FAME MMA 15 karta walk i wyniki

Gala Fame MMA 15, która zatytułowana została nazwą Zemsta odbyła się 26 sierpnia 2022 roku w Atlas Arenie w Łodzi. Tak samo, jak w przypadku dwóch poprzednich gal zakontraktowano 9 walk, aczkolwiek te w porównaniu do poprzednich miało bardzo dużą wagę, przynajmniej poszczególne pojedynki.

Powrót duetów na FAME MMA 15

Ostatni raz walkę 2vs2 kibice mieli okazję śledzić jeszcze podczas gali Fame MMA 2, kiedy to bracia Tyburscy pokonali braci Kluk. Teraz naprzeciw siebie stanęli Radosław Kapias i Patryk Woźniak z “Neffati Brothers”, a więc Jemilem i Jamelem.

Nie była to jednak typowa walka duetów, ponieważ panowie walczyli pojedynczo, stąd też 2 werdykty. Najpierw Jamil w czasie 1 rundy znokautował Kapiasa po prawym sierpowym, a następnie Jemil zmusił do poddania Woźniaka po duszeniu zza pleców w 2 rundzie. Tak rozpoczęła się gala. Te pojedynki były jednostronne i zakończyły się dosyć szybko, chociaż nie było tutaj limitu czasowego.

Dużo kickboxingu

Kolejne 2 starcia na gali odbywały się na zasadach kickboxingu w małych rękawicach. Najpierw, bowiem w kategorii półśredniej walczyli Rafał Górniak i Filip Zabielski. Ten drugi zwyciężył po jednogłośnej decyzji sędziów po upływie czasu 3 rund.

Później panowie walczyli w limicie wagowym do 74 kg. Było to starcie Franciszka Rusieckiego z Jakubem Frączkiem. Po raz kolejny tego wieczoru doszło do nokautu, tym razem w wykonaniu Rusieckiego, który w 1 rundzie skutecznym prawym sierpowym posłał “Paramaxila” na deski i ten był odliczany przez sędziego.

Zwieńczenie konfliktu

Gala Fame 15: Zemsta miała naprawdę mocno niecodzienny przebieg. Kolejny raz w historii organizacji Fame MMA jeden zawodnik walczył 2 razy na jednej gali. Był to Arkadiusz Tańcula, który miał do rozwiązania 2 konflikty. Można domyślić się, kto był jego jednym i drugim przeciwnikiem.

Najpierw naprzeciw Tańculi stanął Mateusz Murański. Walka odbyła się w kategorii półciężkiej. Nie mogło być tutaj żadnej mowy o niespodziance, ponieważ zwycięzcą okazał się Tańcula, który wiedział, że musi znaleźć sposób na oszczędzanie sił na 2 walki. Nie udało mu się znokautować swojego pierwszego przeciwnika, a walka dobiegła końca dopiero w 3 rundzie, kiedy to “Muran” popełnił błąd. “AroY” wykorzystał to i zmusił przeciwnika do poddania po duszeniu zza pleców.

Czytaj również:  KSW 79 - podsumowanie gali!

Niedługo po tym odbyła się kolejna walka z udziałem Arkadiusza Tańculi. Tym razem przeciwnikiem był Jacek Murański, a więc ojciec Mateusza. Pojedynek ten odbył się w klatce rzymskiej i trwał przez 5 rund. Duży podziw dla “AroYa”, że udało mu się wytrzymać kondycyjnie przez ten okres, a co bardziej istotne i godne podziwu, że w obu walkach był górą. Pokonał bowiem swojego przeciwnika po jednogłośnej decyzji sędziów.

To nie koniec walk w klatkach

Kolejny pojedynek również zapowiadał się interesująco, ponieważ w klatce rzymskiej i to bez limitu czasowego zmierzyli się ze sobą Kacper Błoński i Marcin Dubiel. Była to jedna z najdłuższych, jeśli nawet nie najdłuższa walka w historii Fame MMA. Zakończyła się ona bowiem po upływie 17 minut i 52 sekund. Wówczas Dubiel doprowadził do technicznego nokautu przez ciosy pięściami.

Później przenieśliśmy się na ring bokserski, gdzie odbył się pojedynek na typowo bokserskich zasadach w małych rękawicach. Naprzeciw siebie stanęli Mariusz Golling i Marcin Wrzosek. Walczono w limicie wagowym do 92 kg. Pojedynek ten trwał przez 3 rundy i w tym czasie nie znaleziono zwycięzcy, stąd też potrzebny był tutaj werdykt sędziów. Ci orzekli o zwycięstwie Marcina Wrzoska po jednogłośnej decyzji.

