FAME MMA 10 karta walk i wyniki

Najważniejsza, ponieważ 10, jubileuszowa gala Fame MMA 10 po raz kolejny, bowiem już 4 z rzędu odbyła się w Hotelu DoubleTree by Hilton w Łodzi. Wydarzenie to odbyło się 15 maja 2021 roku. Jak można było przewidzieć, z tej okazji organizatorzy wymyślili coś specjalnego, co zdecydowanie przyciągnęło bardzo dużą ilość zainteresowanych osób. Chodziło tu nie tylko o walki o pas mistrzowski, ale dodatkową ciekawostkę w Main Event.

Opis gali FAME MMA 10

Zanim doszło do fajerwerków w postaci najciekawszych walk tego wieczoru całość rozpoczęła się od pojedynku pomiędzy Dawidem Ambroziakiem, a Piotrem Szczurkiem. Wydawało się, że “Ambro”, który już kilka niezłych walk w organizacji Fame MMA stoczył będzie tutaj faworytem. Stało się jednak inaczej, ponieważ górą był “Miejski Drwal”. Walka stała jednak na naprawdę dobrym poziomie i trwała pełen dystans, stąd też werdykt o jednogłośnym zwycięstwie Szczurka przez sędziów.

Na gali pojawiali się kolejni debiutanci. Wśród nich byli Michał Gała, a także Mikołaj Śmieszek. Pojedynek w kategorii średniej stał na całkiem niezłym poziomie, a zakończył się po upływie 3 regulaminowych rund, stąd też to sędziowie musieli zadecydować o tym, kto tę walkę wygra. Jednogłośnie orzekli o triumfie Michała Gały.

Widocznie organizatorzy na tyle polubili styl bycia i styl walki Gabriela Al-Sulwi, że coraz chętniej zapraszali go na galę. Tym razem przeciwnikiem “Araba” był Łukasz Lupa i został on pokonany. Była to już 3 walka podczas tej gali, w której nie doszło do przedwczesnego zakończenia i to sędziowie musieli o wszystkim decydować. Al-Sulwi był na przestrzeni tych kilkunastu minut aktywniejszy i tak też jednogłośnie stwierdzili sędziowie.

W kategorii półśredniej zawalczyli Amadeusz Roślik, a także Mateusz Gąsiewski. W tym pojedynku doszło do przełomu, ponieważ po serii walk na pełnym dystansie w końcu doszło do nokautu. Roślik, a więc popularny “Ferrari” znokautował swojego rywala w 2 rundzie po ciosach zadanych w parterze. Oszołomiony “Haribo” nie był w stanie kontynuować walki, nie był w stanie się bronić i sędzia musiał ją przerwać.

Czytaj również:  FAME MMA 8 karta walk i wyniki

Po tym pojedynku po raz kolejny zawodnicy rywalizowali w kategorii półśredniej. Tym razem Alan Kwieciński zmierzył się z Piotrem Pająkiem. Zwycięzcą w tym przypadku okazał się ten drugi, który przez duszenie gilotynowe w 2 rundzie zmusił “Alanika” do odklepania, a tym samym do poddania się i zakończenia walki na swoją niekorzyść.

6 walka tego wieczoru, a więc ostatnia bez żadnej większej stawki i dobra zapowiedź tego, co miało dziać się później to pojedynek Arkadiusza Tańculi z Mateuszem Murańskim. Wiele mówiło się o konflikcie “AroYa” z rodziną Murańskich. Jak wspominał ten pierwszy, Mateusz nie radził sobie z hejtem. W tej walce także nie poradził sobie ze swoim rywalem i przegrał na punkty po jednogłośnym werdykcie sędziów.

Walki o pas mistrzowski

Po rozwiązaniu przynajmniej jednego konfliktu z udziałem Murańskiego i Tańculi doszło w końcu do tego, co najciekawsze, a więc pierwsza z walk o pas mistrzowski. Tutaj na szali był tytuł kobiet w kategorii koguciej. Marta Linkiewicz walczyła z Kamilą Wybrańczyk. Górą była popularna “Linkimaster”, która wygrała przez decyzję sędziów, aczkolwiek ich werdykt nie był jednogłośny. Wskazuje to tylko na to, że walka stała na dobrym poziomie i obie panie za wszelką cenę chciały zdobyć pas. Jej posiadaczką została jednak Linkiewicz.

