Wszystkie informacje na temat gali Fame MMA 14

Przed nami czternasta już gala największej federacji w Polsce specjalizującej się w organizowaniu walk typu freak show fight. Do oktagonu po raz kolejny wejdą youtuberzy, celebryci oraz osobistości internetowe. W karcie walk nie zabraknie wielkich debiutów, jak również nazwisk, które od początku są związane z federacją. Fame MMA 14 zaoferuje fanom 10 emocjonujących walk. W tym miejscu dowiesz się wszystkiego na temat nachodzącego eventu.

Kiedy odbędzie się gala Fame MMA 14?

Czternasta gala Fame MMA odbędzie się już 14 maja 2022 roku w krakowskiej Tauron Arenie. Walką wieczoru tego eventu będzie pojedynek Mateusza „Tromby” Trąbki oraz Tomasza „Gimpera” Działowego. Będzie to walka youtuberów zaliczających się do absolutnego topu w Polsce pod względem liczby subskrypcji. Ten pierwszy ma ich na koncie 1,94 mln, natomiast Gimper 2,01 mln. Duże emocje wzbudza także pojedynek o pas mistrzowski kategorii półśredniej pomiędzy Krystianem „Krychą” Wilczakiem oraz Maksymilianem „Wiewiórą” Wiewiórką.

Fame MMA 14

Jak prezentuje się karta walk Fame MMA 14?

Na Fame MMA 14 obejrzymy 10 walk, a zestawienia jak zwykle prezentują się bardzo ciekawie. Włodarze po raz kolejny wiedzą, w jaki sposób wzbudzić zainteresowanie ze strony fanów. W nadchodzącej gali zawalczą zarówno etatowe gwiazdy Fame MMA, jak chociażby „Krycha” i „Wiewiór”, jak również liczni debiutanci. Tak prezentuje się pełna karta walk na Fame MMA 14:

  • Mateusz „Tromba” Trąbka vs Tomasz „Gimper” Działowy (walka wieczoru),
  • Agata „Fagata” Fąk vs Monika „Mona” Kociołek (co-main event),
  • Sergiusz „Nitro” Górski vs Marcin „Xayoo” Majkut (co-main event),
  • Krystian „Krycha” Wilczak vs Maksymilian „Wiewiór” Wiewiórka (o pas kat. półśredniej),
  • Piotr „Szeli” Szeliga vs Norman Parke,
  • Robert Karaś vs Adam „AJ” Josef,
  • Alan „Alanik” Kwieciński vs Mateusz „Muran” Murański,
  • Mariusz „Hejter” Słoński vs Dawid Malczyński,
  • Katarzyna „Laluna” Alexander vs Klaudia „Sheeya” Kołodziejczyk.

Karta walk nie powinna ulec zmianom, ale jak wiadomo, zawsze przydarzyć się mogą kontuzje na ostatnią chwilę, a ponadto, włodarze mogą zaskoczyć wstawiając dodatkową walkę nawet w przeddzień gali. Jedno jest pewne, na „czternastce” na pewno nie zabraknie wielkich emocji. Poniżej pokrótce opisujemy pojedynki, które będzie można oglądać.

Katarzyna „Laluna” Alexander vs Klaudia „Sheeya” Kołodziejczyk

Na dobry początek walka kobiet, w której zmierzy się słynna trenerka personalna, Klaudia „Sheeya” Kołodziejczyk oraz znana z występu w programie „Królowe Życia” Katarzyna „Laluna” Alenxander. Tutaj faworytką bez wątpienia będzie 20-letnia Kołodziejczyk, która prowadzi zdrowy tryb życia, a na jednej z konferencji własnymi udami zmiażdżyła arbuza. Laluna jest o 19 lat starsza, a ponadto, twierdzi, że do tej walki schudła kilkanaście kilogramów. Jeśli jest to prawda, tak znaczna redukcja w krótkim czasie może się bardzo niekorzystnie odbić na kondycji i przygotowaniu fizycznym.

Czytaj również:  Znamy rywala Jacka Murańskiego!

