Errol Zimmerman – kariera i profil zawodnika!

Errol Zimmerman

Errol Zimmerman urodził się 20 kwietnia 1986 w Willemstad. To holenderski kick-boxer wagi ciężkiej oraz zawodnik mieszanych sztuk walki (MMA) pochodzący z Curaçao. W młodości wyjechał ze swojej rodzinnej miejscowości do Holandii, gdzie podjął treningi kick-boxingu oraz boksu tajskiego. Errol Zimmerman jest mistrzem K-1 World Grand Prix 2008 w Amsterdamie oraz mistrzem turniejów SuperKombat Fight Club. To także były pretendent do Glory Heavyweight Championship, czy K-1 Super Heavyweight Championship. Na jego koncie są walki dla wielu różnych organizacji, w tym na przykład dla K-1, SuperKombat, Glory, czy It’s Showtime. Obecnie jest związany z One Championship.

Errol Zimmerman – kariera w kickboxingu

Przygoda tego zawodnika ze sportem zaczęła się już w wieku 12 lat. Kiedy inni rówieśnicy biegali za piłką, to Zimmerman już trenował kickboxing. W 2001 roku, a więc mając zaledwie 15 lat, zaczął już startować w zawodach. Na początku swojej kariery startował w kategorii poniżej 85 kg. 19 stycznia 2005 roku wywalczył holenderski tytuł Muay Thai w wadze 86 kg, pokonując Basa van den Muijsenberga w Tilburgu . 2 kwietnia 2005 roku wziął udział w ośmioosobowym turnieju K-1 Canarias 2005 na Teneryfie w Hiszpanii. Początkowo szło mu świetnie, ponieważ wyeliminował lokalnego zawodnika Mario Ostosa w ćwierćfinale i Kameruńczyka Erica Koumana w półfinale. W ostatecznym starciu zmierzył się z Henriquesem Zową. Jednak został pokonany przez przez jednogłośną decyzję w finale i tym samym odnotował dość sporą porażkę w karierze. 12 czerwca 2005 roku wziął udział w gali It’s Showtime 2005 Amsterdam, gdzie zmierzył się z Mutlu Karbulutem. Swojego rywala pokonał w drugiej rundzie przez KO. Następnie Errol Zimmerman otrzymał szansę na rewanż z Henriquesem Zową. 17 października 2005 roku na It’s Showtime 75MAX Trophy, 1. runda – Tilburg pokonał Zowę jednogłośną decyzją po pięciu rundach.

Czytaj również:  Krzysztof Głowacki - zaczyna teraz w KSW!

Zakończył rok z nokautem w drugiej rundzie Omara Bellahmara 17 grudnia w Maastricht w Holandii.

W latach 2006-2007 brał udział w kilku walkach. Wiele z nich wygrał, ale nie zabrakło też kilku porażek. W lutym 2008 roku zadebiutował w prestiżowym cyklu K-1 WGP. Podczas gali eliminacyjnej K-1 World GP w Bukareszcie znokautował chorwackiego boksera Damira Tovarovicia. Dzięki temu zapewnił sobie awans do rozegranego 26 kwietnia GP Europy w Amsterdamie. Zimmerman wygrał ten turniej, pokonując w finale przez decyzję Zabita Samiedowa. Zwycięstwo dało mu kwalifikację do gali K-1 World Grand Prix 2008 Final 16 w Seulu. Podczas tego wydarzenia zmierzył się z Glaube Feitosą w walce o awans do Finału K-1 WGP. Zimmerman zwyciężył zdecydowanie na punkty.

W kolejnych latach także nie próżnował i można go było oglądać w wielu walkach. W 2009 roku ponownie awansował do turnieju o mistrzostwo K-1, ale ostatecznie odpadł w ćwierćfinale, przegrywając z Remym Bonjaskym. Na jego koncie pojawiają się również walki dla Glory, ale z różnymi efektami. Jego ostatnia walka odbyła się 9 grudnia 2022 roku na Mega Fight Arena. Wówczas stanął do rywalizacji z Tomásem Hronem, którego pokonał w ekspresowym tempie, bo już w piętnastej sekundzie rundy pierwszej.

Errol Zimmerman – kariera MMA

Errol Zimmerman zadebiutował w mieszanych sztukach walki przeciwko Ikuhisa Minowa na Dynamite!! 2008, która odbyła się 31 grudnia 2008 roku. Niestety nie był to dla niego zbyt dobry start, ponieważ przegrał przez poddanie w pierwszej rundzie. Na jego drugą zawodową walkę w MMA przyszło nam poczekać bardzo długo, ponieważ odbyła się dopiero 22 kwietnia 2023 roku, a więc prawie piętnaście lat po debiucie. Na KSW 81: Bartosiński kontra Szczepaniak zmierzył się z

Tomaszem Sararą. Wygrał walkę przez techniczny nokaut w drugiej rundzie.

Errol Zimmerman – osiągnięcia

Errol Zimmerman może poszczycić się pewnymi sukcesami na swoim koncie. W 2005 roku został mistrzem Holandii w boksie tajskim w kategorii 85 kg. Z kolei w 2008 roku zajął pierwsze miejsce na K-1 World Grand Prix w Amsterdamie (GP Europy). Do tego w 2011 roku zajął pierwsze miejsce na SuperKombat Fight Club i WIPU przyznało mu tytuł Kickboxera Roku.

Czytaj również:  Michał Cieślak walka o mistrzostwo świata

Errol Zimmerman – bilans walk zawodowych

Wystarczy poświecić chwilę na prześledzenie kariery zawodowej tego zawodnika, by dojść do wniosku, że na jego koncie jest imponująca ilość walk w kickboxingu. Dokładniej mówiąc Errol Zimmerman ma za sobą aż sto trzynaście walk zawodowych w kickboxingu. Osiemdziesiąt trzy razy pokonał swoich rywali, z czego czterdzieści siedem razy odnotował zwycięstwo przez nokauty. Na swoim koncie ma jeden remis oraz dwadzieścia osiem porażek, ale patrząc po ilości walk to i tak niewielka ilość. Jeśli chodzi o walki zawodowe w MMA to tutaj już nie ma tak dużej ilości. Jak do tej pory Errol Zimmerman wziął udział dwóch walkach MMA. Raz udało mu się wygrać przez nokaut, a raz poniósł porażkę.

Pseudonim: Bonecrusher

Data i miejsce urodzenia: 20 kwietnia 1986 rok, Willemstad, Curaçao

Obywatelstwo: Curaçao, Holandia

Wzrost: 190 cm

Masa ciała: 113,3 kg

Styl walki: boks tajski, kickboxing

Debiut: 2001 rok w kickboxingu, 2008 i 2023 w MMA

Federacja: One Championship

Kategoria wagowa: półciężka, ciężka

Klub: Hemmers Gym