Po raz pierwszy taka stawka

Do zakończenia gali pozostały już tylko 2 walki i kibice zgromadzeni w Atlas Arenie w Łodzi z coraz niecierpliwością oczekiwali na walkę wieczoru. Zanim jednak do tego doszło, dostali co-main event w postaci walki Marcina Majkuta i Mikołaja Tylko. Walczono w kategorii półśredniej na zasadach kickboxingu w małych rękawicach. Górą w tym starciu był Majkut, który zwyciężył po jednogłośnej decyzji sędziów.

Ostatni pojedynek na tej gali wzbudził naprawdę ogromne emocje, ponieważ po pierwsze była to walka kobiet, a po drugie po raz pierwszy stawka była tak duża. Na szali znalazły się aż 3 pasy. Jeden posiadała Linkiewicz, która była mistrzynią Fame MMA w wadze koguciej. Drugi posiadała Aniela Bogusz, która była mistrzynią kobiet w kategorii open. 3 pas miał wyłonić mistrzynię freak fight w kategorii open. Stawka była zatem niesamowicie duża.

Czytaj również:  FAME MMA 1: Karta walk i wyniki

Można było zatem spodziewać się, że pojedynek od początku będzie bardzo zacięty i wyrównany, ponieważ panie prezentowały podobny poziom umiejętności. Stąd też nie udało się wyłonić zwyciężczyni w trakcie trwania 3 rund. O wszystkim musieli zadecydować sędziowie, którzy uznali, że lepszą i aktywniejszą w tym starciu była Aniela Bogusz, a więc “Lil Masti” która dzięki temu zgarnęła dla siebie wszystkie 3 pasy.

Fame MMA w naszym kraju osiągnęła bardzo duży sukces, przez co właściciele mieli w planach otworzyć się na rynek brytyjski specjalnie dla Polaków, którzy mieszkali na terenie Wielkiej Brytanii. Stąd powstanie Fame MMA w wersji UK.

FAME MMA 15 karta walk:

Fame 15: Zemsta[edytuj | edytuj kod]

  • Walka kobiet w kategorii koguciej o trzy pasy mistrzowskie – 1. „Królowej freak fights wagi OPEN”, 2. mistrzyni Fame MMA wagi koguciej kobiet (posiadany przez „Linkimaster”) oraz 3. mistrzyni Fame MMA wagi OPEN kobiet (posiadany przez „Lil Masti”)(Main Event)  Marta „Linkimaster” Linkiewicz –  Aniela „Lil Masti” Bogusz

Zwycięstwo Lil Masti przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach

  • Walka w kategorii półśredniej: (Kick-boxing/K-1 w małych rękawicach, Co-Main Event)  Marcin „Xayoo” Majkut –  Mikołaj „Konopskyy” Tylko

Zwycięstwo Xayoo przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach

  • Walka w umownym limicie -92 kg: (Boks w małych rękawicach, ring bokserski)  Mariusz „Sarius” Golling –  Marcin „Polish Zombie” Wrzosek

Zwycięstwo Polish Zombie przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach

  • Walka w kategorii półśredniej: (W klatce rzymskiej, bez limitu czasowego)  Kacper „Crusher” Błoński –  Marcin Dubiel

Zwycięstwo Dubiela przez TKO (ciosy pięściami) w 17 minucie i 52 sekundzie

  • Walka w kategorii open: (W klatce rzymskiej)  Arkadiusz Tańcula –  Jacek „Muran” Murański

Zwycięstwo Tańculi przez jednogłośną decyzję sędziów po 5 rundach

  • Walka w kategorii półciężkiej:  Arkadiusz Tańcula –  Mateusz „Muran” Murański
Czytaj również:  WOTORE 6: Podsumowanie gali!

Zwycięstwo Tańculi przez poddanie (duszenie zza pleców) w 3 rundzie

  • Walka w umownym limicie -74 kg: (Kick-boxing/K-1 w małych rękawicach)  Franciszek „Franio” Rusiecki –  Jakub „Paramaxil” Frączek

Zwycięstwo Frania przez KO (prawy sierpowy) w 1 rundzie

  • Walka w kategorii półśredniej: (Kick-boxing/K-1 w małych rękawicach)  Rafał „Takefun” Górniak –  Filip Zabielski

Zwycięstwo Zabielskiego przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach

  • Walki w umownym limicie -67 kg: (2 vs. 2, bez limitu czasowego)  Radosław „Warjat Radek” Kapias  Patryk Woźniak –  Jamil „Neffati Brothers” Neffati  Jamel „Neffati Brothers” Neffati

Zwycięstwo Jamila przez KO (prawy sierpowy) w 1 rundzie i Jamela przez poddanie (duszenie zza pleców) w 2 rundzie