Fame 19 – zapowiedź gali i karta walk zawodników!

Fame 19 to gala, która od dłuższego czasu budzi ogromne emocje. Warto przypomnieć chociażby kontrowersje związane z postacią Krzysztofa „Diablo” Włodarczyka. Doświadczony pięściarz miał być głównym bohaterem tej gali, ale po dużym zamieszaniu okazało się jednak, że nie wystąpi on na freakfightowej gali, a przynajmniej jeszcze nie teraz. Main eventem gali Fame 19 jest pojedynek Arkadiusza Tańculi i Amadeusza „Ferrariego” Roślika. Jedno jest pewne, Ferrari w walce wieczoru to gwarancja, że nie zabraknie dużych emocji i prawdziwego show.

Najważniejsze informacje o gali Fame 19

Gala Fame 19 odbędzie się już 2 września 2023 roku w Tauron Arenie w Krakowie. Będzie to przedostatnia gala organizacji Fame w 2023 roku. Włodarze przygotowali 10 pojedynków, a w walce wieczoru zmierza się Arkadiusz Tańcula i Amadeusz „Ferrari” Roślik. Pierwotnie w walce wieczoru Tańcula miał się mierzyć z Krzysztofem „Diablo” Włodarczykiem. Doświadczony pięściarz opublikował nawet na swoich social mediach zapowiedź tej walki. Kilka dni później jego promotor oznajmił, że federacja ogłosiła walkę bez zgody pięściarza i finalnie pierwotny main event został odwołany. Mimo to, w karcie walk nie brakuje kilku elektryzujących zestawień.

Pełna karta walk na galę Fame 19

Na gali Fame 19 odbędzie się 10 pojedynków. Aż pięć z nich będzie toczonych w formule kick-boxingu w małych rękawicach, a jedna w formule boksu w małych rękawicach. Pełna karta walk na Fame 19 prezentuje się w następujący sposób:

  • Arkadiusz Tańcula vs. Amadeusz „Ferrari” Roślik
  • Marcin „Xayoo” Majkut vs. Franciszek „Franio” Rusiecki (K1 w małych rękawicach)
  • Paweł „Księżniczka” Tyburski vs. Alberto Simao (K1 w małych rękawicach)
  • Sebastian Fabijański vs. Filip „Filipek” Marcinek (K1 w małych rękawicach)
  • Jakub Nowaczkiewicz vs. Robert Karaś (boks w małych rękawicach)
  • Piotr „Tybori” Tyburski vs. Tomasz „Zadyma” Gromadzki
  • Piotr „Szeli” Szeliga vs. Marcin „Polish Zombie” Wrzosek (K1 w małych rękawicach)
  • Przemysław Szyszka vs. Norbert Daszkiewicz
  • Klaudia „Sheeya” Kołodziejczyk vs. Dominika Rybak
  • Natan „Bóg Estetyki” Marcoń vs. Mariusz „Hejter” Słoński (K1 w małych rękawicach).
Czytaj również:  UFC 285: Jones vs. Gane – karta walk i zapowiedzi

Analiza walki Tańcula vs. Ferrari

Pierwotnie walką wieczoru Fame 19 miał być pojedynek Krzysztofa „Diablo” Włodarczyka i Arkadiusza Tańculi. Finalnie jednak nie zawarto kontraktu i do tego starcia nie dojdzie. Miejsce doświadczonego pięściarza zajął etatowy fighter federacji Fame, Amadeusz „Ferrari” Roślik. Tańcula w maju 2023 roku wrócił po kontuzji i zmierzył się z Maksymilianem Wiewiórką. Niejednogłośną decyzją sędziów zwycięzcą tej walki został „Wiewiór”. Ferrari z kolei zdążył wrócić na zwycięską drogę po porażce z Kamilem Łaszczykiem. Na poprzedniej gali pokonał Kacpra Błońskiego, choć pierwotnie miał się mierzyć z Marcinem Dubielem. Main event gali Fame 19 prezentuje się bardzo ciekawie. Zanosi się na wyrównaną walkę, w której trudno wskazać jednoznacznie faworyta. Wydaje się jednak, że nieco większe szanse na wygraną ma w tym starciu Tańcula. 

Analiza walki Xayoo vs. Franio

„Xayoo” bardzo udanie rozpoczął swoją przygodę ze sportami walki. W debiucie w pierwszej rundzie pokonał Sergiusza „Nitrozyniaka” Górskiego, natomiast na gali Fame 15 okazał się lepszy od Mikołaja Tylko. Teraz jego rywalem będzie Franciszek Rusiecki, Influencer i streamer, lepiej znany jako „Franio”. Swój oficjalny debiut zaliczył on na Fame 15 pokonując w pierwszej rundzie Jakuba Frączka. Walka ta na pewno przyciągnie duże zainteresowanie zwłaszcza ze strony młodszych fanów. Sportowo ciężko jednak oczekiwać fajerwerków. Wydaje się, że murowanym faworytem w tym zestawieniu jest Xayoo.

Analiza wali Szeliga vs. Wrzosek

Jeden z ciekawiej zapowiadających się pojedynków na Fame 19 znalazł się w pierwszej połówce karty walk. Chodzi o starcie Piotra Szeligi i Marcina Wrzoska. Szeliga to etatowy zawodnik Fame MMA. Będzie to już jego siódma walka dla organizacji. Jest to wielki rewanż za pojedynek z Fame 17, kiedy to walka została przerwana już w pierwszej rundzie po kontuzji, której nabawił się Wrzosek. Były profesjonalny zawodnik MMA doszedł jednak do siebie i jest w stanie ponownie zmierzyć się przeciwko Piotrowi Szelidze. Zdecydowanym faworytem tego pojedynku jest oczywiście Wrzosek. Wydaje się, że Szeliga może wygrać to starcie tylko na dwa sposoby – poprzez ponowną kontuzję Wrzoska lub poprzez tzw. „lucky punch”. 

Czytaj również:  KSW 79 - podsumowanie gali!

Gdzie będzie można obejrzeć galę Fame 19 na żywo?

Gala Fame 19 odbędzie się już 2 września w krakowskiej Tauron Arenie. Galę będzie można oglądać za pośrednictwem streamu dostępnego na platformie internetowej FameMMA.tv. Dostęp do gali można uzyskać po wykupieniu dostępu w ramach PPV. Początek gali zaplanowano na godz. 19:30. Dwie pierwsze walki będzie można oglądać za darmo na oficjalnym kanale organizacji Fame w serwisie YouTube. Główna karta walk będzie już dostępna wyłącznie dla osób, które wykupią PPV.