FAME 17: Podsumowanie gali!

Gala FAME 17 jest już za nami. Jakie wnioski nasuwają się po niej? Dla wielu z nas, była to jedna z najlepszych gal, która wyszła pod banderą FAME. Tauron Arena wczorajszego wieczoru dopisała, ludzie gromadzili się tłumami i byli żądni rozrywki. Taką też otrzymali, ponieważ 9 pojedynków na karcie zrobiło ogromne wrażenie. Mieliśmy wiele świetnych walk, jak na warunki freak fightowe, wiele zwrotów akcji, a osoby ze świata sportu miały nie lada problemy z freakami, którzy pokazują, że ciągłymi ćwiczeniami są w stanie zacierać ślady w swoich płaszczyznach, nawet między sportowcami.

Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem gali FAME 17!

Jaroniewska vs Sheeya – Relacja walki

Jako że na karcie walk mieliśmy tylko jedną rywalizację kobiet, zacznijmy od niej. Pomimo iż to Sheeya była debiutantką w tym pojedynku, postanowiła szybko ruszyć na swoją przeciwniczkę. Jaroniewska postanowiła pójść po próbę obalenia swojej przecowniczki, jednak Sheeya bardzo dobrze broniła się i odnalazła się lepiej w pozycji rolnej. Jaroniewska jednak dałą uwolnić się z uścisku i nawet udało jej się wejść za plecy Sheei. Jednak doświadczona i silniejsza Sheeya przetoczyła się i zaczęła mocny atak z góry. Jaroniewska była zmuszona do odklepania, skutkiem czego Sheeya wygrywa przez TKO w 1 rundzie!

Rafonix vs Mixer – Relacja walki

Jeden z najbardziej głośnych powrotów do FAME stał się faktem. Walka Rafonixa musiała być ukryta z uwagi na jego problemy wizerunkowe na YouTube. Kiedy jednak FAME przestał nadawać na darmowym paśmie YouTube i przeszedł na PPV, zawodnicy mogli wejść do oktagonu i stoczyć walkę.

Czytaj również:  UFC 284: Makhachev vs. Volkanowski – zapowiedź gali i karta walk

Plan Rafonixa na ten pojedynek był bardzo prosty. Postanowił on wykorzystać najbardziej brudne i mocne strony MMA, skutkiem czego wleciał od pierwszych sekund w Mixera, który szybko stał się zamroczony i nie wiedział, co się dzieje. Mixer próbował zejść z Rafonem do parteru, wchodząc w jego nogi. Jednak Marcin Krasucki poradził sobie z tym, bez większych problemów. Rafonix doszedł także za plecy Micera i udało mu się bardzo szybko dopiąć duszenie. Skutkiem tego, Mixer był zmuszony do klepania, natomiast Rafonix wygrywa gładko swój pojedynek, już w pierwszej rundzie!

Wrzosek vs Szeliga – Relacja walki

Przejdźmy do pierwszej (jak nie największej) niespodzianki, podczas gali FAME 17. Tak krótkiego i nieprzewidywalnego pojedynku nie spodziewał się z pewnością nikt. Sami bukmacherzy oceniali bowiem szanse na wygraną Marcina Wrzoska, na zaledwie 1.10, co oznaczało, że Marcin Wrzosek był największym „pewniakiem” tej gali.

Niestety, los okazał się przekorny. Wrzosek zaczął walkę na środku ringu, lekko doskakując do spokojnego i opanowanego Szeligi. Jedyną akcję, którą wykonał Szeliga, było niskie kopnięcie, które było tak silne, że wręcz zmiotło Marcina Wrzoska, który upadł bardzo niefortunnie na swoją rękę, która złamała mu się, wypadając ze stawu. Była to koszmarna kontuzja, która w powtórkach wyglądała bardzo groźnie. Panowie obiecali sobie jednak w oktagonie rewanż, co z pewnością zadowoli widzów, przy kolejnej walce.

Boxdel vs Jóźwiak – relacja walki

Według wielu, najbardziej oczekiwana walka tego wieczoru. Nic dziwnego, bowiem był to jedyny pojedynek w klatce rzymskiej, która jest zawsze mocnym zapalnikiem emocji.

