Fame Friday Arena 2 – zapowiedź gali i karta walk

Fame Friday Arena 2

Gala Fame Friday Arena 2 to druga odsłona nowego cyklu gal organizowanych przez federację FAME. Organizacja odwiedza nowe miasta, a gale w tym cyklu są organizowane w piątki. Podczas drugiej odsłony czeka nas rewanżowy pojedynek dwóch włodarzy, Pawła Jóźwiaka z FEN oraz Michała Barona z Fame. W sumie federacja przygotowała jedenaście emocjonujących walk. Gala Fame Friday Arena 2 odbędzie się już 29 września w Szczecinie.

Zapowiedź gali Fame Friday Arena 2

Fame Friday Arena to nowy cykl gal zapoczątkowany przez organizację Fame. Jak sama nazwa wskazuje, w odróżnieniu od głównych gal „numerowany” przypadających na soboty, cykl Fame Friday Arena będzie obejmował gale piątkowe. Ponadto, organizacja będzie odwiedzała miasta, w których jeszcze nie gościła. I tak, gala Fame Friday Arena 2 odbędzie się w Szczecinie, w Netto Arenie. Main Eventem tej gali będzie rewanżowy pojedynek dwóch włodarzy, czyli Pawła Jóźwiaka, czyli Prezesa FEN oraz Michała „Boxdela” Barona, jednego z włodarzy FAME. Ciekawie zapowiada się drugi co-main event, w którym Daniel Ostaszewski i Michał Baron będą rywalizować w formule boksu bez limitu czasowego.

Pełna karta walk na galę Fame Friday Arena 2

Na gali Fame Friday Arena 2 odbędzie się w sumie 11 pojedynków: 5 w formule MMA, 5 w formule K-1 na małe rękawice oraz jedna w boksie w małych rękawicach, bez limitu czasowego. Tak prezentuje się pełna karta walk na piątkową galę:

 • Paweł „Prezes FEN” Jóźwiak vs Michał „Boxdel” Baron (K-1)
 • Daniel „Ostry” Ostaszewski vs Kacper „Crusher” Błoński (boks bez limitu czasowego)
 • Jose „Josef Bratan” Simao vs Maksymilian „Wiewiór” Wiewiórka (K-1)
 • Adrian „Polak” Polański vs Arkadiusz Tańcula (MMA)
 • Alan Kwieciński vs Dominik „Japoński Drwal” Zadora (MMA)
 • Marcin „Rafonix” Krasucki vs Marcin „Xayoo” Majkut (K-1)
 • Martyna „Brylantyna” Janusz vs Agata „Fagata” Fąk (K-1)
 • Filip Zabielski vs Robert „Satunator” Pasut (MMA)
 • Piotr Lisek vs Dariusz „Daro Lew” Kaźmierczuk (MMA)
 • Łukasz „Mandzio” Samoń vs Karol „Karolek” Dąbrowski (K-1)
 • Andrzej „Endi” Czysz vs Roger Salla (MMA)
Czytaj również:  UFC 291 - podsumowanie gali i wyniki walk!

Zapowiedź walki Prezes FEN vs Boxdel

W main-event gali Fame Friday Arena 2 zmierzy się Paweł Jóźwiak, włodarz federacji FEN oraz Michał Baron należący do grona włodarzy organizacji Fame. Pierwsza walka odbyła się na Fame MMA 17 w klatce rzymskiej. Zdecydowanie wygrał ją Boxdel. Prezes FEN po dwóch rundach nie był w stanie kontynuować starcia. Wiele mówiło się o tym, że do rewanżu może dojść do na podwórku Jóźwiaka, czyli w organizacji FEN, ale finalnie rewanżowy pojedynek odbędzie się na gali Fame Friday Arena 2. Od czasu ostatniego pojedynku Boxdel nie walczył ani razu, natomiast Prezes Fen wychodził do walki trzykrotnie. Przegrał z Marcinem Najmanem, a następnie wygrywał z Jackiem Murańskim i Ernestem Ivandą. Tym razem panowie zmierzą się w formule K-1, ale już w pełnowymiarowej klatce. Murowanym faworytem tego starcia ponownie będzie Boxdel.

Zapowiedź walki Ostry vs Crusher

W drugim co-main evencie gali Fame Friday Arena 2 w klatce zadebiutuje Daniel „Ostry” Ostaszewski. Trzeba przyznać, że w debiutanckiej walce czeka go bardzo trudne wyzwanie. Kacper Błoński ma już na koncie pięć walk, z czego trzy wygrane. Ostatnio przegrał jednak dwie walki z rzędu, z Marcinem Dubielem i Amadeuszem „Ferrari” Roślikiem. Ciężko nie odnieść wrażenia, że będzie to walka na przełamanie złej passy. Pojedynek będzie toczył się w formule boksu na małe rękawice, bez limitu czasowego. Crusher ma już doświadczenie w tego typu walkach – po 18 minutach starcia przegrał z Marcinem Dubielem. Ostry debiutuje zatem przeciwko wymagającemu rywalowi, a także w naprawdę trudnym formacie walki. To sprawia, że co-main event gali Fame Friday Arena 2 może mieć tylko jednego faworyta i jest nim Kacper „Crusher” Błoński.

Zapowiedź walki Josef Bratan vs Wiewiór

Pierwszym co-main eventem gali Fame Friday Arena 2 będzie pojedynek Jose Simao, rapera lepiej znanego jako Josef Bratan i Maksymiliana „Wiewióra” Wiewiórki, jednego z lepszych zawodników w obsadzie Fame. Wiewiór ma już na swoim koncie osiem pojedynków dla organizacji Fame. Po raz ostatni zawalczył w maju 2023 roku na gali Fame 18, na której pokonał Arkadiusza Tańculę. Gdyby to był pojedynek w formule MMA, Wiewiór byłby zdecydowanym faworytem tego zestawienia. Ale walka będzie toczyć się w formule K-1, w której Wiewiórka nie jest już tak mocny. Przekonaliśmy się o tym na gali Fame MMA 17, gdy Wiewióra pokonał Alan Kwieciński. To właśnie Josef Bratan odznaczający się znacznie lepszymi warunkami fizycznymi i rekordem 3-0 będzie faworytem tego zestawienia.

Czytaj również:  UFC Vegas 67: Strickland vs. Imavov - podsumowanie gali!

Gdzie oglądać galę Fame Friday Arena 2 na żywo?

Walkę Fame Friday Arena 2 będzie można tradycyjnie oglądać na platformie famemma.tv po wykupieniu dostępu w ramach PPV. Pakiet Basic kosztuje 34,99 zł, natomiast pakiet premium z lepszą jakością transmisji i dłuższym okresem VOD 39,99 zł. Dwie pierwsze walki z karty wstępnej będą transmitowane na oficjalnym kanale organizacji na YouTube. Początek gali Fame Friday Arena 2 zaplanowano na godzinę 19:30.