FAME MMA 1: Karta walk i wyniki

FAME MMA 1 odbyło się 30 czerwca 2018 roku to dosyć istotna data, jeśli chodzi o organizację Fame MMA. Wówczas w hali widowiskowo sportowej w Koszalinie odbyła się premierowa gala. W przypadku tej organizacji toczy się walki na zasadach MMA, aczkolwiek konkretny pojedynek może być zakontraktowany na innych, na przykład boksie. Tutaj w przeciwieństwie do KSW, gdzie walczą profesjonaliści, tu mamy do czynienia z osobami ze świata medialnego. Walczą zatem youtuberzy, influencerzy, także raperzy i inni celebryci.

Do właścicieli, a także współtwórców organizacji Fame MMA należą Wojciech Gola, Michał Baron, Krzysztof Rozpara, a także Rafał Pasternak. Warto powiedzieć, że Rozpara po kilku latach i galach zdecydował się na odejście.

Zasady gali

Pierwsza zorganizowana gala w Koszalinie przyniosła 8 walk. 5 z nich odbyło się w kategorii open, gdzie nie było limitu wagowego. 1 pojedynek był w kategorii półśredniej, natomiast 2 w wadze ciężkiej. W tej odbyła się również walka o pierwszy pas mistrzowski Fame MMA.

Warto powiedzieć o tym, że zanim dojdzie do walki obaj walczący zawodnicy muszą wystąpić na konferencji prasowej, która składa się z dwóch części, a każda z nich jest w innym terminie. Pojedynek dwóch zawodników zazwyczaj ma być zwieńczeniem oraz rozwiązaniem konfliktu, który powstał wcześniej, przeważnie w mediach społecznościowych.

Opis gali

Wydarzeniem wieczoru był pojedynek Boxdel kontra Guzik. Chodzi tutaj oczywiście o jednego z właścicieli Michała Barona, a także Jakuba Szymańskiego, który jest streamerem. Pojedynek ten miał wyłonić pierwszego mistrza w kategorii ciężkiej.

Zanim jednak doszło do tego pojedynku, odbyło się 7 walk. Pierwszą z nich był pojedynek pomiędzy Michałem Bogawskim i Sebastianem Nowakiem. Była to walka w kategorii ciężkiej. Tutaj doszło do nokautu technicznego w 3 rundzie. Nowakowi udało się obalić swojego przeciwnika, a potem zasypać go gradem ciosów pięściami. Sędzia widząc to zajście musiał przerwać walkę. Dzięki temu popularny “Ztrolowany” przeszedł poniekąd do historii organizacji, ponieważ to on jako pierwszy wygrał walkę w Fame MMA.

Czytaj również:  WOTORE 6: Podsumowanie gali!

Po nich do ringu wyszli Marek Wilczak, a także Łukasz Lupa. To starcie trwało o wiele krócej, aniżeli poprzednie, ponieważ Lupa pokonał popularnego “Maro” już na etapie 1 rundy. Dobry cios podbródkowy sprawił, że sędzia pojedynku musiał odliczać Wilczaka. Ten w czasie 10 sekund od upadku nie zdążył wstać i starcie zostało zakończone. Był to pojedynek w kategorii open.

Kolejna walka bez limitu wagowego, która odbyła się wówczas w Koszalinie to starcie Huberta Korczaka, a także Krystiana Wilczaka. Zwycięzcą w tym przypadku okazał się popularny “Krycha”, który zwyciężył przez nokaut techniczny w 2 rundzie. Przejął dosyć mocno inicjatywę w pojedynku i zasypał swojego przeciwnika gradem ciosów pięściami, po czym jego rywal opadł na matę. Sędzia przerwał walkę.

Nokautów na gali Fame MMA 1 nie było końca, ponieważ w następnym starciu Michał Handke znokautował Maksymiliana Wiewiórkę. Do nokautu technicznego doszło w 2 rundzie. Handke uderzał popularnego “Wiewióra” pięściami na tyle celnie i mocno, że ten padł na matę. To była kolejna, już 3 z rzędu walka w kategorii open. W ten oto sposób byliśmy na półmetku gali, odbyło się 4 z 8 zaplanowanych walk.

