Ewelina Woźniak poznała rywalkę na galę XTB KSW 90!

Już wcześniej mówiono, że Ewelina Woźniak zadebiutuje w okrągłej klatce na gali XTB KSW 90. Jednak nic nie mówiono o jej potencjalnej rywalce. Teraz sprawa się wyjaśniła i podano, z kim zmierzy się Ewelina Woźniak na gali Konfrontacji Sztuk Walki!

Gala XTB KSW 90 odbędzie się 20 stycznia 2024 roku na COS Torwar w Warszawie. Walka wieczoru to starcie Arkadiusza Wrzoska (3-0, 1 KO, 1 Sub) z Ivanem Vitasoviciem (12-5-1, 9 KO, 2 Sub). Poza tym w karcie głównej pojawiają się inne ciekawe zestawienia, w tym na przykład Radosława Paczuskiego (5-2, 4 KO) z TBA, czy Damiana Stasiaka z Adamem Soldaevem. Podczas tej gali odbędzie się debiut Eweliny Woźniak, czołowej polskiej zawodniczki wagi słomkowej.

Ewelina Woźniak swoją przygodę z zawodowym MMA rozpoczęła w roku 2018. Wcześniej jednak stoczyła kilka pojedynków amatorskich. Na ten moment na jej koncie jest dziewięć profesjonalnych pojedynków, z których siedem wygrała. Wywalczyła też pas mistrzowski wagi słomkowej angielskiej organizacji Contenders i jest byłą pretendentką do tytułu wagi muszej organizacji Ares.

W jej dorobku pojawiają się walki z zawodniczkami znanymi z klatki Konfrontacji Sztuk Walki. Pokonała Anitę Bekus, Magdalenę Sormovą, czy Karolinę Wójcik. Warto też wspomnieć, że Ewelina Woźniak z sukcesami walczy nie tylko w MMA, ale też w brazylijskim jiu-jitsu i w kickboxingu.

W debiutanckim pojedynku dla Konfrontacji Sztuk Walki Ewelina Woźniak zmierzy się z pochodząca z Bułgarii Aleksandrą Tonchevą ((5-3-1, 1 KO, 1 Sub). Aleksandra Toncheva swoją przygodę z zawodowym MMA rozpoczęła w 2017 roku. Na jej koncie jest dziesięć zawodowych pojedynków, z czego pięć wygrała.

Dla Konfrontacji Sztuk Walki zadebiutowała w maju tego roku, choć to nie był dobry początek. W swojej pierwszej walce musiała uznać wyższość Anity Bekus. Przegrana z Polką przerwała też jej serię trzech zwycięstw z rzędu. Przed zawodowym MMA, Aleksandra Toncheva rywalizowała w amatorskich pojedynkach.

Czytaj również:  Amadeusz Ferrari ma do zbicia ponad 7 kilogramów?!

Zdobyła tytuł mistrzyni świata, dwukrotnie tytuł mistrzyni Europy IMMAF, a to przecież najbardziej prestiżowa organizacja amatorskiego MMA na świecie. Jest też wielokrotną medalistką zawodów grapplingowych, a swoje doświadczenie zawodowe zbierała dla wielu różnych organizacji, w tym na przykład dla Rizin czy Bellator.