Dawid Ambro

Dawid Ambro, który znany jest aktualnie pod nazwą “Ambro” dał się poznać publiczności jako jeden z aktorów reality show na MTV pod tytułem “Ex na plaży”. Tam jednak nie osiągnął sukcesu w postaci zwycięstwa, jednak występował już w pierwszej edycji, która odbyła się w 2016 roku. Wiadome, że ta osoba mierzy 177 centymetrów, a w lipcu tego roku będzie obchodził już 33 urodziny. Aktualnie można powiedzieć, że jest to gwiazda Fame MMA czy też Prime Show MMA. Zanim jednak rozpoczął on swoją karierę w polskich galach to trenował przez pewien czas kickboxing w Tajlandii. Czy przyniosło mu to jakiś efekt?

Debiut w Fame MMA

Pierwsza walka Dawida Ambroziaka przypadła na galę w czerwcu 2018 roku. Wówczas to jego przeciwnikiem był Dawid Ozdoba. Walkę wygrał oczywiście popularny “Ambro”. Z jednej strony był to udany debiut z jego strony, ale w przypadku Ambroziaka coraz bardziej narastał jego konflikt z Kasjuszem Życińskim, a więc popularnym “Don Kasjo”, z którym miał okazję spotkać się podczas 4 edycji wspomnianego wcześniej reality show “Ex na plaży”. Obaj panowie od samego początku nie przypadli sobie do gustu i z czasem konflikt zaczął narastać coraz bardziej. Po walce Ambro z Surferem postanowiono zorganizować starcie pomiędzy dwoma zainteresowanymi.

Dawid Ambro kontra Don Kasjo

Pierwsza z walk pomiędzy tymi zawodnikami odbyła się na gali Fame MMA 4. Oczywiste, że zdecydowanym faworytem był ten drugi, który posiadał ogromną przewagę fizyczną, przewagę w doświadczeniu i to on wygrał tę walkę dosyć łatwo, aczkolwiek w walce nie doszło do nokautu, aczkolwiek o wygranej musieli zadecydować sędziowie.

Teoretycznie “Don Kasjo” pokazywał, że w żaden sposób nie boi się rywala, wszak miał przewagę fizyczną, ale Dawid Ambroziak przez to nie zamierzał odpuszczać i zdołał nawet powalić swojego rywala na deski, co jednak było pewnym zaskoczeniem. Problemem po jego stronie było jednak to, że całe serducho włożył w 1 rundę, gdzie poszło mu bardzo dobrze i z czasem zaczął mocno słabnąć, przez co mocno zauważalna była przewaga Kasjusza Życińskiego w kolejnych odsłonach.

Czytaj również:  Jaś Kapela – opis zawodnika freak fight

Decyzja sędziów była jednostronna i dla Życińskiego była to 2 wygrana w 2 walce w Fame MMA. Dla Ambroziaka była to 1 porażka w 2 walce, później odbył jeszcze kilka walk w tej federacji.

Dawid Ambro – Konfliktu ciąg dalszy

W zasadzie tuż po zakończeniu walki “Ambro” kontra “Don Kasjo” ten drugi stwierdził, że rewanż w tym przypadku nie byłby niczym wymagającym i koniecznym, ponieważ zakończyłby się szybkim nokautem. Ambroziak jednak tej drugiej walki chciał bardzo mocno, ale ostatecznie do tego nie doszło.

Życiński miał konflikty jeszcze między innymi z Marcinem Najmanem. Co by nie mówić to nad oboma zawodnikami Życiński ma przewagę i obu by pokonał, stąd też zarówno “Ambro”, jak i “El Testosteron” szukali po prostu sposobów na to, jak sobie ułatwić sprawę i wywalczyć takie warunki walki, by móc eksponować swoje atuty. Miała to być tylko i wyłącznie stójka.

Kolejne starcia dla Fame

Fame MMA 6 to kolejna z gal, podczas której wystąpił Dawid Ambroziak. Wówczas jego przeciwnikiem był Maciej “Szewc” Szewczyk. Tutaj tak samo do ogłoszenia zwycięzcy potrzebny był werdykt sędziów, który był niejednogłośny, stąd też można wywnioskować, że walka była emocjonująca i dosyć wyrównana. Jednak to Ambroziak był górą i dzięki temu po 3 walkach jego bilans to 2 wygrane i 1 porażka.

Swoją ostatnią walkę podczas gal Fame MMA odbył 15 maja 2021 roku. Wówczas przeciwnikiem Ambroziaka był Piotr Szczurek. Niestety ten wieczór nie był dla popularnego “Ambro” udany, ponieważ jego przeciwnik w dosyć prosty sposób sprowadził go do parteru i tam właśnie zdominował wygrywając walkę. Jednak do ogłoszenia zwycięzca potrzebny był werdykt sędziów, który był całkowicie jednostronny.

Walka w Prime Show

Wydawało się, że dla Dawida Ambroziaka porażka z Piotrem Szczurkiem oznaczać będzie koniec przygody ze sportami walki, jednak stało się inaczej, ponieważ podpisał on kontrakt z federacją Prime Show MMA i odbył walkę przeciwko Adrianowi Ciosowi.

Czytaj również:  Kiedy i z kim zawalczy Soroko?

“Ambro” miał okazję walczyć podczas powstania organizacji i pierwszej gali, co na pewno było sporym wydarzeniem, bo zaproszono dosyć barwną postać, może niekoniecznie o wielkich umiejętnościach, jednak jak wskazała walka jego rywal był jeszcze słabszy.

Adrian Cios przed tą walką występował w MMA VIP organizowanej przez Marcina Najmana. Tam jednak szło mu słabo, większość pojedynków przegrywał. Nie inaczej było tego wieczoru podczas gali Prime Show MMA 1. Ambroziak był faworytem starcia i potwierdził to dosyć szybkim obaleniem swojego rywala. Znaczna większość walki odbyła się w parterze. Zwieńczeniem pojedynku było duszenie zza pleców, po którym sędzia musiał ogłosić zakończenie walki.

Media społecznościowe

W zasadzie występy w reality show nie dawały mu tak dużej sławy jak walki w Fame MMA i Prime Show MMA. To po udziale w walkach jego Instagram odżył i zyskał wielu nowych obserwujących. W tym momencie wynik wynosi 85 tysięcy obserwujących. Można zauważyć tam zdjęcia z treningów z Hiszpanii czy Tajlandii.