FAME MMA 14 karta walk i wyniki

Gala Fame MMA 14 odbyła się 14 maja 2022 roku w Tauron Arenie w Krakowie. Podczas tego wydarzenia tak samo, jak poprzednio organizatorzy zaplanowali raptem 9 walk. Pomimo tego, że liczba starć ponownie była mniejsza niż na kilku poprzednich galach to jednak kibice nie mogli narzekać na poziom, bowiem ten do najniższych na pewno nie należał.

Opis gali FAME MMA 14

Gala rozpoczęła się od walki kobiet, które do ringu mogły wnieść maksymalnie 69 kg masy swojego ciała. Walczyły Katarzyna Alexander, a także Wiktoria Jaroniewska. Starcie było naprawdę na dobrym poziomie, panie dały z siebie wszystko. Zwyciężczynią została popularna “Wiki”, chociaż walka była na tyle wyrównana, że werdykt sędziów nie był tak naprawdę jednogłośny.

W kategorii półśredniej walczyli Dawid Malczyński, a także Mariusz Słoński. Ten pierwszy chciał zapracować na kolejną walkę o pas wygrywając z kolejnymi przeciwnikami. Tego wieczoru to mu się udało, ponieważ pokonał “Hejtera” po technicznym nokaucie już w 1 rundzie. Najpierw lewy prosty sprawił, że obalenie rywala i sprowadzenie do parteru nie było niczym trudnym. Później dołożył jeszcze serię ciosów, po czym sędzia był zmuszony do przerwania walki.

W limicie do 96 kg walczyli Alan Kwieciński oraz Mateusz Murański, dla którego był to powrót na galę po pewnym czasie i przegranej walce z Arkadiuszem Tańculą. Tak naprawdę przebieg walki był mocno niespodziewany, ponieważ to Murański był w tym starciu górą, aczkolwiek do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był werdykt sędziów. Ci jednak orzekli o niejednoznacznej wygranej tego zawodnika.

Po raz pierwszy na gali Fame MMA zawalczył Adam Josef, którego przeciwnikiem był Mateusz Janusz. Walka odbyła się w kategorii open na zasadach kickboxingu w małych rękawicach. Górą w tym starciu był “AJ”, który załatwił sprawę bardzo dobrym highkickiem z kolana w głowę swojego przeciwnika jeszcze w czasie trwania 1 rundy. Na pewno był to najbardziej efektowny nokaut w tej organizacji od pewnego czasu, a na pewno najlepszy moment tego wieczoru.

Czytaj również:  FAME MMA 11 karta walk

Starcie w obronie pasa

Kolejny pojedynek miał dosyć spore znaczenie, ponieważ było to starcie o pas mistrzowski w kategorii półśredniej. Maksymilian Wiewiórka walczył z Krystianem Wilczakiem. Dla tego pierwszego, który był mistrzem to pierwsza walka w obronie tytułu pasa mistrzowskiego. Emocji było bardzo dużo, bowiem jeden, jak i drugi zawodnik chciał wygrać walkę, ale mógł to zrobić tylko jeden z nich. Starcie po 3 rundach nie zakończyło się, a więc to sędziowie musieli orzec, który z zawodników wygrał. Jednogłośnie oznajmili, że górą jest “Wiewiór”, przez co pas pozostał w jego posiadaniu.

Później również działo się bardzo dużo. Norman Parke stoczył swoją kolejną walkę w Fame MMA. Zawodnik z Irlandii Północnej walczył z Piotrem Szeligą. Walka ta odbyła się w kategorii open w klatce rzymskiej. Trwała ona 1 rundę przez 15 minut. Od początku widać było o wiele większe umiejętności “Stormina”. Jak jeszcze pierwszych kilka minut polski zawodnik jakoś dawał radę, tak później zaczęło mu brakować sił, czego efektem było sprowadzenie go do parteru. To już samo w sobie w tej organizacji oznacza koniec walki, ponieważ za chwilę przychodzą ciosy na głowę. Tak było i w tym przypadku. Norman Parke wykorzystał przewagę, że to rywal leży na plecach i obijał go aż do momentu, kiedy sędzia postanowił przerwać i zakończyć pojedynek.

