Donovan Desmae – całościowy opis zawodnika

Donovan Desmae

Donovan Desmae urodził się 20 rudnia 1991 roku w Brukseli. To popularny belgijski zawodnik mieszanych sztuk walki, który na swoim koncie zgromadził liczne wyróżnienia, walcząc w kategorii wagi lekkiej. Po zdobyciu pasa organizacji 360 MMA Fight Night podjął decyzję o przejściu do KSW, gdzie obecnie zajmuje 4 miejsce w rankingu wagi lekkiej.

Jak wyglądał początek kariery Donovana Desmae w świecie mieszanych sztuk walki i jak ten doskonały zawodnik prezentuje się obecnie? Koniecznie zapoznaj się z naszym opisem i poznaj najważniejsze szczegóły z życia Donovana Desmae.

Donovan Desmae – podstawowe informacje

Wiek – 32 lata,

Rekord osobisty – Donovan Desmae od 2012 roku stoczył 25 pojedynków, w których 16 razy odniósł zwycięstwo i 9 razy przegrał,

Styl walki – MMA,

Kategoria wagowa – lekka.

Donovan Desmae doskonali swoje umiejętności, walcząc w klubie Red Kings i Climent Club.

Donovan Desmae – początki kariery

Choć Donovan Desmae długo zwlekał z rozpoczęciem kariery w MMA, to nie ulega wątpliwości, że gdy tylko się za to zabrał, szybko osiągnął swój cel. Przed debiutem w zawodowym MMA wziął udział w zaledwie jednej amatorskiej walce, która okazała się dla niego zwycięska. 17 września 2011 roku Donovan Desmae stoczył walkę z Madrickiem Museurą, podczas gali Belgia Xtrem Fight. Swojego rywala Desmae pokonał już po dwóch minutach walki, zmuszając go do poddania przez silną gilotynę.

Tak doskonały debiut nie mógł przejść bez echa i już niebawem Donovan Desmae zawalczył w zawodowym MMA, podczas gali Ikuza – Fight Night 1 w Brukseli. Jego rywalem w debiutanckiej walce zawodowej był Dominique Nielsen, którego również pokonał jeszcze w pierwszej rundzie przypuszczając potężny atak pięściami, który skutkował nokautem technicznym.

Poszukiwanie własnego miejsca

Choć debiut Donovana Desmae był naprawdę imponujący, to zawodnik potrzebował czasu, by na stałe związać się z jedną federacją. Jednak poszukiwania te nie przeszły bez ogólnych sukcesów. Podczas poszukiwania swojego miejsca na arenie MMA Donovan Desmae odnosił liczne sukcesy.

Czytaj również:  Ziemowit Kossakowski – czy jeszcze wróci do freaków?

Już w zaledwie trzy lata od rozpoczęcia zawodowej kariery w mieszanych sztukach walki Donovan Desmae wziął udział w turnieju Shoot Kings w wadze lekkiej. Po udanym pojedynku półfinałowym, w którym zmierzył się z Marc’iem Becker’em, Donovan Desmae został skierowany do walki finałowej. Ta również zakończyła się zwycięstwem Donovana, jeszcze zanim rozbrzmiał pierwszy gong. Silne duszenie zza pleców sprawiło, że rywal Donovana – Igor Montes ostatecznie poddał walkę, rezygnując z tytułu zwycięzcy turnieju.

Kolejne walki również przebiegały po myśli Desmae. Doskonałe pojedynki sprawiły, że 29 października 2016 roku Donovan Desmae miał szansę zawalczyć o pas mistrzowski w wadze lekkiej, w pojedynku z francuzem Cosminem Tutu podczas gali 360 MMA Fight Nights: Genesis. Pojedynek ten zakończył się spektakularnym zwycięstwem, podczas którego Donovan Desmae zdobył tytuł mistrza wagi lekkiej w MMA Fight Nights.

Kariera w Cage Warriors

Po zdobyciu swojego pierwszego tytułu mistrza wagi lekkiej Donovan Desmae podpisał kontrakt z jedną z większych brytyjskich organizacji Cage Warriors. Mimo nieudanego debiutu – Donovan Desmae przegrał anglikiem Martinem Stapletonem po pełnym regulaminowym czasie, jednogłośną decyzją sędziów, mężczyzna związał się z federacją na kolejnych pięć lat.

W kolejnych walkach sukcesy przeplatały się z porażkami. Donovan Desmae łącznie stoczył dla Cage Warriors dziewięć pojedynków, z których pięć zakończył zwycięstwem, a cztery razy musiał uznać wyższość swoich rywali.

Wielokrotnie pojedynkował się w walkach wieczoru, a współpracę z Cage Warriors zakończył po przegranej walce o pas mistrzowski w wadze lekkiej, w której zmierzył się z Agy’m Sardari’em.

Przejście do KSW

W 2021 roku Donovan Desmae zdecydował się na dołączenie do polskiego giganta – KSW. Ponownie nie udało mu się zaliczyć popisowego debiutu. W walce z Romanem Szymańskim sędziowie ustalili, że to Polak był skuteczniejszy w walkach i to jemu przyznali tytuł zwycięzcy pojedynku, po przeprowadzeniu pełnej, regulaminowej walki.

Czytaj również:  Paulina Hornik - walcząca influencerka w freak fightach!

W kolejnych pojedynkach Donovan Desmae mierzył się z Łukaszem Rajewskim podczas 66 edycji gali KSW z 15 stycznia 2022 roku. W tej walce Desmae udało się odwrócić kartę. Pod koniec drugiej rundy Desmae założył na Polaka dźwignię na staw łokciowy z odwróconego duszenia trójkątnego, zmuszając go tym samym do poddania walki. Doskonała technika Desmae sprawiła, że mężczyzna został nagrodzony przez federację dodatkowym bonusem za najlepsze poddanie wieczoru.

Pół roku później Donovan Desmae wziął udział w kolejnej walce, w której zmierzył się z Arturem Sowińskim. Desmae powtórzył swój sukces, tym razem chwytając Polaka w mocne duszenie zza pleców. Mimo starań, Polakowi nie udało się uwolnić z potężnego chwytu i ostatecznie odklepał swoją porażkę, dając zwycięstwo Donovanowi.

W ostatnim pojedynku Donovan Desmae zmierzył się z Gruzinem Raul’em Tutarakunm, który po pełnym regulaminowym czasie okazał się lepszy i tym samym, podczas 82 gali KSW Desmae zaliczył kolejną w swojej karierze porażkę.