Czytaj również:  Zapowiedź UFC Vegas 61!

W pierwszej rundzie, panowie zaczęli od mocnej wymiany, jednak walka doszła do klinczu. Bardzo dobrze swoją walkę rozpoczął Boxdel, który postanowił dociskać rywala do siatki. Paweł Jóźwiak z kolei był bardzo zaskoczony tym i ewidentnie nie chciał walczyć pod siatką, ponieważ nie radził sobie przy niej i co chwila łapał się jej. Tempo pojedynku trochę opadło, jednak na chwilę klincz został zerwany i mieliśmy okazję widzieć kolejnych kilka ciosów. Trener Boxdela krzyczał, aby ten uderzał, jednak Boxdel miał inny pomysł i postanowił obalenia. Z góry był włodarz FAME, który okładał swojego przeciwnika. Boxdel nawet doszedł do dosiadu, jednak Paweł Jóźwiak dał radę wytrzymać, do końca pojedynku, skutecznie się broniąc.

W drugiej rundzie doszło do zmiany taktyki. Boxdel zauważył, że dociskanie Pawła Jóźwiaka przy siatce jest skuteczne. Dzięki temu, sam Boxdel nie tracił tyle tlenu, ile straciłby w otwartej wymianie. Włodarz FAME próbował także kolejnych obaleni, jednak Paweł Jóźwiak kilkukrotnie łapał się siatki, pomimo ostrzeżeń sędziego. Ten był zmuszony przerwać walkę i odjąć punkt Pawłowi Jóźwiakowi. Po krótkiej wymianie ciosów, Boxdel znów próbuje obalenia. Prezes FEN znów łapie się za siatkę i odjęty jest za to kolejny punkt. Sędzia informuje, że kolejne złapanie siatki będzie skutkowało dyskwalifikacją zawodnika.

Po wznowieniu walki mieliśmy lekką wymianę, która zakończyła się uderzeniem w Krocze Boxdela. Po kolejnym wzowieniu walki, doszło już do końca rundy, ponieważ zawodnikom zabrakło zaledwie 2 sekund do skończenia drugiej rundy. Kiedy wydawało się, że czekamy wszyscy na trzecią odsłonę walki, nagle Paweł Jóźwiak poinformował sędziego, że nie chce wyjść do trzeciej rundy. Sędzia nie czekając, informuje, że walka zostaje przerwana z uwagi na to, że jeden z zawodników nie wyraża chęci do dalszej walki. W tym momencie Paweł Jóźwiak zgłasza gotowość do walki. W oktagonie zapanowało zamieszanie, ponieważ trudno było zrozumieć intencje prezesa FEN. Walka jednak została oficjalnie przerwana przez sędziego, tak więc nie było możliwości powrotu. Skutkiem tego, totalnie zaskoczony Boxdel wygrywa swoją walkę, z prezesem FEN.

Czytaj również:  Silesian MMA – co warto wiedzieć o tej gali MMA?

Wyniki walk gali FAME 17:

Klaudia Sheeya Kołodziejczyk wygrała przez TKO Wiktorię Viki Jaroniewską w 1 rundzie!

Marcin Rafonix Krasucki wygrał przez duszenie zza pleców Mikołaja Mixera Magdziarza w 1 rundzie!

Marcin Polish Zombie Wrzosek przegrał przez kontuzję z Piotrem „Szeli” Szeligą w 1 rundzie!

Filip Filipek Marcinek przegrał przez jednogłośną decyzję sędziów z Robertem Karasiem!

Alan Kwieciński pokonał przez TKO Maksymiliana Wiewiórkę w drugiej rundzie!

Cezary Czarmagedon Jóźwik przegrał przez jednogłośną decyzję sędziów z Tomaszem Gimperem Działowym!

Wacław Wac Toja Osiecki wygrał przez TKO z Sebastianem Alterboyem Fabijańskim w 1 rundzie!

Amadeusz Ferrari Roślik przegrał przez TKO w trzeciej rundzie z Kamilem Szczurkiem Łaszczykiem w trzeciej rundzie!

Michał Boxdel Baron wygrał w drugiej rundzie przez brak chęci do walki Pawła „Prezesa FEN” Jóźwiaka!