Mariusz „Hejter” Słoński vs Dawid Malczyński

W kolejnej walce zmierzy się dwóch zawodników ze sporym doświadczeniem w oktagonie, przynajmniej jak na warunki freak show fight. Malczyński z bilansem 5-2 to jeden z etatowych zawodników federacji. Na ostatniej gali bardzo szybko pokonał Pawła Sikorę. Hejter ma na koncie cztery walki, z czego dwie wygrał. Obie wygrane notował przed czasem – przez poddanie i nokaut. Jest o 6 cm niższy od swojego rywala, co w tym zestawieniu może mieć spore znaczenie. Malczyński wydaje się również dużo silniejszy od swojego rywala i to właśnie on jest zdecydowanym faworytem.

Alan „Alanik” Kwieciński vs Mateusz „Muran” Murański

W zestawieniu, w którym pojawia się nazwisko „Murański” dymów zabraknąć nie może. Niezależnie czy jest to Muran senior czy Muran junior. Tym razem do oktagonu wejdzie młodszy z rodu Murańskich, aby sprawdzić się z Alanem „Alanikiem” Kwiecińskim. Tutaj atutem po stronie Kwiecińskiego będzie większe doświadczenie oraz umiejętności w kickboxingu. Murański poprawił swoje umiejętności od pierwszej walki, a ponadto dysponuje mocną szczęką. A zatem, faworytem tego pojedynku będzie Kwieciński, ale na pewno nie należy tu przekreślać szans Murana na sprawienie niespodzianki.

Fame MMA 14 – Robert Karaś vs Adam „AJ” Josef

Robert Karaś to gość, którego najłatwiej podsumować słowem: niezniszczalny. To rekordzista świata w pięciokrotnym Iron Manie. To zawody triathlonowe, w których pokonać trzeba: 19 km pływając, 900 km na rowerze i 211 km w biegu. Nie dziwi zatem fakt, że 33-latem postanowił poszukać nowych wyzwań i postawił na sporty walki. Adam Josef jest trenerem personalnym, a jego filmiki na Youtubie ogląda coraz więcej fanów. Ma za sobą doskonały występ w Ninja Warrior. A zatem, do oktagonu wejdzie dwóch sportowców z krwi i kości. Dla obu będzie to jednak debiut w K-1, a to właśnie w tej formule toczyć się będzie pojedynek. Na korzyść AJ przemawiają warunki fizyczne: Jest o 14 cm wyższy i ponad 20 kg cięższy. Czy Karaś zdoła swoim hartem i nadludzką wytrzymałością zneutralizować walory fizyczne rywala i wygrać walkę? Tutaj ciężko jednoznacznie wskazać faworyta.

Fame MMA 14 – Piotr „Szeli” Szeliga vs Norman Parke

To kolejna walka na miarę Fame MMA, federacji, która nie boi się odważnych rozwiązań. Zawodnicy zmierzą się w klatce rzymskiej o wymiarach 3×3. Dla Szeligi będzie to druga taka walka. W pierwszej okazał się lepszy od Murana Seniora. Pierwsza runda będzie toczona na zasadach boksu, natomiast pozostałe dwie w MMA. Gdybyśmy mieli patrzeć wyłącznie na sportowy aspekt tego pojedynku, jedynym słusznym faworytem jest Norman Parke, który przecież ma za sobą blisko 40 walk w profesjonalnym MMA. Po swojej stronie ma także warunki fizyczne. Jednak w klatce 3×3 wydarzyć się może wszystko i choć Stormin będzie murowanym faworytem, Szeliga może pokusić się o sprawienie dużej niespodzianki w tym zestawieniu.

Czytaj również:  Denis Załęcki odpowiada Kamiszce!

Krystian „Krycha” Wilczak vs Maksymilian „Wiewiór” Wiewiórka

Na Fame MMA 14 odbędzie się jedna walka o pas mistrzowski, a zmierzą się w niej: Krystian „Krycha” Wilczak oraz Maksymilian „Wiewiór” Wiewiórka. Aktualnym mistrzem jest Wiewiórka, który na poprzedniej gali wypunktował Adriana Polańskiego. Obaj zawodnicy dysponują już sporym doświadczeniem. Wiewiór ma na koncie cztery walki, z czego trzy wygrane. Krycha z kolei wchodził do oktagonu sześciokrotnie i pięciokrotnie wygrywał. Wiewiór na pewno dysponuje jednak lepszym przygotowaniem, techniką, a jego progres od pierwszej walki jest imponujący. Bukmacherzy i typerzy są pewni, że mistrz zachowa pas na swoich barkach, jednak przy tej walce warto zachować ostrożność. Krycha już niejednokrotnie był skazywany na porażkę i takie walki wygrywał.