5 walka na gali Fame MMA 1 odbyła się pomiędzy Dawidem Ambroziakiem, a Dawidem Ozdobą. Po raz pierwszy tego wieczoru nie doszło do nokautu, a do poddania, ponieważ popularny “Ambro” wygrał walkę już w 1 rundzie przez duszenie popularnego “Surfera” zza pleców. Ten był zmuszony do odklepania. Walka ta odbyła się w kategorii półśredniej.

Starcie Piotra Celeja, a także Krzysztofa Olczaka była jak do tej pory najbardziej zacięta, ponieważ do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był werdykt sędziów. Pojedynek odbył się na specjalnych, ale dosyć niecodziennych zasadach, ponieważ była to walka rycerska, gdzie zawodnicy nie walczyli pięściami, ale z pomocą mieczy i tarcz. Aktywniejszy był Olczak i to w jego stronę punktowali sędziowie (29-23). Wydaje się, że to było najciekawsze wydarzenie tego wieczoru, ponieważ na typowych galach freak fight do takich starć po prostu nie dochodzi.

Czytaj również:  XTB KSW 77 - podsumowanie gali!

Przedostatnie starcie również przyniosło sporo emocji i toczyło się na pełnym dystansie. Daniel Zwierzyński pokonał Adriana Polańskiego przez jednogłośną decyzję sędziów po upływie 3 rund. Była to 4 walka w kategorii open na typowych zasadach boksu i była całkiem niezłą zapowiedzią walki wieczoru, która odbyła się bezpośrednio po tym pojedynku.

Walka o pierwszy pas Fame MMA

W Koszalinie kibice czekali na to, co najciekawsze i w końcu się doczekali. Do ringu wyszli Michał Baron, a także Jakub Szymański. Popularny “Boxdel”, a więc jeden ze współwłaścicieli organizacji Fame MMA załatwił sprawę bardzo szybko, ponieważ już na etapie 1 rundy. Wówczas doszło do nokautu technicznego. Baron pokonał Szymańskiego poprzez ciosy pięściami, po czym jego rywal padł na matę i sędzia był zmuszony do zakończenia pojedynku. Dzięki temu organizacja zyskała pierwszego mistrza z pasem, którym była osoba współtworząca premierową galę.

FAME MMA 1: Karta walk:

  • Walka o pas mistrzowski Fame MMA w kategorii ciężkiej: (Main Event)  Michał „Boxdel” Baron –  Jakub „Guzik” Szymański

Zwycięstwo Boxdela przez TKO (ciosy pięściami) w 1 rundzie

  • Walka w kategorii open: (Boks, Co-Main Event)  Daniel „Magical” Zwierzyński –  Adrian „Polak” Polański

Zwycięstwo Polaka przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach

  • Walka w kategorii open: (Pojedynek rycerski)  Piotr Celej –  Krzysztof Olczak

Zwycięstwo Olczaka przez jednogłośną decyzję sędziów (29-23) po 3 rundach

  • Walka w kategorii półśredniej:  Dawid „Ambro” Ambroziak –  Dawid „Surfer” Ozdoba

Zwycięstwo Ambra przez poddanie (duszenie zza pleców) w 1 rundzie

  • Walka w kategorii open:  Michał Handke –  Maksymilian „Wiewiór” Wiewiórka

Zwycięstwo Handke przez TKO (ciosy pięściami) w 2 rundzie

  • Walka w kategorii open:  Hubert „Ken” Korczak –  Krystian „Krycha” Wilczak

Zwycięstwo Krychy przez TKO (ciosy pięściami) w 2 rundzie

  • Walka w kategorii open:  Marek „Maro” Wilczak –  Łukasz Lupa
Czytaj również:  KSW 76 - podsumowanie gali

Zwycięstwo Lupy przez KO (cios podbródkowy) w 1 rundzie

  • Walka w kategorii ciężkiej:  Michał „Łysy Bogas” Bogawski –  Sebastian „Ztrolowany” Nowak

Zwycięstwo Ztrolowanego przez TKO (ciosy pięściami w parterze) w 3 rundzie: