Denis Labryga – nowa rewelacja w sportach walk!

Denis Labryga

Denis Labryga to osoba, która ma w swoim życiu dosyć dużo związanego ze sportami walki. Urodził się on w 1995 roku, więc będzie on obchodził 28 urodziny. Wiadome jest, że posiada 190 centymetrów wzrostu. Na ten moment nie wiadomo jednak o nim więcej. Znany jest z występów dla organizacji Wotore. Po tym zainteresowało się nim kilka innych.

Co wiadomo o Labrydze?

Na ten moment można powiedzieć tyle, że ma on bardzo ciekawą przeszłość, jeśli chodzi o kickboxing, ponieważ w K-1 zdobywał między innymi Mistrzostwo Polski juniorów, czy też Puchar Świata juniorów. Oba te trofea zdobył w 2014 roku mając zatem około 18/19 lat.

Warto zwrócić uwagę, że poza amatorskimi występami przed laty jako zawodnik kickboxingu ma na swoim koncie 2 pojedynki dla organizacji Wotore, która promuje walki na gołe pięści. Zawodnicy tam nie oszczędzają się i zazwyczaj widać później ślady obicia na twarzy. Jak wyglądały starcia z jego udziałem?

Jego debiut przypadł na galę Wotore 4, która odbyła się 21 stycznia 2022 roku. Wówczas jego przeciwnikiem był Piotr Więcławski. Umiejętności z kickboxingu zdecydowanie Labrydze się przydały, ponieważ udało mu się pokonać swojego przeciwnika. Zaliczył techniczny nokaut w czasie trwania 2 rundy.

Jego kolejnym pojedynkiem był rewanż z Piotrem Więcławskim, do którego doszło równo 9 miesięcy później podczas gali Wotore 6. Wówczas również Labrydze udało się wygrać i to nawet szybciej niż poprzednio, ponieważ pojedynek ten zakończył się jeszcze w 1 rundzie. Wejście do sportów walki, aczkolwiek tych najbardziej brutalnych miał zatem dosyć efektowne. Była to jego jednak ostatnia walka w tej formule.

Warto powiedzieć, że Labryga to zawodnik, który słynie z nieustępliwości. Nie poddaje się w swoich walkach nawet, jeśli rywal jest bliski znokautowania go. Pomimo zakończenia swoich walk przed czasem właśnie do takich sytuacji dochodziło podczas walk z Więcławskim. Udawało mu się za każdym razem przejść inicjatywę po trudnym okresie i wygrać. Do takiej akcji doszło w parterze. Po obaleniu Labrydze udało się dodać jeszcze kilka silnych ciosów na twarz, po których sędzia ringowy musiał interweniować i przerwać pojedynek. Tak wyglądał jego 1 bój z Więcławskim.

Czytaj również:  Tomek Olejnik – kim jest i z kim może zawalczyć?

Kolejny pojedynek wyglądał już zupełnie inaczej, ponieważ Labryga wiedział, na co stać jego rywala i tym samym udało mu się w zasadzie od samego początku przejąć inicjatywę nad rywalem. Dominował nad nim w zasadzie od samego początku, obijał niemiłosiernie, dlatego też udało mu się zakończyć walkę tak szybko.

Zainteresowanie High League

Po wyczynach Labrygi wzrosło jego zainteresowanie wśród innych organizacji na czele z High League, które od razu zaproponowało mu kontrakt. Do jego podpisania doszło 22 lutego 2023 roku. Wówczas na konferencji prasowej ogłoszono od razu także, kto zostanie jego pierwszym przeciwnikiem.

Denis Labryga swój pierwszy pojedynek stoczy podczas gali High League 6, która będzie mieć miejsce 18 marca 2023 roku. Wówczas stoczy pojedynek ze strongmanem Konradem Karwatem.

Na ten moment nie wiadome jest jednak, jakie są zapisy w kontrakcie, na jak długo został on podpisany i jak wiele walk stoczy ten zawodnik. Zapewne wszystko zależy od jego wyników. Wydaje się, że zawodnik z tak bogatą przeszłością w sukcesy w różnych odmianach sportów walki ma niemałe szanse na zrobienie ciekawej kariery.

Walka z Karwatem

Pomiędzy panami tak naprawdę nigdy nie doszło do żadnego konfliktu, przynajmniej o takim nie wiadomo, dlatego też walka powinna toczyć się na zasadach fair play. Karwat w High League jest nieco bardziej doświadczony, ponieważ będzie to już jego 3 starcie. Labryga, chociaż debiutuje nie stoi na straconej pozycji głównie ze względu na jego przeszłość w walkach na gołe pięści i kickboxingu.

Nieodbyta walka

Warto dodać, że Denis Labryga bardzo chciał jakiś czas temu walczyć z Denisem Załęckim. Podobno dostał on taką propozycję niedługo po zakończeniu walki na gali Wotore 6. Można powiedzieć, że pomiędzy panami pojawił się konflikt, ponieważ mieli okazję się spotkać na gali High League 5. Wówczas mieli sobie co nieco do wyjaśnienia. Rzekomo w prywatnych wiadomościach doszli do porozumienia, ale prawdopodobnie swój konflikt będą chcieli wyjaśnić w ringu, dlatego też niewykluczone, że w przyszłości można oczekiwać takiego właśnie pojedynku.

Czytaj również:  Taxi Złotówa - profil zawodnika!

Labryga w mediach społecznościowych

W zasadzie ten zawodnik jeszcze do pewnego momentu nie był aż tak rozpoznawalny, tylko w zasadzie w wąskim gronie. Wydaje się jednak, że zwycięstwa w High League, a później być może w organizacjach wyższego poziomu sprawią, że nabierze on rozgłosu, a tym samym jego profil na Instagramie zyska większą popularność. Na ten moment jego konto obserwuje około 30 tysięcy osób. Jeszcze przed podpisaniem kontraktu w High League ta liczba była dwukrotnie mniejsza. Wydaje się, że można się spodziewać dosyć szybkiego zwiększenia tej liczby zwłaszcza po odbyciu walki.

Na Instagramie można zauważyć, że zawodnik ten bardzo dużo trenuje, co widać również po jego posturze, ponieważ jest niesamowicie umięśniony.