Fame MMA 14 – Sergiusz „Nitro” Górski vs „Marcin „Xayoo” Majkut

Jest to pojedynek gości o rekordowych zasięgach i pierwszy co-main event na gali Fame MMA 14. Nitro debiutował na poprzedniej gali i dość niespodziewanie przegrał z Pawłem „Unboxallem” Smektalskim. Biorąc jednak pod uwagę, że już w pierwszej rundzie wypluwał płuca, utrzymanie się przez trzy rundy było sporym wyczynem. Słaba kondycja Nitro to efekt nałogowego palenia papierosów. Od wyrobów nikotynowych nie stroni jednak także Marcin „Xayoo” Majkut, a zatem pod tym względem może to być walka dość wyrównana. Zwłaszcza, że Nitro ma za sobą debiut i wejdzie do oktagonu pewniejszy, podczas gdy Xayoo na Fame MMA 14 zadebiutuje w tej roli. Walka będzie prowadzona w formule K-1. Faworytem jest Majkut, ale Górski ma możliwości, by powalczyć o pierwsze zwycięstwo.

Fame MMA 14 – Agata „Fagata” Fąk vs Monika „Mona” Kociołek

Drugi Co-main event na hali Fame MMA 14 to pojedynek dwóch influencerek cieszących się dużą popularnością zwłaszcza wśród młodych odbiorców. Fagata ma za sobą debiut. W trakcie gali High League 2 została jednak całkowicie zdominowana i rozbita w pierwszej rundzie przez Laxy Chaplin. Z kolei Mona, członkini Teamu X zadebiutuje w oktagonie. Panie od jakiegoś czasu toczą między sobą konflikt, jednak ciężko powiedzieć, na ile jest to konflikt medialny w celu lepszego sprzedania walki. Ciężko tu wskazać faworytkę. Przewagę mentalną powinna mieć zwłaszcza na początku Fagata, która do oktagonu wejdzie po raz drugi, w odróżnieniu od debiutującej Mony.

fame mma 14

Mateusz „Tromba” Trąbka vs Tomasz „Gimper” Działowy

Czas na walkę wieczoru Fame MMA 14, w której zmierzą się: Mateusz „Tromba” Trąbka i Tomasz „Gimper” Działowy. Sumując subskrypcje obu tych youtuberów uzyskamy liczbę bliską 4 milionów. Całkiem nieźle. Nie jest tajemnicą, że Gimper od wielu lat uczęszcza na siłownie, a od kilku miesięcy intensywnie trenuje sporty walki. Tromba góruje jednak warunkami fizycznymi, ale tu trzeba zauważyć, że do walki musiał on sporo schudnąć w krótkim czasie. To jak wiadomo nie wpływa korzystnie na wydolność organizmu. Ciężko zatem ocenić, jak odchudzanie wpłynie na Trąbkę. Mimo wszystko, to właśnie on jest faworytem bukmacherów, choć naszym zdaniem spora część graczy będzie tu typować odwrotnie.

Czytaj również:  Boxdel mocno na temat Don Kasjo i gali PRIME!
Fame MMA 14

Gdzie można oglądać Fame MMA 14?

Fame MMA 14 zbliża się wielkimi krokami. Organizatorzy jak zwykle stanęli na wysokości zadania kompletując imponującą kartę walk, w której nie brakuje mocnych zestawień, które ponownie przyciągną przed ekrany telewizorów i monitorów miliony fanów. Gala Fame MMA 14 odbędzie się już 14 maja 2022. Galę będzie można oglądać po wykupieniu dostępu na oficjalnej stronie federacji. Możliwość oglądania gali będą mieli również klienci korzystający z usług Polsat Box oraz Polsat Box Go. W sprzedaży wciąż dostępne są bilety na wydarzenie, które odbędzie się w krakowskiej Tauron Arenie.

Zakłady bukmacherskie na Fame MMA 14 będzie można obstawiać w serwisie bukmachera Betclic, który jest oficjalnym sponsorem federacji. W zestawieniu mamy kilka walk z murowanymi faworytami, jak również kilka walk, w których wskazanie faworyta wydaje się dużo trudniejsze. Na pewno warto śledzić ostatnie dni przygotowań, konferencje oraz materiały dodatkowe, które pozwolą dowiedzieć się więcej o poszczególnych walkach na Fame MMA 14. Może to być spore ułatwienie dla osób planujących obstawianie walk na tej gali.