 18 odbędzie się również pojedynek mistrzowski o pas kategorii średniej. Do walki stanie aktualny mistrz kat. półśredniej, Maksymilian „Wiewiór” Wiewiórka oraz Arkadiusz Tańcula. Pojedynek ten miał dojść do skutku już na Fame 17, ale Tańcula musiał zrezygnować z powodu kontuzji. „Wiewiór” wziął zastępczy pojedynek z Alanem Kwiecińskim. O ile w MMA Wiewiórka nie powinien mieć większych problemów z „Alanikiem”, o tyle w walce w formule K1 lepszy okazał się Kwieciński, który wygrał w drugiej rundzie po efektownym kopnięciu. Tańcula ma na koncie już osiem walk, z czego siedem wygranych. Zapowiada się wyjątkowo ciekawa walka. Faworytem wydaje się Tańcula, aczkolwiek wielu fanów wierzy, że „Wiewiór” ponownie wyczaruje coś ciekawego w oktagonie.

Czytaj również:  Bellator – najważniejsze informacje o gali MMA

Gdzie będzie można oglądać galę Fame MMA 18 na żywo?

Transmisja gali Fame MMA 18 będzie dostępna dla osób, które zdecydują się wykupić PPV na platformie Famemma.tv. Najtańszy pakiet obejmujący dostęp do gali także przez 48 godzin po jej zakończeniu kosztuje 34,99 zł. Gala odbędzie się już 20 maja w łódzkiej Atlas Arenie. Początek gali zaplanowano na godz. 19:30.