Po raz kolejny w obronie swojego pasa mistrzowskiego Fame MMA w kategorii półśredniej stanął Dawid Malczyński. Jego przeciwnikiem był Adrian Polański. Po raz pierwszy podczas walk na galach freak fight “Bocian” okazał się słabszy od swojego rywala, przez co nie obronił pasa. Nowym mistrzem został “Polak”, który przez świetny lewy sierpowy znokautował swojego rywala już w 2 rundzie.

Ciekawe wydarzenia w walkach o pas spowodowały, że mieliśmy coraz większe emocje, a do zakończenia gali pozostały raptem 2 walki. Najpierw w co-main event Marcin Dubiel walczył z Cezarym Nykielem. W walce w kategorii półśredniej zwyciężył Dubiel, który zmusił swojego rywala do poddania po duszeniu gilotynowym w 2 rundzie. Koniec walki oznaczał, że można było przejść do walki wieczoru i ozdoby jubileuszowej 10 gali Fame MMA.

Czytaj również:  XTB KSW 77 - podsumowanie gali!

Niecodzienna stawka

Ostatnia walka na gali w Łodzi to pojedynek o pas mistrzowski “Króla” federacji. Dodatkową stawką była sztabka złota o wartości 1 kg. Pojedynek odbył się dodatkowo na zasadzie limitu wagowego do 84 kg. Pojedynek ze sobą stoczyli Kasjusz Życiński, a także Norman Parke. Od dawna “Don Kasjo” żądał od organizacji wartościowego rywala z UFC i takiego też dostał.

Pojedynek toczył się na dystansie 5 rund i tyle też się odbyło. Widać było dużo większe umiejętności po stronie “Stormina”, aczkolwiek Życiński był niesamowicie ambitny i dawał z siebie, ile tylko mógł. Ostatecznie jednak Polak musiał uznać wyższość zawodnika z Irlandii Północnej, aczkolwiek podziwu o jego woli walki i potencjale nie było końca, wszak stawił czoło profesjonaliście i pomimo tego, że przegrał to na pewno pozostawił po sobie dobre wrażenie.

FAME MMA 10 karta walk:

Fame 10: Don Kasjo vs. Parke

  • Walka o pas mistrzowski „Króla” oraz 1 kg sztabkę złota w umownym limicie -83.9 kg: (Boks, Main Event)  Kasjusz „Don Kasjo” Życiński –  Norman „Stormin” Parke

Zwycięstwo Stormina przez jednogłośną decyzję sędziów po 5 rundach

  • Walka w kategorii półśredniej: (Co Main-Event)  Marcin Dubiel –  Cezary „Czaro” Nykiel

Zwycięstwo Dubiela przez poddanie (duszenie gilotynowe) w 2 rundzie

  • Walka o mistrzostwo Fame MMA w kategorii półśredniej:  Dawid „Bocian” Malczyński (c) –  Adrian „Polak” Polański

Zwycięstwo Polaka przez KO (lewy sierpowy + ciosy pięściami) w 2 rundzie

  • Walka o pas mistrzowski Fame MMA kobiet w kategorii koguciej:  Marta „Linkimaster” Linkiewicz –  Kamila „Kamiszka” Wybrańczyk

Zwycięstwo Linkimaster przez niejednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach

  • Walka w kategorii półciężkiej:  Arkadiusz „AroY” Tańcula –  Mateusz „Muran” Murański

Zwycięstwo AroY’a przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach

  • Walka w kategorii półśredniej:  Alan „Alanik” Kwieciński –  Piotr Pająk
Czytaj również:  FAME MMA 2 karta walk i wyniki

Zwycięstwo Pająka przez poddanie (duszenie gilotynowe) w 2 rundzie

  • Walka w kategorii półśredniej:  Amadeusz „Ferrari” Roślik –  Mateusz „Haribo” Gąsiewski

Zwycięstwo Ferrariego przez TKO (ciosy pięściami w parterze) w 2 rundzie

  • Walka w umownym limicie -90 kg:  Gabriel „Arab” Al-Sulwi –  Łukasz Lupa

Zwycięstwo Araba przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach

  • Walka w kategorii średniej:  Michał Gała –  Mikołaj Śmieszek

Zwycięstwo Gały przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach

  • Walka w kategorii półśredniej:  Dawid „Ambro” Ambroziak –  Piotr „Miejski Drwal” Szczurek

Zwycięstwo Miejskiego Drwala przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach