Fame Friday Arena 1 – zapowiedź gali i karta walk

Fame Friday Arena 1

Organizacja Fame rusza z kolejnym projektem, czyli Fame Friday Arena 1. Gale w piątek i odwiedziny w nowych miastach, w których jak dotąd Fame nie gościło – to najważniejsze założenia cyklu Fame Friday Arena. Przed nami inauguracyjna gala, która odbędzie się 21 lipca we Wrocławiu. Trzeba przyznać, że na galę Fame Friday Arena #1 włodarze przygotowali bardzo mocną kartę walk, w której pojawi się wielu debiutantów. Nowością będzie pojedynek, w którym zawodnicy będą mogli używać tylko jednej formuły walki.

Najważniejsze informacje o gali Fame Friday Arena 1

Duże zainteresowanie galami Fame, a także rosnące zaplecze zawodników sprawiło, że włodarze tej organizacji postanowili uruchomić nowy projekt pod nazwą Fame Friday Arena. Jak sama nazwa wskazuje, będzie to cykl gal organizowanych w piątek. Ponadto, gale z tego cyklu będą organizowane w miastach, w których jak dotąd organizacja Fame MMA jeszcze nie zagościła. A tych na mapie Polski jest bardzo dużo. I tak, inauguracyjny event Fame Friday Arena #1 zagości w Hali Stulecia we Wrocławiu. W ostatnim czasie grono zawodników Fame poszerzyło się o kilka znanych nazwisk, w tym o braci Simao. Na gali Fame Friday Arena #1 nie zabraknie zatem debiutantów!

Jak prezentuje się karta walk na Fame Friday Arena 1?

Na gali Fame Friday Arena #1 odbędzie się w sumie 10 pojedynków podzielonych na kartę wstępną i kartę główną. W karcie głównej mamy dwa co-main event oraz walkę wieczoru, w której zmierzy się Alberto Simao i Jakub „Kubańczyk” Flas. W oktagonie pojawi się także brat Alberto, Jose. Na gali swoje walki stoczą także bracia Tyburscy. Pełna karta walk na Fame Friday Arena #1 prezentuje się tak:

  • Alberto Simao vs. Jakub „Kubańczyk” Flas (K1 w małych rękawicach)
  • Filip „Filipek” Marcinek vs. Marcin Dubiel (K1 w małych rękawicach)
  • Jose „Josef Bratan” Simao vs. Kuba Nowaczkiewicz
  • Michał „Wampir” Pasternak vs. Paweł „Księżniczka” Tyburski (K1 w małych rękawicach)
  • Piotr „Świr” Świerczewski vs. Dariusz „Daro Lew” Kaźmierczuk
  • Dominik „Jaxu” Jax vs. Adrian „Medusa” Salamon (MMA kontra BJJ)
  • Piotr „Tybori” Tyburski vs. Tomasz „Zadyma” Gromadzi
  • Olga „Nanami Chan” Sałacka vs. Elizabeth „Lizi” Anorue
  • Aleksandr „Sasha” Muzheiko vs. Krystian „Profesor” Wilczak
  • Piotr „Edzio” Bylina vs. Kornel „Koro” Regel
Czytaj również:  Mateusz Murański - profil zmarłego zawodnika

Zapowiedź i analiza walki Simao vs. Kubańczyk

Pojedynek Alberto Simao i Jakuba „Kubańczyka” Flasa miał odbyć się na odwołanej gali High League 7. Fame zwietrzyło okazję do łatwego dorzucenia do karty medialnej walki, na którą czekało sporo fanów. Będzie to walka wieczoru na Fame Friday Arena #1. Alberto Simao stoczył do tej pory dwie walki. Pokonał Marcina Dubiela i przegrał z Pawłem Tyburskim. Kubańczyk to z kolei jeden z najlepszych obecnie freak fighterów. Ma na koncie trzy walki dla Fame MMA. Pokonał Michała „Boxdela” Barona, Mateusza Łapota oraz Marcina Malczyńskiego. To właśnie Kubańczyk będzie zdecydowanym faworytem w main evencie na gali Fame Friday Arena #1.

Zapowiedź i analiza walki Filipek vs. Dubiel

W Co-main evencie zmierzą się Filip „Filipek” Marcinek oraz Marcin Dubiel. Dubiel ma już na swoim koncie sześć pojedynków i legitymuje się rekordem 5-2. W ostatniej walce dość niespodziewanie już w pierwszej rundzie pokonał Jarosława „pashę” Jarząbkowskiego. Dużo gorszym rekordem (3-4) legitymuje się natomiast Filipek.  W ostatniej walce przegrał z debiutującym na Fame MMA Robertem Karasiem. W między czasie brał udział w dużym projekcie Kingpyn High Strakes Tournament. W formule boksu przegrał jednak z Whinderssonem Nunesem. Choć pierwotnie Filipek miał stoczyć trzy walki w tym projekcie, wiele wskazuje na to, że był to pierwszy i ostatni występ. W tym zestawieniu zdecydowanym faworytem jest Dubiel, który posiada znacznie lepsze warunki fizyczne.

Zapowiedź i analiza walki Josef Bratan vs. Nowaczkiewicz

Jose „Josef Bratan” Simao stoczył do tej pory dwie walki dla konkurencyjnej i nieistniejącej już gali High League. Wygrał z Gabrielem Bystrzyckim oraz Krystianem Maciaszczykiem. To cenny nabytek dla Fame MMA. Brat Alberto zmierzy się w drugim co-main evencie gali Fame Friday Arena #1 z Jakubem Nowaczkiewiczem, który w przeszłości występował w ALMMA odnosząc dobre wyniki. Do tej pory również był związany wyłącznie z High League i wygrał trzy pojedynki: z Przemysławem Kolarczykiem, Hubertem Węzką i Cezarym Nykielem. To kolejna walka przejęta przez Fame MMA od zlikwidowanej organizacji High League. To starcie zapowiada się jako jedno z najrówniejszych na karcie Fame Friday Arena #1. Ciężko w nim wskazać zdecydowanego faworyta.

Czytaj również:  Wszystkie informacje na temat gali Prime MMA

Gdzie będzie można oglądać galę Fame Friday Arena 1?

Podobnie jak w przypadku głównego cyklu gal Fame MMA, także galę Fame Friday Arena #1 będzie można oglądać za pośrednictwem oficjalnej platformy internetowej organizacji, a zatem famemma.tv. Dostęp w ramach PPV można zakupić wybierając jeden z dwóch pakietów: Basic dostępny w cenie 34,99 zł oraz Premium dostępny w cenie 39,99 zł. Inauguracyjny event nowej gali Fame Friday Arena odbędzie się już 21 lipca w Hali Stulecia we Wrocławiu. Na gali Fame Friday Arena #1 nie zabraknie zarówno głośnych debiutów, jak i długo wyczekiwanych powrotów.