Ewa Brodnicka – całościowy opis zawodniczki

Ewa Brodnicka

Ewa Brodnicka to polska zawodowa bokserka, która na swoim koncie zyskała liczne tytuły, w tym mistrzostwo Europy i mistrzostwo świata w federacji WBO w kategorii wagi super piórkowej. Obecnie, obok walk bokserskich, gościnnie występuje w walkach MMA dla federacji High League i FAME MMA. Jak przebiegał początek kariery Ewy Brodnickiej? Koniecznie poznaj nasz pełny opis zawodniczki.

Początki kariery w boksie zawodowym

Ewa Brodnicka pierwszy kontrakt zawodowy podpisała z grupą Tymex Boxing Promotions prowadzoną przez Mariusza Grabowskiego. Swoją pierwszą, debiutancką walkę stoczyła 16 lutego 2013 roku w Pionkach, stając do walki z Pasą Malagic. Debiut był prawdziwie udany. Po stoczeniu walki w pełnym, regulaminowym czasie, Ewa Brodnicka zwyciężyła, jednogłośną decyzją sędziów.

Również kolejne pojedynki zakończyły się sukcesem. W końcu, po stoczeniu kolejnych ośmiu wygranych walk, podczas których pokonała Klaudię Szymczak, Pavle Votavovę, Kremanę Petkovą, Jekaterinę Lecko, Galinę Gumlliską, Ginę Chamię oraz Monicę Gentili, Ewa Brodnicka zdecydowała się wystąpić w pojedynku w ramach gali Polsat Boxing Night w Łodzi. Wówczas jej rywalką na ringu była Ewa Piątkowska. Brodnicka ponownie stoczyła walkę w pełnym, regulaminowym czasie i ponownie wygrała, tym razem niejednogłośną decyzją sędziów.

Pierwszy pojedynek Ewy Brodnickiej w walce o pas mistrzowski Europy w wadze lekkiej odbył się 19 grudnia 2015 roku. Wówczas jej rywalką była pochodząca z Belgii Elfi Philips. Brodnicka ponownie stoczyła udany pojedynek, pokonując rywalkę na pełnym dystansie. Jednogłośna decyzja sędziów zapewniła Ewie Brodnickiej pierwszy pas mistrzowski Europy w wadze lekkiej.

Ewa Brodnicka – walka w MMA

O startach Ewy Brodnickiej w MMA mówiło się już od dłuższego czasu. W pierwszej kolejności sieć obiegły zdjęcia i nagrania Brodnickiej, która intensywnie trenuje walki w nowej dyscyplinie sportowej, walcząc w takich uznanych klubach jak Aligatores czy Ankos. Szybko okazało się, że plotki są prawdziwe, a na początku lipca włodarze federacji High League poinformowali, że Ewa Brodnicka będzie jedną z pierwszych zawodniczek podczas gali walk freakowych.

Czytaj również:  Fit Lovers - wszystko na temat zawodnika

Pierwsza walka  sierpnia MMA z udziałem Ewy Brodnickiej miała miejsce podczas pierwszej gali High League, która odbyła się 28 sierpnia 2021 roku. Brodnicka stanęła do walki z Anielą „Lil Masti” Bogusz podczas walki poprzedzającej walkę wieczoru, w której zmierzyły się Natsu i Lexy. Z pewnością było to wyzwanie dla Brodnickiej, ponieważ Lil Masti już od lat aktywnie trenowała walki na płaszczyźnie parterowej, a starcie z Brodnicką było jej trzecią walką w amatorskim MMA. Na korzyść Brodnickiej z kolei przemawiała wieloletnia kariera w boksie zawodowym, z zaledwie jedną przegraną na dwadzieścia jeden pojedynków.

Już w pierwszej rundzie Lil Masti szybko obaliła Ewę Brodnicką całkowicie pozbawiając ją przewagi, jaką zapewne miałaby w walce w stójce. Podczas walki w parterze Brodnicka starała się zrzucić swoją rywalkę z sienie, jednak bez większego skutku. Dopiero pod koniec walki wsadziła palce w oczy Anieli Bogusz, co ostatecznie wiązało się z odjęciem punktów. W kolejnej rundzie Lil Masti utrzymywała dystans, próbując doprowadzić do ponownego obalenia. Ostatecznie, pojedynek zakończył się w trzeciej rundzie. Mistrzyni świata w boksie dała się ponownie powalić na ziemię, a z uwagi na brak szans na obronę, sędzia musiał zakończyć pojedynek, przyznając zwycięstwo Lil Masti.

Walka Ewy Brodnickiej z Kamilą Wybrańczyk

Do kolejnego pojedynku w MMA Ewa Brodnicka wystartowała podczas gali High League 3. Wówczas zmierzyła się z partnerką Artura Szpilki – Kamilą Wybrańczyk, która właśnie debiutowała we freak fightach. Tym razem zwycięstwo w pełnym, regulaminowym czasie należało do Ewy Brodnickiej. Być może decydujący okazał się fakt, że dla Wybrańczyk była to debiutancka walka. Może przesądziła przewaga doświadczenia w walce i intensywne treningu Ewy Brodnickiej. Jedno jest pewne, już od pierwszych minut pojedynku, walka prowadzona była pod wyraźne dyktando światowej gwiazdy boksu zawodowego.

Czytaj również:  Kornik Sowiński - wszystko na temat zawodnika!

Ewa Brodnicka vs Linkmaster

Dotychczas Ewa Brodnicka stoczyła trzy walki w amatorskim MMA. W ostatnim pojedynku zmierzyła się z Linkmaster, która wielokrotnie triumfowała na galach FAME MMA, a przy tym jest jedną z popularniejszych uczestniczek tego formatu. Właśnie dlatego wielu kibiców z niecierpliwością wyczekiwało walki. Ostatecznie w walce poprzedającej pojedynek wieczoru panie zaprezentowały doskonałe umiejętności.

Walka przeprowadzona została w pełnym, regulaminowym czasie, a wynik podali sędziowie. Ewa Brodnicka, korzystając ze swojego doświadczenia zawodowego starała się rozgrywać pojedynek w stójce, gdzie ma wyraźną przewagę. Jednak w każdej z rund Marcie Linkiewicz udawało się ją obalić. Ostatecznie sędziowie jednogłośnie zadecydowali, że w walce lepsza okazała się Ewa Brodnicka, co spotkało się z niezadowoleniem ze strony wiernych fanów patostreamerki.