Po raz pierwszy w Fame MMA 2 walki były określane jako co-main event. Pierwszą z nich był pojedynek kobiet w kategorii koguciej. W niej zmierzyły się Agata Fąk, a także Monika Kociołek. Obie panie były debiutantkami w federacji. Zwyciężyła ta pierwsza, a więc popularna “Fagata”, która nie potrafiła jednak w czasie trwania 3 rund znokautować swojej rywalki. O jej wygranej musieli zadecydować sędziowie i ci orzekli, że zwyciężyła jednogłośnym werdyktem.

Druga z walk co-main event to pojedynek w kategorii lekkiej na zasadach kickboxingu. Sergiusz Górski zmierzył się z Marcinem Majkutem. Dla “Nitro” była to 2 porażka w Fame MMA i kolejny raz w dosyć brutalnym stylu. Jak jeszcze z “Unboxallem” dał radę wytrzymać pełen dystans walki, tak w tym przypadku został znokautowany jeszcze w czasie trwania 1 rundy. Kombinacja ciosów pięściami i kopnięcia kolanem w brzuch była na tyle efektywna, że zmusiła sędziego do zakończenia walki.

Czytaj również:  Fame MMA 5 karta walk i wyniki

Ostatni pojedynek tego wieczoru to walka pomiędzy Tomaszem Działowym, a Mateuszem Trąbką. Panowie walczyli w limicie wagowym do 81 kg. Dla jednego, jak i dla drugiego z zawodników był to debiut w MMA, więc na pewno istotne było pokazanie się z dobrej strony, aczkolwiek to “Tromba” był faworytem i na nim ciążyła presja. Ostatecznie podołał jej, ponieważ udało mu się znokautować swojego przeciwnika w 2 rundzie. Sprowadził go do parteru i tam zasypał gradem ciosów. Działo się to tak naprawdę na 15 sekund przed jej zakończeniem. Ciosy były nieco chaotyczne, ponieważ wyglądały one jak typowe uderzenie młotkiem. Były jednak na tyle skuteczne, że sędzia musiał przerwać walkę. “Gimper” się nie popisał, bo dał się zdominować od samego początku.

FAME MMA 14 karta walk:

Fame 14: Gimper vs. Tromba[edytuj | edytuj kod]

  • Walka w umownym limicie -81kg: (Main Event)  Tomasz „Gimper” Działowy –  Mateusz „Tromba” Trąbka

Zwycięstwo Tromby przez TKO (ciosy pięściami w parterze) w 2 rundzie

  • Walka w kategorii lekkiej: (Kick-boxing/K-1, Co-Main Event)  Sergiusz „Nitro” Górski –  Marcin „Xayoo” Majkut

Zwycięstwo Xayoo przez TKO (ciosy pięściami i kopnięcie kolanem) w 1 rundzie

  • Walka kobiet w kategorii koguciej: (Co-Main Event)  Agata „Fagata” Fąk –  Monika „Mona” Kociołek

Zwycięstwo Fagaty przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach

  • Walka w kategorii open: (1 runda boks, w klatce rzymskiej)  Norman „Stormin” Parke –  Piotr „Szeli” Szeliga

Zwycięstwo Stormina przez TKO (ciosy pięściami w parterze) w 2 rundzie

  • Walka o pas mistrzowski Fame MMA w kategorii półśredniej:  Maksymilian „Wiewiór” Wiewiórka (c) –  Krystian „Krycha” Wilczak

Zwycięstwo Wiewióra przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach

  • Walka w kategorii open: (Kick-boxing/K-1 w małych rękawicach)  Adam „AJ” Josef –  Mateusz „Matt Fit Lovers” Janusz
Czytaj również:  FAME MMA 7 karta walk i wyniki

Zwycięstwo AJ’a przez KO (kopnięcie kolanem w głowę) w 1 rundzie

  • Walka w umownym limicie -96kg:  Alan „Alanik” Kwieciński –  Mateusz „Muran” Murański

Zwycięstwo Murana przez nie jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach

  • Walka w kategorii półśredniej:  Dawid Malczyński –  Mariusz „Hejter” Słoński

Zwycięstwo Malczyńskiego przez TKO (lewy prosty i ciosy w parterze) w 1 rundzie

  • Walka kobiet w limicie umownym -69kg:  Katarzyna „Lala Laluna” Alexander –  Wiktoria „Wiki” Jaroniewska

Zwycięstwo Wiki przez nie jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach